Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

krpito
4. nov 2009

ja beriem túto tému dvojako : zabaviť sa a po druhé, aby sa z nich prispievateľky poučili, proste, aby si v nasledujúcom príspevku dávali pozor, len žiaľ nie vždy to padne na úrodnú pôdu

babula90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula90
4. nov 2009

"super rýchli obchodík"

dzio2
4. nov 2009

baby ja vas zdravim uz som tu pisala ja patrim k tym co pisu nespravne, ja viem, a nevadi mi to ,viem vam ano ,ale ja si vas velmi rada citam hrozne sa mi paci ako sa bavite natom co nevieme ste super zohrana partia raz mi jedna s vas ublizila slovne, ale uz to neriesim, len som chcela ,ze skoda ze pisem s chybami hned by som sa k vam pridala ale nemozem ,nevadi fandim vam aj ked som ta naktorej sa mozno niekedy bavite myslim to v dobrom prepacte za chyby

berenika39
4. nov 2009

babula, no nevím, ale já korektury dělám a platí mi za to, ale strašně málo a že by mě to nějak mooooc bavilo.....ze začátku to bylo dobrodružství, takové pátrání, kde co najdu, ale teď je to rutina, hlavně když dostanu články od lidí, kteří třeba do časopisu pošlou dopis-článek,nejsou to pisálci a pak se diví, že otiskli něco, co se jejich dopisu tak nějak podobá 😉 😉 😉 . Myslím tím takové ty story: Tak jsme jednou vyrazili s rodinou na dovolenou. Cesta byla dlouhá. Nakonec jsme dorazili....atd.
Tím rozhodně nechci ty autory nějak shazovat, to rozhodně ne, ale jen že ty korektury někdy znamenají napsat nový článek 😉 😉

krpito
4. nov 2009

dzio2, tak Teba ešte musím niekde vyhľadať 🙂 ale nie vážne, ja zámerne nehľadám, ako napísala babula90, idem naisto 😀
náhodou, Ty si podľa tohoto príspevku slabý odvar 🙂
a ak niečo nebudeš vedieť, som tu, poradím 🙂

babula90
4. nov 2009

berenika, tak ty to robíš, ale za málo peňazí, no neva, mňa to vážne baví, nemôžem za to 😀 a inak, do časopisov prispievam tiež 😉 , určite to je časom taká rutina 😖

dzio2
4. nov 2009

krpito dakujem za ponuku 😉

monkula
4. nov 2009

aj ja chcem robiť korektúry, treba na to školu? 😀 😀 😀
ale to by som asi osivela.... 😀

monkula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leniciatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
4. nov 2009

tá prsacia chrypka ma dorazila.... 😀

krpito
4. nov 2009

mňa tá prsacia ani nie, to by som brala ako preklep ☹ ale keď momentálne sa všade píše o chrípke a ... 😕

mamutka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
4. nov 2009

hej, tie prsia sú v pohode, ale tá chrypka...ale je to smiešne... 😀

krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika81
4. nov 2009

také posledné perličky - vyzivky po pet korun a kuracie mesko 😎

monkula
4. nov 2009

😀 😀 😀

veronika81
4. nov 2009

a ešte: try dni.. štyry dni.. som stoho na nervy, mali je plany 🤐

začína ma to baviť 😀 😀

ginepra
4. nov 2009

čaute ženy, niektoré "perly", čo sa vám podarilo vykutrať, sú naozajstné lingvistické skvosty 😀 😀 😀
je dobre, ak to zostane len v rovine "zasmejme sa - v dobrom". no nepáči sa mi ten nadradený podtón od niektorých... ja robím jazykovú korektorku, ale v živote som nikoho neposudzovala podľa pravopisu - myslím v diskusiách a tak, nie v úradnom styku... veď diskusie nie sú len pre tých, čo mali zo slovenčiny dobré známky... ale veď aj ja sa potrebujem nezriedka poučiť a kuknúť do slovníka alebo na slex... len toľko, nedalo mi, prepáčte...

krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejbypd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krpito
4. nov 2009

ginepra, vieš čo je smutné ? keď ju na to upozorníš a dostaneš od nej IP ktorú ani nebudem rozoberať ☹ a je rozdiel sem tam pozrieť do slovníka, určite sa nejedná o slová ako je chrýpka, mesko, nehovoriac o tom, že slovesá a prídavné mená ( myslím jednotné a množné čísla) im zjavne nič nehovoria. A veru ja hodnotím človeka aj podľa písomného prejavu ... len toľko, nedalo mi, prepáč ...

krpito
4. nov 2009

bejbypd, Ty moja matka Tereza 🙂