• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
ehm..dys :sweat_smile:
13. júl 2009 o 09:14  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
interpunkcia je pre mna zalezitostou pre trosku vyssi level ako je konikovske forum :grinning: :grinning: :grinning: zdrzuje ma to a potom mi moje prispevky pripadaju dost zvlastne. ale je pravda, ze cestina s interpunkciou je lahsie citatelna ako ta bez. :grinning:
13. júl 2009 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siss, ja mela za let skolnich bajecny sloh, pry dobry na prijati na zurnalistiku. Osm let v zahranici je znat nejen na mem slovnim projevu. :unamused:

bihan, ja pocitacum nerozumim a jen proto, ze obcas neco napisu na MK, je ceska klavesnice zbytecna. Uznavam, ze i ja musim prispevky bez diakritiky obcas cist dvakrat :wink:
13. júl 2009 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak bez diakritiky mi číst nevadí, ne každý má takovu klávesnici, nebo umí psát všema deseti, aby ho to nezdržovalo..ale bez interpunkce mi to vadí dost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. júl 2009 o 09:43  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka: to samé ve slovečine :stuck_out_tongue_closed_eyes: např. koza bez háčku vypadá dost zvláštně :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a pak to má fakt jinek význam :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
13. júl 2009 o 09:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hele siss nenapsala jsi to naopak?
interpunkce=znamenka ,.;:- ve vetach
diakritika=hacky, carky atd nad pismeny

Doufam, ze se nemylim, jinak me opravte :sweat_smile:
13. júl 2009 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisstin, presne tak som to chcela napisat :sunglasses: nemyslela som interpunkciu ale diakritiku :grinning: pardon :sweat_smile:
13. júl 2009 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pepapig: no vždyt tak to myslim :wink: diakritika mi neva, já to v poho přečtu i tak..ale jak nejsou mezi větama tečky a čárky..tak to je děs :sweat_smile:
13. júl 2009 o 09:56  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
peppapig: ale ve slovenštině už je to bez té diakritiky horší :sweat_smile:
13. júl 2009 o 09:57  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sme to tu poplietli.
tak peppapig, mas pravdu.
a teda bez interpunkcie by to bolo teda fakt zabavne. :rolling_eyes:
a bez diakritiky sa to prezit da, nie? :slight_smile:
13. júl 2009 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suhlasim :grinning:
13. júl 2009 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka: já to nepopletla..české příspěvky se mi čtou v pohodě bez čárku a háček nad písmeny, ale vadí mi věty bez teček a čárek..u těch slovenských už bych měla raději i ty háčky, čárky a vokáně :sweat_smile:
13. júl 2009 o 09:58  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hlavne sa mi paci, ako cesi pisu "slovenština" - stale si spomeniem na "šťanky" - cize moc.
pardon, moč :grinning:
13. júl 2009 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka: ale jak tak občas čtu slovenské příspěvky některých, tak i moje slovenská gramatika by byla v hodně případech lepší teda :sweat_smile: :sweat_smile: vy máte jinou shodu podmětu s přísudkem, tuším vždycky je tam měkké i..i u ženského rodu a takovýhle vychytávky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
13. júl 2009 o 09:59  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak jeden vokáň ti tu môžem hodiť :grinning:
13. júl 2009 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka: díky, já ho na cz klávesnici neumim :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
13. júl 2009 o 10:01  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hlavne slovesá v minulom čase - u nás s makkým i, u vás s tvrdým. nie?
13. júl 2009 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo, jinak rostu z výřivky, vykýře, vyjímky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: vysačka... :sweat_smile:
13. júl 2009 o 10:02  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka: no to je shoda podmětu s přísudkem :wink: byli, byly atd, u nás se to rozlišuje podle rodu, a v případě mužského rodu i podle vzoru :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. júl 2009 o 10:04  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siss, sorry ja to z tech dvou prispevku pochopila jinak, kdyz jsi tam dala v druhem priklad bez diakritiky :sweat_smile:
13. júl 2009 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja to v prípadoch, keď nie je k dispozícii nejaky znak, otvoriím wordovský dokument, znak si vyhľadám, napíšem a skopírujem na web :wink:
ale zas nie všetky stránky podporujú všetky znaky, že áno. :grinning:

tak napríklad tento arabský znak mi sem vložilo, ale iné grafické srandy už nie.
13. júl 2009 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pepapig: to je fuk, já taky někdy nepíšu všechno s háčkama a čárkama, páč některý písmenky jsou dál..a je to úklep navíc....no, ale správně by mě to trápit nemělo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: s mojí rychlostí...ale tak člověk si usnadňuje všechno, co může :sweat_smile:
13. júl 2009 o 10:05  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, hlavne, ze si rozumime, ne?!

shaarka, ted jsem se i zasmala, ze 'moc' haha
13. júl 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak u nás je to jednoduchšie - v minulom čase je stále mäkké i :grinning: napríklad:
čo by preboha povedali moji nadriadení, keby videli, ako sa flákam v pracovnej dobe. asi by mi strhli čo-to z výplaty. :wink:

no dobre, idem pracovať. :grinning:
13. júl 2009 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jak moc jsi se zasmála?
:grinning: :grinning: :grinning:
13. júl 2009 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
13. júl 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka: Co by proboha řekli moji nadřízení, kdyby viděli, jak se flákám v pracovní době.
Co by proboha řekly moje nadřízené, kdyby viděly, jak se flákám v pracovní době. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. júl 2009 o 10:11  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dik za vysvetlenie :grinning:
a ked su to oni? akoze aj zeny aj muzi?
13. júl 2009 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka: když je tam mužský a ženský rod, tak převládá ten mužský :sunglasses: a je tam měkké i :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. júl 2009 o 10:14  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jak inak :rolling_eyes:
:grinning:
13. júl 2009 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok