• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

29. marca 2017 
dojčenie
13. nov 2008 o 08:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:rolling_eyes: boze aka som sprosta... jasne :grinning:
13. nov 2008 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to snad ani není spisovně, ale prostě správně :sweat_smile: nepočeštěné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. nov 2008 o 08:02  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to bol len ranny utlm :slight_smile: :wink:
13. nov 2008 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siss, u vás je to správne, u nás je to nespisovne :wink:
13. nov 2008 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
13. nov 2008 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan: já jsem myslela, že se to vůbec nepoužívá v SK..že je to prostě přebrané z češtiny :confused:
13. nov 2008 o 08:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emjee - já myslím, že by se názvy témat měly opravovat na gramaticky správně, protože když pak něco hledám, tak to nehledám s hrubkou, tudíž to nenajdu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

na Slovensku se používá kojení a je to nespisovně? To jsem taky vůbec netušila :sweat_smile: :grinning:
13. nov 2008 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jabber :astonished: tak to mi vobec nenapadlo... svata pravda, nemam sancu najst temu, ktora je zadana s gramatickou chybou... jedine, ze sa v tej gramatickej chybe trafim :grinning:
13. nov 2008 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slnieckova - přesně :slight_smile: anebo vyzkoušet všechny možnosti, jaká chyba by tam mohla být :grinning:
13. nov 2008 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: ked niektore baby su tak "napadite v gramatickych chybach", ze nemas sancu dojst na tu chybu :grinning: v zivote by ta nenapadla... :grinning:
13. nov 2008 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:rolling_eyes: by TI nenapadla :grinning: :grinning:
13. nov 2008 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U těch názvů témat si ani nemyslím, že by se někdo urazil, spíš může být rád, že není za blba :slight_smile:
13. nov 2008 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jabber to je jedno, lebo v prispevkoch sa potom tak ci tak prejavi :grinning:
13. nov 2008 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to jo, ale tak příspěvek za chvíli zapadne a každý na to zapomene, ale téma tam může viset měsíce :grinning:
13. nov 2008 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nehledě na to, že mě štve na to koukat :grinning: :grinning: :grinning:
13. nov 2008 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to sme dve :grinning: :grinning:
13. nov 2008 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emjee ... náhodou, stačý sy probrat trochu toho modrího koně a na pohodu --- tu se hrubki nenajdou :wink:
13. nov 2008 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
359 strana a tema Volna diskusia pre baby z Anglicka.
13. nov 2008 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nobody moja anglictina nie je az taka super, ale nemas v motte preklep? nema tam byt tongue? :grinning: len tak nahodoV :grinning: :grinning: :grinning:
14. nov 2008 o 06:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka myslis "barbikiu" ? :grinning: :grinning: :grinning: takto vytrhnute z kontextu to znie ako auto pre barbinu :grinning:
14. nov 2008 o 06:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
treba si cit pre pravopis budovat. V praci som prichadzala do styku s pisomnostami a textami, tiez vo mne hrkne, ak vidim v texte hrubku, hlavne ked uz nie je moznost ju opravit, taky vytlaceny casopis v naklade 100tisic... Hned si o cloveku pomyslim, no ten je asi nejaky iq... a schvalne neprejde par hodin, resp. dni, a podobny psi kus sa moze podarit aj mne... takze sa snazim nesudit a snazim sa sustredit na obsah. Ak mozem a som si ista, zakaznika taktne upozornim na chybu (a nielen na gramaticku), predsa mi zalezi na jeho uspechu, jeho uspech je aj moj... kazdy mame talent na nieco ine a tolerantnost by mala byt na mieste
myslim, ze dovody na pravopisne chyby su nasledovne:
1. prapovodna neznalost zo ZS (napr. koli - kvoli, nahodoV - nahodou, mnoz. cislo sme milY) - nemali sme vsetci rovnake moznosti sa vzdelavat, podpora od rodicov sa roznila od rodiny k rodine, ucitelia - niekto mal stastie na dobreho, niekomu ucitel "nesadol", niekto bol neustale chory a vela vymeskaval...
2. chytro-chytro a nepozornost (napr. bez diakritiky, preklepy, niekedy to mnoz. cislo) - netrapi ma na internete (MK), sms...
3. pouzivanie viacerych jazykov (gramatyka PL vs. gramatika SK, address EN vs. adresse FR) - toto vie fakt zdegenerovat vas vycibreny cit pre gramatiku vsepovany pocas celeho detstva...
dalsie?
14. nov 2008 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a co si myslite o casto pouzivanych slovickach TATI , TATINO?
14. nov 2008 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skuska, tati, tatino su citovo zafarbene slova, ktore su sucastou spisovnej slovenciny :wink:
14. nov 2008 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skuska - no tak to je takové hovorové, ne? Já na tom nic špatného nevidím :slight_smile:
14. nov 2008 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved mne sa to paci , ale kamoska mi povedala ze TATI je cechizmus :frowning2:

DAVAM HLASOVAT - kto si mysli ze TATI je cechizmus a kto ze NIE :grinning:
14. nov 2008 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak oprava :slight_smile:

slovencina povazuje za spisovne: tata, tato, tatko, tatusko

tata -u, tato -a mn. -ovia m. hypok., otec
tatko -a mn. -ovia m., hypok. otec; pren. expr. prezývka obľúbeného staršieho spolupracovníka alebo vedúceho: bol tatkom dielne
tatuško -a mn. -ovia m., hypok. otec

hypokoristikum je slovo používané v dôvernom styku vyjadrujúce kladný citový vzťah, maznavé slovo (napr. Jano, ocko);
14. nov 2008 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
po chvili a ci za chvilu?
14. nov 2008 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
o chvilu :wink:
14. nov 2008 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na nete ked sa instaluje mozila mi pise po chvili.... :wink:
14. nov 2008 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok