• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
ale aj tak ich daktorych obdivujem ako pekne sa vedia rozprávat ja som sa na jednom bavila ked lámal slovenčinu a bola som nakupovať s dvojičkami a pytal sa ma či dostávam dve materské, ale miesto materské povedal poštovné skoro som cvrkla od smiechu
9. júl 2009 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. júl 2009 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
DAVIT :confused: :grinning: ....cize David (meno)
10. júl 2009 o 00:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U maminky je my super :rolling_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
11. júl 2009 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zahranicnym to tolerujem, ale nasim sa cudujem... :sweat_smile:
11. júl 2009 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nas na cinskom ze TECKE CIZMI (detske cizmy) :grinning: No ale dobre, su to Cinania
sektember, jasne, ten som zabudla...a este prefcerom (predvcerom)

inac diakritiku nepouzivam ani ja, na klavesnici som sa ucila pisat v UK a po anglicky a uz sa nebudem preucat :slight_smile:
11. júl 2009 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
he he, ja zase neznasam, ked niekto vyslovuje: pätnácť, sedemnácť...
bashi, s tym "pratat" to mam rovnako :grinning: ...ale to je myslim taka narecova (regionalna) zalezitost
11. júl 2009 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dneska jsem se docetla....'mala se chlubyla' :sweat_smile:

Ja taky obcas udelam nejaky ten preklep, asi i pravopisnou chybu, ale nad necim mi zustava rozum stat :rolling_eyes:
11. júl 2009 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, aj Vás tie gramatické chyby vedia "naštvať" ? :slight_smile: No ja neviem, ale ja by som sa hanbila keby som robila také strašné chyby ako sa tu dočítam :stuck_out_tongue_closed_eyes: Iné je preklep, iné je neznalosť slovenského jazyka a tu žadne výhovorky neobstoja :grinning:
11. júl 2009 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna to vobec nestve... zo zaciatku sokovalo, v dalsej faze prekvapovalo a po tych rokoch som si uz viac menej zvykla :grinning:. cize vdaka MK ma prakticky "neohuri" absolutne nic. hovori sa tomu nadobudnuta imunita :grinning:
11. júl 2009 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certica :slight_smile: správny výraz - šokuje :grinning:
11. júl 2009 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi taky chybuju, říkám tomu mateřská demence, ale dnes mě mi vyloudil úsměv na tváři výraz mikyna :grinning:
11. júl 2009 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
píšu taky jak tatar sorry :grinning:
11. júl 2009 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale babi nevipravajte! toho tu je už na padesátpet stran ? :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
Mňa naposledy najviac zaujala Jozka super -ak si dobre spomínam na jej nick. :grinning: To bola sranda a zmysluplné čítanie...
11. júl 2009 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja neznášam, keĎ niekto hovorí lobda akože lopta.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a ja keĎ som robila na recepcii, tiež mi rukami prechádzali životopisy, no, niektoré boli zaujímavé...... vytrhnuté zo zošita, ešte aj s okrajom :grinning: :grinning:
poviem na rovinu, také som ani neposúvala na personálne..... :sweat_smile: :sweat_smile:
11. júl 2009 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tento týžden u mna bodovala tv joj s titulkom levý král
12. júl 2009 o 08:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Peppapig, toho "malá se chlubyla" jsem si též všimla, to je ale hrůůůůza! :sweat_smile:
12. júl 2009 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ked som bola na zaciatku niektorych vztahov a dotycni mi pisali sms a boli tam opakovane chyby,hrubky,tak dovi,dopo....mne to hrozne vadilo a mala som obraz o tom chalanovi.....
12. júl 2009 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky jsem uz parkrat cetla 'Byla jsem z deckama, byli jsme z nasima...' :fearful:
Jeste se omlouvam, ze pisu bez diakritiky, ale nemam cz klavesnici :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. júl 2009 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: Tak ted jsem se docetla...'Mi prvni boty kupovali...' A uz to beru s humorem :sweat_smile:
12. júl 2009 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ked som mala cca 12 rokov napisal mi jeden chlapec zalubeny list :wink: Doteraz sa na tom bavim, ze: "Lubym ta"
List obsahoval cca 10 viet, kedze tam bolo mnozstvo chyb zobrala som cervene pero a chyby opravila. Bolo ich tam okolo 50 :slight_smile: :grinning:
12. júl 2009 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inka...a mala si mu ten opraveny list poslat spat :grinning:
12. júl 2009 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
12. júl 2009 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ten mal 12 :grinning: ale keď Vám vysokoškolsky vzdelaný chlap vo vedúcej funkcii povie, že on študoval stavbárinu a nie slovenský jazyk (asi nechodil na základnú školu) :grinning: a píšete po ňom list so samými hrubkami :sunglasses: tak to je sila :grinning: :grinning: :grinning:
12. júl 2009 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fu tieto chybi robim aj ja priznavam sa neviem kde dat y a kde dat i teraz mi to chyba co som v skole nechcela na slov,gram sedet a nudila sa.hambim sa za to :unamused: :frowning2: :grinning: :grinning:
12. júl 2009 o 16:28  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simona55 : IP :grinning:
12. júl 2009 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tiez nemam slovensku klavesnicu, ale nevadi mi ak niekto nepouziva ani velke pismena.
no ale ak mi zacne pisat gramaticke chyby, tak si uz nemam s tym clovekom co povedat.
je pravda ze aj ja sa kopnem a precitam si to az ked odoslem prispevok, a do toho mi maly vytrhol 4 klavesy, tak funguju len na ,,bozie slovo,, ale to co dokazuju niektore mamicky tak sa tu pri tom hadzem o zem. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
je to ale druh zabavy, takze ak by vsetky pisali spisovne, nemala by som sa na com smiat. :wink: :wink:
12. júl 2009 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ono je to vacsinou tak, ze ti, ktori gramatiku neovladaju, im na nej ani nezalezi a vsade to vyhlasuju, ze to je blbost, ze kto to kedy videl, ze je to zbytocne a ze sa tomu priklada prilis velka dolezitost.
a zas ti, ktori gramatiku beru nejak uplne prirodzene a ovladaju ju, tak si bez nej zivot nevedia predstavit. a vidim to sama na sebe, ked citam (hlavne na nete), tak mi chyby doslova pichaju do oci a v duchu sa poriadne rozculujem. slovensku gramatiku (aspon tu zakladnu, bez chytakov) povazujem za nieco ako sucast inteligencneho kvocientu. :wink:
...a prosim, nehnevajte sa na mna, vy, ktore (ktori) s pravopisom mate problem. :zipper_mouth:
13. júl 2009 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nainštalovať slovenskú (alebo akúkoľvek inú) klávesnicu je záležitosť 5 klikov (teraz som to rátala).
13. júl 2009 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mně spíš strašně vadí, když někdo nepoužívá čárky a tečky....ten text je pak příšerný přečíst a často nedává vůbec smysl :confused: hrubky dělá spousta lidí, já si taky dávám na pravopis pozor, moc chyby nedělám, i když občas mi to ujede už taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale hodně lidí prostě jejich jazyk absolutně nezajímá, nebo mají jakékoliv dis...ale přiznám se, že to na mě působí dost, jak kdo píše...člověk se správným pravopisem a aspoň minimálním citem pro sloh je mi hned sympatičtější :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
13. júl 2009 o 09:14  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok