• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
alebo suchy opeceny chlebik a zapekany plneny chlebik a mas to bez problemov :grinning: :grinning: :grinning:
7. jan 2009 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no jasne emjee :grinning: chlebik :grinning: ne rozhodla jsem se,ze v prilohach bude toast 2ks +cena a v drobnostech k pivu bude Toast(plneny toast s....) :sunglasses: jeste opravit vam Vam a je to dikes :grinning:
7. jan 2009 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"prajem uprimnu sustrast"

...dufam, ze to ludia nemyslia vazne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive:
9. jan 2009 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ikke ... tiež som tu na to upozorňovala, ide ma pri tejto "hláške" rozhodiť ... už keď niekto také niečo vysloví, tak si o ňom "naozaj" budem myslieť, že to hovorí od srdca ... :unamused:
9. jan 2009 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prijmi uprimnu sustrast.... ale urcite nie prajem :confused:
9. jan 2009 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
S tou sústrasťou to asi bude tak, že význam toho slova je mnohým ľuďom neznámy, preto ju "prajú"... :sweat_smile:
9. jan 2009 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mna vzdy obchadzaju mrakoty, ked niekto namiesto "k moru" alebo "k vode" hovori napriklad "pri more" a "pri vodu"... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. jan 2009 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Me stve vsechno, co je spatne napsane.. ryfle, vydela, psychycke, drzel v kazde ruce dva chlebi... To me berou vsichni certi.. Nadosmrti budu vzpominat na sve cestinare... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. jan 2009 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vcera ma zabil "hystorycki film". :grinning:
12. jan 2009 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davate prepitne alebo sprepitne?
12. jan 2009 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Emjee, ani jedno ani druhe :grinning: (kde nan z materskej vziat?). A co tak baksis? :wink:
12. jan 2009 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emjee, my dávame tringelt :grinning:
ael myslím si ,že spisovne je to sprepitné... :wink:
12. jan 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
... alebo tip...
12. jan 2009 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aký tip? :sweat_smile:
12. jan 2009 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Monkula, tam kde som bola sa daval tip. :wink:
12. jan 2009 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaj ,to ako sprepitné? :grinning:
12. jan 2009 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jasne :slight_smile:
12. jan 2009 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Darmo riesite tvar sprepitne a prepitne, obidva su cudzie vyrazy a po novom vraj to som sa dozvedela na prednaskach lexikologie su uz zauzivane, takze v dnesnej dobe je vela zauzivanych uz tzv. dvojtvarov
22. jan 2009 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ešte sa dá povedaj provízia :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to si od nás vypýtal jeden čašník vraj aby si zarobil viacej musíme mu dať províziu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. jan 2009 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len mi pride ozaj trapne, ked sa v jednom clanku spomina raz prepitne a raz sprepitne - ako keby sa nevedeli rozhodnut, co je spravne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. jan 2009 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
náhodou som tu v jednej diskusii objavila užívateľku, ktorá všade všetko píše opačne...ešte aj v albume..... :sweat_smile: keby nebola zo stredného slovenska, tak nepoviem nič, ale takto......

mmch prepitné ma zvádza k prepité :zipper_mouth:
22. jan 2009 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak je to naozaj vzdy, to je jeden zo znakov dyslexie, alebo dysgrafie, alebo ADHD, za to clovek nemoze.
22. jan 2009 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
... a vcera v dabingu v seriali na verejnopravnej tv... "jedna sa o to" a "som asi vadny"......... :angry: :angry: :angry:
23. jan 2009 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako je správne?
Hrať karty, alebo hrať sa v karty.
V knihách (ale sú to zväčša rozprávky, kde je kadečo popísané) býva aj ten druhý prípad. Ja si myslím, že prvý prípad je správne.
Viete niekto s istotou poradiť?
26. jan 2009 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hrať karty je určite správne......
26. jan 2009 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem :slight_smile:
26. jan 2009 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vivere, hovorí sa v seriále, nie v seriáli...
a v poslednom čase, najmä na MMb so mnatrafial na slovo vysačka :confused: :confused:
Správne má byť visačka, pretože vy ej predpona ,takže slovo musí mať po odstránení predpony vy význam a slovo sačka mi nič nehovorí :grinning:
26. jan 2009 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monku, styď se, neznáš základní vyjmenovaný slova po V - vydět, vyset, vyklat a výřivka :wink:
26. jan 2009 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elitera, ježiš, fakt, tak sa teda ospravedlňuje, samozrejem, sa vysí, nie visí.... :pensive: :pensive: :wink:

a ešte ma dosť vytáča slovo sesterka :sweat_smile:
26. jan 2009 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elitera :grinning:
26. jan 2009 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok