Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ikke
30. okt 2009

no, ak maju tie ciarky byt bodkami, tak to potom ma dost ludi na nete problem pravidelne sa trafit na prislusnu klavesu... 😅

krpito
30. okt 2009

tak toto je lepšie ako ,,, alebo ... 🙂

trocha odbocenie od sterotipu 🙂
super, že ? 😀 😀 😀

spevacka
30. okt 2009

berenika 39, píše sa shoping od slova shop(obchod) 😀 😵

blau
30. okt 2009

spevacka ked uz tak: shopping 😉

vinifera
30. okt 2009

Idé vám 😀 😀 😀

vinifera
30. okt 2009

spevacka a berenika to isto myslela ironicky nakoľko tam dala toľko smajlíkov.

Krpitko a ty si to ako myslela s tým stereotIpom?

blau
30. okt 2009

aha precitala som si dozadu 😉
tak potom shopink sa mi paci este lepCie 😉

krpito
30. okt 2009

vinifera, to som skopírovala 😝 hádam si si nemyslela že to je môj výplod 😀 ☹

vinifera
30. okt 2009

No veď mi to bolo prevelice divné tak som sa radšej spýtala 😀 😀 Já stále tvrdím, keď nevieš tak sa spýtaj ako máš ostať blbý. 🙂

berenika39
30. okt 2009

spevacka, ano, to mněl bít ftip. tady v té záplavje jazikovích perel se to asi nějak stratilo.

krpito
30. okt 2009

úžastné 😀 napísal by nikto, ja samozrejme úžasné 😉 aby si ma zasa nepodozrievala 🙂 😝

blau
30. okt 2009

uzastne a krastne a vetsie..... krpito to je kombinacia, co?

krpito
30. okt 2009

blau, no tiež som tu videla kadečo 😉 ja nechápem, tie baby nechodili na ZŠ ? 😀

krpito
30. okt 2009

už som zblbla aj ja 🙂 chcela som napísať niekto, nie nikto 🙂

spevacka
30. okt 2009

Sory, tak som zase nepochopila "ftip", niekedy je ťažko odhadnúť, ako to človek myslí, hlavne keď nemáme možnosť komunikovať naživo... ale zato mám pre vás novú pikošku.Na web stránkach, že "Bilinné prípravky". Tak to je už hrubé zrno. 😠

vinifera
30. okt 2009

Auuu. Tak to je už silná káva.... Bilinné prípravky 😕

babula90
30. okt 2009

bradček 😕 to je neuvereiteľné, píš ako počuješ 😀 úžastné sa vyskytuje pomerne často 🤐

babula90
30. okt 2009

blau, boduješ 😉 😅 bingo!

babula90
30. okt 2009

krpito, vieš, čo je najlepšie? že veľa báb práveže chodilo na ZŠ-ZDŠ a dokonca s takým pravopisom aj na VŠ 😀

krpito
30. okt 2009

babula90, ja som mala kolegu, ktorý má VŠ a keď som ho upozornila aké robí gramatické chyby, tak povedal že on študoval ekonómiu 😀 ale na hodinách slovenského jazyka na ZŠ asi chýbal tak ako niektoré baby tu na MK 😝

zuzana76
30. okt 2009

ja sa stále stretávam so slovom - "neaký, neaká, neako" - opytovacie zámeno síce je "aký" ale neurčité zámeno sa píše " nejaký"

babula90
30. okt 2009

zuzana76, je to častý jav, to "neako", myslím, že ľudia, čo málo čítaju, t.j. málo vidia slová v písanej podobe 🙂 , majú nespávny pravopis, píšu ako počujú. Napr. moja dcéra sa vôbec nemusí učiť vybrané slová, má ich v krvi, lebo číta od 3,5 roka a všetko sa jej už samo zafixovalo. Neurobí chybu.

babula90
30. okt 2009

krpito, veru, to neospravedlňuje. SJ je základ, veď je to naša materinská reč, náš jazyk 😝 😀

krpito
30. okt 2009

niekto by Ti napísal (ako mne keď som na chyby poukázala) že každý je dobrý v niečom inom 🙂 len môj názor je taký že aj vyjadrovanie sa hovorí o osobnosti človeka 😕

babula90
30. okt 2009

súhlasím, to by malo byť samozrejmé.

krpito
3. nov 2009

vinifera, trocha oživíme tému ? 🙂

napr. takýmto že : vsetky fotky v pc hesla no proste vsetko ,tak som sa zato neozivala co mate nove moj mali uz mi papa aj hrozienko biele velmi mu chuti aj zltok ma rat 😀

mamutka
3. nov 2009

krpito, musela som to dva krat precitat aby som pochopila, nebude autorka imigrant? 😀

krpito
3. nov 2009

žiaľ nie ☹

mamutka
3. nov 2009

nemozem sudit, som zaujata, nenavidim hrozienka 😝 😝 😝
😀

babula90
3. nov 2009

krpito, zase boduješ 😀
ani ja nenávidím hrozienka 😀