• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

6. mája 2017 
baby, založéme tému Extra ženy? :grinning:
4. nov 2009 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
4. nov 2009 o 22:33 • krpito
monkula - aj keby to cloveku vtlkali od perinky do hlavy, niektori to jednoducho nepochopia. existuje dokonca na to aj diagnoza - dysortografia... bohuzial.
4. nov 2009 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prepáč, monkula :wink:
aha :slight_smile:
4. nov 2009 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krpito - prosim ta, nenavazaj sa. takto to naozaj vyzera, ze ste (si) nechapave/a :wink:
4. nov 2009 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to aha bolo na dysortografiu :wink:
4. nov 2009 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronika - super, sikulka, ze si to nasla. jasne sa pise, aka je spisovna verzia :wink:
4. nov 2009 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lul, nikto sa nenaváža, ja som reagovala na monkulu, nie na Teba :slight_smile:
4. nov 2009 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorry, pisala si o mne :wink:
4. nov 2009 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lul, nebudem si kaziť večer žabomyšími vojnami, na to som dosť stará :slight_smile: prajem Ti príjemný večer :slight_smile:
4. nov 2009 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. nov 2009 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krpito do toho nebojme sa ničoho:slight_smile:))alebo teda slečny pokojne,upokojme sa a nech už je tu pokoj :grinning:
4. nov 2009 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veď oboje je správne, či zasa nechápem :grinning:
4. nov 2009 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vieš lul, prešli sme od podstaty veci :slight_smile: išlo o základy gramatiky :slight_smile: nie o študovanie čo je interpunkčné znamienko alebo diakritika :slight_smile:
4. nov 2009 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne tie linky nejdú otvoriť,ale interpunkčné znamienka sú tieto: .,?!
a diakritika, to sú mäkčene, dĺžne a vokáň. :grinning:
4. nov 2009 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krpito - jasne, ja som zacala tiez s inou "podstatou veci" a tvojimi dohadami sme skoncili inde :wink: nevadi, ale rozoznat bodku od makcena by jazykova korektorka rozhodne mala vediet :wink:

pekny vecer
4. nov 2009 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lul, ospravedlňujem sa za nevedomosť, chýbala som vtedy v škole :stuck_out_tongue_closed_eyes:
môžem niečo na odľahčenie? :wink: teraz ma napadlo

Bolo to na základnej škole, určite druhý stupeň (!!) neviem ktorý ročník, ale to nie je podstatné.. spolužiak písal vetu na tabuľu, čo mu diktovala učiteľka - Dám ti darček.
Chlapec napísal: Dám ty darček.
Učiteľka: ale Peťko, veď to vyslovíme mäkko, "ťi"
a Peťko dopísal mäkčeň :grinning: Dám ťy darček.

:sweat_smile:
a slová tehuľka, snažilka, tehuľkovať, snažilkovať ako vlastne vznikli? Už som videla aj že tehotka :slight_smile:
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nepíš do fóra to, čo patrí do internej pošty".
4. nov 2009 o 22:57 • krpito
lul, ty se nemusíš nějakou diakritikou nebo interpunkcí zabývat, když to stejně občas užiješ, občas ne.....
4. nov 2009 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inkinka, určite je to nespisovne :slight_smile:
4. nov 2009 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
za zaklad gramatiky rozhodne povazujem vediet rozoznat bodku od makcena, ci ciarku od dlzna :grinning: a ti, co chybali, by sa to samozrejme mali doucit a nie robit si posmech z inych :wink: mozno tiez len chybali :wink:
4. nov 2009 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
4. nov 2009 o 23:01 • krpito
4. nov 2009 o 23:01 • bejbypd
inkinka - podla mna tieto slova vznikli univerbizaciou, tehulka = tehotna zena, snazilka - snaziaca sa zena. asi ako panelak = panelovy dom, mineralka = mineralna voda. aj tieto "skratene" slova sa casom dostali z hovoreneho neoficialneho prejavu do slovnika spisovneho jazyka a stali sa spisovnymi. uvidime, co sa stane casom s tymito, nas jazyk je nastastie dost flexivny :wink:
4. nov 2009 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lul prečo furt akože provokuješ?veď my sme hovorili o úplne iných veciach a ty si tu začala zase o inom...ja neviem tu sa človek poháda už aj v téme o varení lebo do zeleninovej polievky ide len 5 mrkiev nie 6 :grinning:
4. nov 2009 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krpito - keby si si precitala lepsie, pochopila by si, ze mam v podstate rovnaky nazor ako vy ostatne... nuz ale... :dizzy_face:
4. nov 2009 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok