• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
lul nepouzivam diakritiku tak sa nehnevaj...a neviem co ste sa do krpita obuli,ona tu osobu celkom pozna jej styl pisania,jej hrubost a jej podpriemernu inteligenciu,viackrat ju na to upozornovala a preto to pise sem a co...mne osobne tiez pride smiesna chrypka alebo podobne skvosty a rada sa nad tym zasmejem a dotycna osoba,o ktorej je rec sa zhadzuje sama...fris mas pravdu :wink: len rec tu bola o inom cloveku,o ktorom by si si asi aj sama spravila nazor a ano aj na zaklade jej gramatiky :wink:
5. nov 2009 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak napravam: vedcinov si rozumyeme :grinning: :grinning: :grinning:
perlicka dna :slight_smile:
5. nov 2009 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bejby,moja,ja som to brala obecne..že sú ľudia,ktorí sa jednoducho pravopis nie sú schopní naučiť,oni ani neregistrujú,že niečo píšu nesprávne,takže mňa fakt vytočí gramatická chyba v novinách viacej...tam už je to naozaj hanba.Neviem,o kom ste písali. :wink:
5. nov 2009 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj mňa vytočí chyba v novinách, stretávam sa s tým pravidelne.
Inak, s diagnózami ako dyslexia, dysortografia alebo dyskalkúlia- nie sú také časté, aby si niekto myslel, že nimi trpia všetci, čo nevedia pravopis.
5. nov 2009 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja viem teba lubim :grinning: jasne pochopili sme sa a takych ludi beriem ja beriem vlastne kazdeho ved ty to vies :wink: kazdy je strojcom svojho stastia :grinning: ale ano v novinach by sa to stavat nemalo a stava sa casto bohuzial :angry:
5. nov 2009 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diddi, nepíše sa náhodou CHYTRÝ?
5. nov 2009 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babula, nechcem nejako prilievať olej do ohňa (v horúcej diskusii), len ťa chcem upozorniť, že tých (vyššie spomenutých) diagnóz- /my im slangovo hovoríme: "dys"-ky/ je naozaj veľmi veľa, viac ako by sa dalo predpokladať... :wink:
len nie sú podchytené, resp. zmapované-najmä v "starších ročníkoch" (tým myslím všetky ročníky do cca konca 90-tych rokov)...
5. nov 2009 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viem, že nie sú diagnostikované hlavne u starších ročníkoch. Ale myslíš, že ľudia s takými poruchami vyhľadávajú takéto fóra a prispievajú tak často?? :unamused:
5. nov 2009 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
magi...pravda,to som ja a matematika...za nás táto diagnóza nebola,ja počítam ako kalkulačka,pretože to si viem predstaviť fyzicky,ale rovnice s písmenami nevyriešim,pretože mozog nevie,čo sa od neho chce...a to máprosím IQ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. nov 2009 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: frisbee aj ja mam nejake iq tak to sme dve :grinning: podla mna sa tu este par ludi s iq najde :grinning: :grinning: :grinning:
5. nov 2009 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, babula, podľa mňa prispievajú... prečo by neprispievali? ale či často, to neviem... :sweat_smile:, nemám zmapovanú štatistiku... :wink: (ale zopár ich tu "virtuálne-osobne" poznám... :wink:
aj ja sama "trpím" dyslexiou (ľahkej formy) a prispievam sem (až moc) :grinning:
5. nov 2009 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bejby :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja som mala doma problémy,rodičia to neriešili,tak asi bolo jasné,že keď mám dobré známky zo všetkého a z matiky iba z niečoho,tak je tam nejaký problém.Ja už som bola fakt nešťastná...keď vypočítam vlak z miesta A a vlak z miesta B.....a nevypočítam tie blbé rovnice s písmenami :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .No a teraz už mi je to na hovienko,stejne to nikde nevyužijem....ale mám z toho mindrák :sunglasses: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
baby, veľká škoda, že ste sa tu pohádali, ja si vás čítam pravidelne, niekedy sa zasmejem

poznám dobre prispievateľky z niektorých tém/nie osobne/, ktoré nechcete menovať, nevadí mi, že píšu do fóra, ale normálne sa hanbím, keď to čítam aj za nich a pritom neposudzujem ľudí podľa pravopisu a nespisovných výrazov, ale jednoducho ma až zamrazí, keď to vidím
ak sa objaví príspevok, v ktorom sú preklepy alebo sem tam chybička, nevadí, stane sa to každému

odkedy som začala prispievať, tak nepíšem veľké písmená na začiatku vety, bodky, pretože tak to napíšem rýchlejšie

s tou vysačkou máte pravdu, je to strašné, ale keď človek skoro v každom inzeráte nájde vysačka a nie visačka, tak sa prispôsobí, lebo tak to píšu skoro všetci.... aj ja som po čase vytiahla pravidlá, lebo človek začne pochybovať aj o sebe

Adela tiež použila lízatko, nie lízanka, čo ma u nej dosť zarazilo
kľud--- pokoj, niekedy použijem tiež, ale kľud je aj básnické slovo, možno po čase jazykovedci upustia od všelijakých striktných obmedzení, lebo jazyk je živý a vyvíja sa
je veľa slov, ktoré by nemali byť spisovné, lebo sú to čechizmy, ale sú zaužívané a nemôžu ich len tak nahradiť
mám knihu Ako nehrešiť proti slovenčine, tak ak ju nájdem, napíšem nejaké nezmysly, napadá mi nemocnica-chorobnica, lebo ak nemáme hovoriť nemoc, ale choroba, tak z čoho máme nemocnicu?

nemyslím si, že baby sa tu niekomu vysmievajú
už sa nehádajte, ja prispievam málo, ale musela som zareagovať
ďakujem marfic za príspevok.
a tá chorobnica ma rozosmiala :grinning:
5. nov 2009 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto je na neuverenie: SPOMYNALI, BUDOVALY
5. nov 2009 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babula je detektiv oriesok!!!...
5. nov 2009 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne sa to vobec nepaci,ze zopar bab tu nema co robit a skumaju prispevky za ucelom najst co najviac chyb.To je chore. Sama som mala vzdy problem pisat spravne i ci y,ale to neznamena,ze som horsi clovek ako ten co mal same 1 z diktatu.To sa moze kludne stat,ze v niekom vyvolate uplny strach napisat co aj jednu vetu,lebo sa bude bat,ze prispevok,ci otazka nebude ucelova,ale okomentovana pravopisne.
5. nov 2009 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
5. nov 2009 o 13:22 • diddi
cmulinko keby si citala tak by si vedela o com to je uz k tomu len tolko...
5. nov 2009 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
5. nov 2009 o 13:57 • diddi
baby prestante lebo vam zamknu temu a to bude skoda :wink:
5. nov 2009 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veľký bojovnícy :sunglasses:
5. nov 2009 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rybycky :sunglasses:
5. nov 2009 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj najlepsi ulovok - moj lekar, pan Mudr. sa pyta "a med sa pise s T alebo D?" to ked som mu spominala moju alergiu na med. stratila som rec na chvilu, potom vravim, ze D a on este tak pol minuty podrzal ruku v lufte a potom to dopisal. Slovak ako repa, starsi pan, och moje nervy...........
5. nov 2009 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ikke vas uz raz upozornovala, aby ste sa nehadali :wink: , asi by vam to tu mala nachvilu zamknut, aby ste vychladli, lebo sa to neda citat :frowning2:
5. nov 2009 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, som síce napísala že nebudem prispievať, že s touto témou končím, ale potom som si povedala a prečo ? sú tu aj baby s ktorými sa dá pokecať, takže si nestojím za slovom :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale nikomu nebudem ustupovať :slight_smile: a aj keď nebudem písať perličky niektorých báb verejne, zasmejem sa na nich :grinning:

pekný večer
5. nov 2009 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubadlo, ale my sa už nehádame :slight_smile:
5. nov 2009 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mamutka, mala si mu vysvetliť, že čaj s medom, nie s metom :grinning:
5. nov 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
5. nov 2009 o 20:17 • krpito
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
5. nov 2009 o 20:20 • babula90
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok