• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
veronika, dobrééé :grinning: Myslím, že sa tu nikto nad nikoho nenadraďuje, veď aj aj som priznala, že z fyziky som bola tupá, ape pozor!! Fyziku na život nepotrebujem, ale pravopis a gramatika ide s človekom už celý život, je to vizitka človeka, základy sa dávaju na ZŠ, 1.stupni a nechce sa mi veriť, že to toľko dievčat nemohlo zvládnuť.
Toť vsjo. :wink: a nechajte nám trošku humoru v tomto sk...... svete
4. nov 2009 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babula90, s poslednou vetou úplný súhlas :slight_smile: teda musím povedať že s celým príspevkom okrem toho ape :grinning: :grinning: :grinning: a priznám sa bez mučenia, že fyzika a matika tiež nie je moje hobby, ale keď niečo napíšem, nikto o tom nevie :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. nov 2009 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vieš čo, váhala som sa, či to tam mám dať, či zase nezačne diskusia a nebudem nebodaj odsúdená, ale vážne ma to nasralo! :angry:
4. nov 2009 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kľud, aj také príspevky musíme rešpektovať, je to verejné fórum :slight_smile: ja to vždy tvrdím, len nie všetky to chcú pochopiť :frowning2: nech si každý povie čo má na srdci :dizzy_face: prečo by som sa mala tváriť že to nevidím, keď mi to kole oči :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. nov 2009 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v pohode... ja som len nakukla do témy, nečítala som všetko, možno nie som v obraze :wink: čaute, bežím dávať do poriadku večerný "cirkus humberto"
4. nov 2009 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my sme už okúpaní :slight_smile: v inej časti Slovenska : no mi sme už aj okupkany :grinning:
4. nov 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenže, ja si myslím ,že tento perfektný pravopis má na svedomí písanie sms z mobilu. píše sa všetko lárom-fárom, bez bodky,čiarky....jedna veta odoslaná dvoma sms.... určite je jednoduchšie takto všetko napísať ako tatar,ako sa zamýšľať, čo a ako..... toť môj názor.... :wink:
4. nov 2009 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne tak a nemienim sa neustále zapodievať niekým, komu vadí táto téma, tak nech ju nečíta.
4. nov 2009 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leniciatko, máš pravdu, ale to možno len tie mladšie ročníky, čo mali mobily už v .triede ZŠ, ale aj tak je to neakceptovateľné. aspoň pre mňa.
4. nov 2009 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"objednala som z Gorili"
4. nov 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja sa ku vám chodím pravidelne baviť :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale dnes pri čítaní rozprávky na dobrú noc som sa rozhodla, že vás budem otravovať obrovským problémom :grinning: ako je spisovne? to lízatko, alebo tá lízanka? :confused: priznám sa, že tá lízanka mi absolutne nechcela prejsť pomedzi zuby :sweat_smile:
4. nov 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi tá lízanka, ale tiež hovoríme lízatko, veď aj Jožko Pletko hľadal, kde si kúpi lízatko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. nov 2009 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je fakt :grinning: ale aj tak lízanku asi nezaradím do svojho slovníka :sweat_smile:
4. nov 2009 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak toto si náhodou pamätám,lebo ani mne to vobec nesedelo...spisovne je lízanka prosím pekne...ďakujem za potlesk,dnes som tu za múdru :grinning: krpi že Matka Tereza,už som bola všelico,ale toto :grinning:
4. nov 2009 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
všelico je všeličo :grinning:
4. nov 2009 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bejbypd, tak ďakujem a tlieskam :grinning:
4. nov 2009 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem,ďakujem :sunglasses: idem pohľadať ešte nejaké zábavné slová podobné chrýpke :grinning:
4. nov 2009 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babula,oni mali mobily asi už v druhej triede na zš.
4. nov 2009 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
posipane cukrom,zmyzla z pokecu :grinning: a uz som ticho nebudem provokovat :zipper_mouth:
4. nov 2009 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja som si vadná, ja totiž aj SMS píšem tak ako tieto príspevky, dokonca aj interpunkčné znamienka dávam :cry: :grinning:
4. nov 2009 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krpito- to nič,veď to nebolí :grinning:

.......vyklbenie bedrovych klbou....
4. nov 2009 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krpito.. že v inej časti Slovenska :grinning: :grinning:

ja si zase nemyslím, že to majú až tak na svedomí mobily. Interpunkčné znamienka mi až tak nevadia, zvykla som si tiež na vety bez čiarok a bodiek v sms, ale predsa aj na mobiloch máme i a y :sweat_smile: Niekde to tu už bolo spomínané, že tí ľudia asi málo čítajú. Lebo keď to slovo párkrát vidím napísané (už aj keď by som sa to v škole poriadne nenaučila), tak mi to ostane v pamäti a nenapíšem to ako tatár :sunglasses: Veď presne ako tu spomíname, úplne to ťahá oči!
4. nov 2009 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a k tým čiarkám..je taká povera, hovorila nám to ešte súdružka učiteľka :wink: na základnej :grinning: (neviem to už presne, ale pointa ostane)
Kráľ mal rozhodnúť o osude nejakého zajatého väzňa a mal sa vyjadriť písomne..
Napísal len tri slová: Prepustiť, nie zabiť! A popritom sa chcel vyjadriť: Prepustiť nie, zabiť!! Toť dôležitosť čiarok vo vete..a ich nevedomosť zachránila človeku život :dizzy_face:

A inak, musím sa priznať :stuck_out_tongue_closed_eyes: čo sa týka čiarok.. aj ja niekedy váham a možno ich používam až moc :sunglasses:
4. nov 2009 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez "dobry" mackopes:
Manžestráčky

(to by ma fakt zaujimalo, ako sa dostalo do toho slova pismeno Ž :fearful: )
4. nov 2009 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky citam vas, ale viac mi pridete mudre v teoretizovani ako v praxi, ked si tak citam tie vase prispevky... mimochodom slovo "kľud" nie je spisovne :wink: majte sa, korektorky :wink:
4. nov 2009 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale zase na druhej strane, aby som bola spravodliva a objektivna... je fajn, ze aspon niekoho to trapi. ked niekde citam nejaku "hrubicu", tiez ma pichne pri srdci a vie ma to castokrat aj rozosmiat. alebo dokonca ked pocujem to sklonovanie u niektorych jedincov...

samozrejme, ze aj majster tesar sa utne, preto by sme nemali posudzovat ludi podla pravopisu (i ked niektore chyby su fakt nepochopeniahodne) a nenominovat sa hned na jazykoveho korektora. tot moj nazor :wink:

a mimochodom - babula90 - ty zijes niekde vo vakuu, ked fyziku nepotrebujes? :grinning: :grinning: :grinning:
4. nov 2009 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lul každý má svoj názor :sunglasses: a tvoj bol veľmi múdry,ďakujeme za upozornenie slovo kľud už nikdy nepoužijem :wink: tu nejde o to čo je úplne spisovne a čo nie,ale aspoň priemerne vzdelaný človek by mal ovládať,aké i/y sa píše a v milionkrát denne použitých slovách :wink:
4. nov 2009 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nepotrebujem ju, naozaj, mám ju na háku :grinning: pá! :sunglasses:
4. nov 2009 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lul aby si sa neurazila ja som to nemyslela zle :wink:
4. nov 2009 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bejbypd, pekne si to napísala. Slovo kľud sa bežne v periodikách vyskytuje a ak si nenašla naozaj nič iné LUL, čo by som napísala neprávne, som veľmi rada. A dáme si ešte väčší pozor. Sme pod drobnohľadom. :dizzy_face: :grinning:
4. nov 2009 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok