Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

leniciatko
3. nov 2009

babula 😀 tak je to veselé,až je to smutné. to mi pripomína,keď boli cez leto záplavy,v správach hovorili,že sa VYBREŽILA rieka. to asi nem ok..... 😒

babula90
3. nov 2009

😅
baby, ja vážne nechápem, či to ľudia po sebe nečítajú 😒 , veď to bol inzerat!! 😎

monkula
3. nov 2009

ja som dnes videla slovo anjeliq 😅

A napíšte mi, v ktorej téme je taká zábava? myslím, kde sa dieťa mrvý v spálny 😀 😀
ja som začala fotiť reklamné tabule v našom meste 😀
Už mám ryfle a káva do kelínku 😀 😝

babula90
3. nov 2009

monkula, dobréééé 😀

monkula
3. nov 2009

a to skloňovanie, ale to nebudem hovoriť verejne, aby ma niekto v meste potom nezbil.... 😀

babula90
3. nov 2009

daj aj skloňovanie! 😉

leniciatko
3. nov 2009

babula-neprekrásna vestička- to zn. že vesta fakt hrozná,ale,keďže ju chce predať,tak nakoniec si rozmyslela,že bude prekrásna a dokopy je to neprekrásna. chápeš ? 😀

monkula
3. nov 2009

v lese - v lesi
dve Hery - dvje Here
góly - góle
a už ma nič nenapadá... 😝

babula90
3. nov 2009

😀
to je odkiaľ? Nejaká Trnava či čo?

monkula
3. nov 2009

Záhorie....
ale ja tu len bývam... ja nie som záhoráčka

monkula
3. nov 2009

pardon, Záhoráčka...

babula90
3. nov 2009

aha, no ja som zo stredného Slov., tu hovoríme všetci spisovne, až tak, že sa z toho Blaváci smejú, lebo dnes už spis.slovenč. počuť málokde. 😝

monkula
3. nov 2009

ja som z okresu DS, ale v diktátoch ma neprekonal nikto, ani najmúdrejší Blaváci na strednej, čo mi nadávali do maďarov.... 🙄 🙄
my sme sa včera s MM smiali, boli sme v Avione, a tam v kavarni sedeli traja nabúchaní drsňáci a ten jeden že, Zatiaľ som dal za všetko a neviem čo a strašne mäkko, tak nám to prišlo smiešne, že takí chlapi a tak mäkko... 😅 😅 😅
Ale aj ja učím deti spisovne, lebo Jarko už dotiahol zom školy zopár skvostov 😀 😀

babula90
3. nov 2009

super, Mon 😉 ja som milovala diktáty a dcérka je po mne. Ale zato matika a fyzika na SŠ- horor. 🤐

vinifera
3. nov 2009

Neprekrásna vestiča a vybrežená rieka. Tak to ma dostalo🙂)

vinifera
3. nov 2009

Mne sa napr. zle pozerá na:
- s tou ženov
- sedem psou

babula90
3. nov 2009

"časopisi"

monkula
3. nov 2009

jej, babula, ty si moja dvojička? 😀 😀 matematika a fyzika.... 😲 😲 😲 😝
ale zato na jazyky, to som bola a som dobrááá 😀 😀

krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaleilah
4. nov 2009

jdu se sinem 😠 😠 😠 a to jsem viděla u mamky co píše jinak normálně, takže fakt musela být úplně mimo 😝 😀 😀 😀

krpito
4. nov 2009

kaleilah, stane sa možno, ale keď prispievateľka má v každom príspevku takéto strašné chyby, tak to určite nie je náhoda, to je neschopnosť 😒

krpito
4. nov 2009

a bacha na prsia 😀 : co hovorite natu prsaciu chrypku ...

babula90
4. nov 2009

AHOJ MONKULA, no veru, možno aj, nemôžeme byť nadané na všetko 😀
krpito, naďalej mi môžeš zlepšovať náladu, tak čítaj a hľadaj perly 😎 😀

babula90
4. nov 2009

krpti, možno si to pomýlila s anglickým ANY 😀 , ale pochybujem 😀

krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula90
4. nov 2009

krpito, prepáč, skomolila som Ti nick 😢

babula90
4. nov 2009

ahaaa, takže ideš na istotu, hehe 😎

vercak.
4. nov 2009

Ahojky, krásný téma 😵 😵 😵 Já jsem se teda vždycky snažila psát bez chyb a to trvá už od školy (aspoň něco mě tam naučili) 😀 😀 😀
Ale abych přešla k věci. je tu také založené nové téma: Kombinéza s refleksními proužky. Ten refleks mě vážně bije do očí 😲 😲 😲

krpito
4. nov 2009

v poriadku, odpúšťam Ti 😉 lebo spisovne píšeš 🙂

babula90
4. nov 2009

ja milujem túto tému, inak, aj v časopisoch sa nájdu chyby a to by sa stať nemalo. Niekedy ma napadá, čí by som nemala byť jazyková redaktorka, bavilo by ma to a ešte by mi za t o platili 😀