Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

zuzik307
19. dec 2015

citujem: on sa strasne hibe velmi aktivny no dufam ze tie zubky mu vyjdu a uvydime ci sa to napravy...

dana_l
25. dec 2015

Naše prve Vianočky spolu

novy vyraz pre vianoce 😝 😀

caoli
30. dec 2015

nie je to sice zo slovenskej gramatiky, ale aj tak ma to pobavilo. hlavne kvoli kontextu. v prispevku, v ktorom ista konikarka velmi kriticky hodnotila inteligenciu niektorych diskutujucich, zavrsila svoj prejav pozdravom… BEY BEY

worker_falcon
20. jan 2016

Indyvidualny
A krasnr je vyjadrenie: zadlzeny od ucha k uchu 😀

hamlet
20. jan 2016

Minule som tu objavila:sofčelová bunda

nanulik
3. feb 2016

ideme po meste s malým okolo jednej tabule pri pohostinskom zariadení. nápis ma šokoval
"čerstvý zázvorový čaj + mäd a citron"

bmuller
3. feb 2016

ani som nevedela, ze je na mk aj takato poucna tema... ale teda, vsetka cest niektorym vytvorom 😀 😀 😀

tannja
10. feb 2016

alebo miesto pošle MI napíšu pošle MY, ach bože až mi to oči kole.

stevvvka
17. feb 2016

Nie je to z konika, ale v obi maju vypredaj dvery 🙂

amairim
9. mar 2016

Ja som nasla dva dni dozadu: "krasny rupsačik"

amairim
9. mar 2016

@ivett1 užasTny je fajn, tuto to Téčko pridavaju a v slove krsTny im vacsinou chyba 😀 dost casto ide o jednu osobu, tam to je 2v1
krsny, krsniatko......

0silvia0
9. mar 2016

@amairim no tieto "rupsačiky" neviem ktorá lokalita na Slovensku používa, ale stretla som sa s týmto zhovadeným slovom už viackrát. Doslova mi to dvíha adrenalín!
Ženy je to RUKSAK!!! Z nemeckého slova Rücksack 😠

Aj slovo úžastný a krsný sa tu opakuje stále dokola a nesprávne, ja neviem, či títo ľudia nechodili do školy či čo....

amairim
9. mar 2016

@0silvia0 užasTný, to je take nove slovo, som ho zaregistrovala na fb asi 5 rokov dozadu. Odvtedy je vsetko uzastne. A dokonca aj kamarat,ucitel na gymnaziu, to pouziva. Mam z toho slova pocit, ze ked tam daju to T navysse, tak je to take "silnejsie" uzasTnejsie.
Nase najuzasTnejsie krsniatko 🙂
Jaj skoda, ze som tuto skupinu objavila az dnes, posledne 2-3 dni, som sliedila na bazare, tam bolo peral 😀 , by som to sem rovno kopirovala.....

zitaje
9. mar 2016

@amairim úžastný je hviezda, a jeden čas bolo v móde aj súčastný 😀
Ale top je podľa mňa slovo odcudzovať 😎

amairim
10. mar 2016

@zitaje toto slovo odcudzovat som postrehla nedavno v jednej vaznej diskusii o tehotnej. A aj som nad tym premyslala dost hlboko. Viem, ze chcu napisat odsudzovat, ale podme to rozobrat.
Ona urobila nieco zle, nepekne. Nechce, aby ju ludia odcudzovali 🙂 teda, ak urobi nieco zle, mne sa to nepaci a mne je take chovanie cudzie, tak ju odcudzujem 😀DDDDD
Hlboka myslienka hned takto zrana......

rebekanr
16. mar 2016

...bola doľahnutá taškou chorobou...

pperlicka
6. máj 2016

jeeej tato tema sa mi paci.. mi my a ti ty su pre mna najzakladnejsie topky.. a este typy a tipy.. a napadlo MA! ked pocujem ked niekto povie ze napadlo ma, tak sa vzdy opytam ze co ho napdalo, ci nejaky pes alebo zlodej.. a nerozumie mi. Napadlo MI 🙂

brnka
17. jún 2016

@0silvia0 aj ja neznasam rupsaciky a "ist na blink" 😀 😎

0silvia0
17. jún 2016

@brnka to som rada, že nie som sama postihnutá neznášanlivosťou ku zhovadeným slovám 🙂

hamlet
18. jún 2016

Vydiet,vykend,asi nove vybrane slova 🙂

adulikka
29. mar 2017
ikke
6. apr 2017

status: Podstivo kopkame v brusku.
komentar: úžastné ...

ikke
10. apr 2017

narodeninkove fotenky 😲

warholette
13. apr 2017

predkozka na pipisvorikovy

ikke
6. máj 2017

nie je nad to, ked urobis hrubku vo vlastnom nicku... 😬

rosabella
22. apr 2018

Názov témy: Kde kúpim tehotné spoločenské šaty v Žiline?
😂

obsadenemeno
22. apr 2018

a taka "cerka" ma tiez vie dojat..... 😒

fokuska
22. apr 2018

Ja len otvaram oci ked sa ludom stracaju predlozky: idem kadernikovi, chod lekarovi, pojdem zubarovi, isla som gynekologicke 🙄

bmuller
22. apr 2018

@fokuska to je "specifikum" nejakeho zapadoslovenskeho narecia/regionu... ale ze ludia potom nevedia rozoznat, co je narecie a co normalny jazyk 🙉 😵

matazirafa
22. apr 2018

Mna nenormálne irituje slovné spojenie 'Nechápem tomu' vždy mám sto chutí im omlátiť o hlavu nech si pamätajú .. Nechápem to alebo Nerozumiem tomu 😒