• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
koženná sedačka ... :grinning: :grinning: :grinning: to som sa dnes pri čítaní príspevkov v jednej téme veľmi dobre pobavila ... :grinning: :grinning: :grinning:
16. sep 2008 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na Střeše jsem právě objevila, že domov musí hřád (no budiž, možná překlep) a nábytek má mít patynu (to překlep není, daná slečna/paní to tam opakuje) :grinning:
16. sep 2008 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaaaj, toto je vdacna tema....
mne zdvihaju mandle osoby, ktore zaryto pisu vYdim, vYsia... no... nove vybrane slova po "v" :rolling_eyes: :rolling_eyes:
a casto si tu baby mylia "mi" a "my"---

stve ma to - maturity maju, tak ako mozu hadzat take hrubice do textov???
16. sep 2008 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akurat som po sebe nasla slovo zmyzla...som sa pobavila. :wink:
16. sep 2008 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzanocka, jednak, jsi si jistá, že mají tu maturitu? A za druhý, ona bohužel (nevim jak na Slovensku, ale asi to nebude o moc jiný) má čím dál nižší váhu. Nás se u matury na pravopis nikdo neptal (jen větná skladba) a ve slohovce to museli ignorovat, jinak by většina naší třídy neprošla.
16. sep 2008 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá, to sa stáva,že sa aj majster tesár utne.. :grinning: :grinning: :grinning: Netreba to brať tragicky, pokiaľ to naozaj nie je gramatická tragédia nahustená v jednom texte :grinning: :grinning:
16. sep 2008 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes ma dostal jeden ruzovi kočyk
19. sep 2008 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
19. sep 2008 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co su to erteple?
19. sep 2008 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zemiaky
19. sep 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zemiaky :grinning:
19. sep 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holki, tag jag se máte? :slight_smile:
19. sep 2008 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ne holky, bez legrace, tohle téma ukážu mojí 9-ti letý dceři, trošku jí vyprudím :grinning:
19. sep 2008 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ji vipruť
20. sep 2008 o 03:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
* tak my dáváme overálek a nebo pižámko
* tak mi spíme v bodýčku s dlouhým rukávem
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. sep 2008 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky mě bere to množný číslo - fenomén prolínající se celým koníkem. Některá spojení fakt provokují mou představivost: "Když spíme ve spacím pytli, tak má normální pyžamko." - se tam oba vejdete??? :sweat_smile:
27. sep 2008 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa len ospravedlňujem jazykovému okienku, že namiesto bábätko píšem permanentne bábetko," široké e" sa mi na klávesnici zle zadáva, inak asi každej z nás občas niečo uletí (raz som sa napr. sekla v slove analyzuj, čo už ...) :wink: :slight_smile:
27. sep 2008 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
minea - mateřský plurál je něco děsného. Ale občas ujede i jazykově vytříbenému rodiči :wink:
27. sep 2008 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Haha, mateřský plurál - tomu se tak říká? :grinning:
Vadilo mi to už v těhotenství, když na mě někdo promluvil v množném čísle, hned jsem to zatrhla...

annag, bábetko je v poho, my v Česku tu vaši přehlásku stejně moc nechápeme :wink:
27. sep 2008 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V těhotenství mi to ani nevadilo, technicky vzato jsme byli 2 v 1, po porodu se tomu snažím vyhýbat, ale ve skupině plurálových matek mi to sem tam ujede.
27. sep 2008 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mateřský plurál :grinning: :wink:

já nemám rád "na chvíly" .. to mě vytáčí dost :grinning:
27. sep 2008 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viprut? to co??? :grinning: dobra tema, akosi som ju predtym prehliadla :slight_smile: ucim jazyk slovensky na druhom stupni zs, takze ma prekvapi naozaj maloco-co sa tyka pravopisu, ci gramatickej stranky "veci" :grinning: jasne, niektore slova, ci slovne spojenia biju do oci, no mne maximalne tak vycaria usmev na tvari, takze v podstate su tie preklepy a vymenene "icka" carovne :grinning: vytacaju ma ine ludske nedostatky :wink:
27. sep 2008 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
minea, celym konikem fakt neeee! Ja tohle nenavidim, fakt strasne...my spinkame, my kakame, nam rostou zoubky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

matersky plural :grinning: :grinning: :grinning: johando, to se ti pvedlo :grinning:
27. sep 2008 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yenn, to je terminus technicus, já to nevymyslela :wink:
27. sep 2008 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matersky plural je super vyraz :slight_smile: ja ho taky nesnasim ale v davu s matkama me to nekdy ujede. dorazila me na posledni kontrole detska mudra kdyz se me zepala "copak jite?" sem ji odpovedela "ja?" a ona nechapala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. sep 2008 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jéééj, to je téma :slight_smile: Popísali ste už 38 strán, všetko sa mi čítať nechce, ale môj názor pridám :slight_smile: Pravopis si tiež všímam, niektoré chyby veeeeľmi bujú do očí, ale prejdem cez ne tak nejako zhovievavo - no tak čo, veď každý nemôže byť jazykovedcom, ako každý nemôže byť dobrou krajčírkou :slight_smile: Mne skôr vadí, keď sa používajú nesprávne slová - nehovorím napr. také hranolky namiesto hranolčeky - tu som tolerantná, ale napr pri "kúpeľka" ma dvíha zo stoličky :slight_smile:) Alebo - dosť dobre nechápem, prečo majú mamičky na bazáre potrebu pomenúvať predávané veci čo najzdrobnenejšou zdrobneninou - body - bodyčko, tričko-tričenko, nohavice - gaťušky... :slight_smile:
27. sep 2008 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes som v jednom albume objavila mamycku, ktora bola v Londine... :grinning: (ani napisat to neviem)
27. sep 2008 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, mne je smiesne, ked si niekto zamiena napr. "t" a "d" pri spodobovani alebo "u" a "v" na konci slov. iste, stane sa hocikedy preklep, ale ak to nie je raz za cas, ale stale... Aj vsetky tie "y" a "i", proste, gramatiku ovladam a keby som mohla, vsetkych by som opravovala, ako to ma byt spravne. a v jednom fore jedna mamicka pouziva namiesto "nejaka" slovo "nijaka", co dava vete uplne iny vyznam. napr. ze som nijaka unavena :grinning:
27. sep 2008 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to som tomu dala - kritizujem a sama robím preklepy :slight_smile:) Opravujem - nie bujú do očí, ale bijú do očé :slight_smile:
27. sep 2008 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: stane sa aj nam, co ovladame pravopis :slight_smile: tiez som toho "zyvim" prikladom :grinning:
27. sep 2008 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok