Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bejbypd
5. nov 2009

lul nepouzivam diakritiku tak sa nehnevaj...a neviem co ste sa do krpita obuli,ona tu osobu celkom pozna jej styl pisania,jej hrubost a jej podpriemernu inteligenciu,viackrat ju na to upozornovala a preto to pise sem a co...mne osobne tiez pride smiesna chrypka alebo podobne skvosty a rada sa nad tym zasmejem a dotycna osoba,o ktorej je rec sa zhadzuje sama...fris mas pravdu 😉 len rec tu bola o inom cloveku,o ktorom by si si asi aj sama spravila nazor a ano aj na zaklade jej gramatiky 😉

blau
5. nov 2009

Tak napravam: vedcinov si rozumyeme 😀 😀 😀
perlicka dna 🙂

frisbee
5. nov 2009

bejby,moja,ja som to brala obecne..že sú ľudia,ktorí sa jednoducho pravopis nie sú schopní naučiť,oni ani neregistrujú,že niečo píšu nesprávne,takže mňa fakt vytočí gramatická chyba v novinách viacej...tam už je to naozaj hanba.Neviem,o kom ste písali. 😉

babula90
5. nov 2009

aj mňa vytočí chyba v novinách, stretávam sa s tým pravidelne.
Inak, s diagnózami ako dyslexia, dysortografia alebo dyskalkúlia- nie sú také časté, aby si niekto myslel, že nimi trpia všetci, čo nevedia pravopis.

bejbypd
5. nov 2009

ja viem teba lubim 😀 jasne pochopili sme sa a takych ludi beriem ja beriem vlastne kazdeho ved ty to vies 😉 kazdy je strojcom svojho stastia 😀 ale ano v novinach by sa to stavat nemalo a stava sa casto bohuzial 😠

babula90
5. nov 2009

diddi, nepíše sa náhodou CHYTRÝ?

magimary
5. nov 2009

babula, nechcem nejako prilievať olej do ohňa (v horúcej diskusii), len ťa chcem upozorniť, že tých (vyššie spomenutých) diagnóz- /my im slangovo hovoríme: "dys"-ky/ je naozaj veľmi veľa, viac ako by sa dalo predpokladať... 😉
len nie sú podchytené, resp. zmapované-najmä v "starších ročníkoch" (tým myslím všetky ročníky do cca konca 90-tych rokov)...

babula90
5. nov 2009

viem, že nie sú diagnostikované hlavne u starších ročníkoch. Ale myslíš, že ľudia s takými poruchami vyhľadávajú takéto fóra a prispievajú tak často?? 😒

frisbee
5. nov 2009

magi...pravda,to som ja a matematika...za nás táto diagnóza nebola,ja počítam ako kalkulačka,pretože to si viem predstaviť fyzicky,ale rovnice s písmenami nevyriešim,pretože mozog nevie,čo sa od neho chce...a to máprosím IQ 😀 😀 😀 😀

bejbypd
5. nov 2009

😀 frisbee aj ja mam nejake iq tak to sme dve 😀 podla mna sa tu este par ludi s iq najde 😀 😀 😀

magimary
5. nov 2009

no, babula, podľa mňa prispievajú... prečo by neprispievali? ale či často, to neviem... 😅, nemám zmapovanú štatistiku... 😉 (ale zopár ich tu "virtuálne-osobne" poznám... 😉
aj ja sama "trpím" dyslexiou (ľahkej formy) a prispievam sem (až moc) 😀

frisbee
5. nov 2009

bejby 😀 😀 😀 😀 ja som mala doma problémy,rodičia to neriešili,tak asi bolo jasné,že keď mám dobré známky zo všetkého a z matiky iba z niečoho,tak je tam nejaký problém.Ja už som bola fakt nešťastná...keď vypočítam vlak z miesta A a vlak z miesta B.....a nevypočítam tie blbé rovnice s písmenami 😀 😝 .No a teraz už mi je to na hovienko,stejne to nikde nevyužijem....ale mám z toho mindrák 😎 😀 😀 😀 😀 .

marfic
5. nov 2009

baby, veľká škoda, že ste sa tu pohádali, ja si vás čítam pravidelne, niekedy sa zasmejem

poznám dobre prispievateľky z niektorých tém/nie osobne/, ktoré nechcete menovať, nevadí mi, že píšu do fóra, ale normálne sa hanbím, keď to čítam aj za nich a pritom neposudzujem ľudí podľa pravopisu a nespisovných výrazov, ale jednoducho ma až zamrazí, keď to vidím
ak sa objaví príspevok, v ktorom sú preklepy alebo sem tam chybička, nevadí, stane sa to každému

odkedy som začala prispievať, tak nepíšem veľké písmená na začiatku vety, bodky, pretože tak to napíšem rýchlejšie

s tou vysačkou máte pravdu, je to strašné, ale keď človek skoro v každom inzeráte nájde vysačka a nie visačka, tak sa prispôsobí, lebo tak to píšu skoro všetci.... aj ja som po čase vytiahla pravidlá, lebo človek začne pochybovať aj o sebe

Adela tiež použila lízatko, nie lízanka, čo ma u nej dosť zarazilo
kľud--- pokoj, niekedy použijem tiež, ale kľud je aj básnické slovo, možno po čase jazykovedci upustia od všelijakých striktných obmedzení, lebo jazyk je živý a vyvíja sa
je veľa slov, ktoré by nemali byť spisovné, lebo sú to čechizmy, ale sú zaužívané a nemôžu ich len tak nahradiť
mám knihu Ako nehrešiť proti slovenčine, tak ak ju nájdem, napíšem nejaké nezmysly, napadá mi nemocnica-chorobnica, lebo ak nemáme hovoriť nemoc, ale choroba, tak z čoho máme nemocnicu?

nemyslím si, že baby sa tu niekomu vysmievajú
už sa nehádajte, ja prispievam málo, ale musela som zareagovať

babula90
5. nov 2009

ďakujem marfic za príspevok.
a tá chorobnica ma rozosmiala 😀

babula90
5. nov 2009

toto je na neuverenie: SPOMYNALI, BUDOVALY

diddi
5. nov 2009

babula je detektiv oriesok!!!...

cmulinko
5. nov 2009

Mne sa to vobec nepaci,ze zopar bab tu nema co robit a skumaju prispevky za ucelom najst co najviac chyb.To je chore. Sama som mala vzdy problem pisat spravne i ci y,ale to neznamena,ze som horsi clovek ako ten co mal same 1 z diktatu.To sa moze kludne stat,ze v niekom vyvolate uplny strach napisat co aj jednu vetu,lebo sa bude bat,ze prispevok,ci otazka nebude ucelova,ale okomentovana pravopisne.

diddi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejbypd
5. nov 2009

cmulinko keby si citala tak by si vedela o com to je uz k tomu len tolko...

diddi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzio2
5. nov 2009

baby prestante lebo vam zamknu temu a to bude skoda 😉

veronika81
5. nov 2009

veľký bojovnícy 😎

babula90
5. nov 2009

rybycky 😎

mamutka
5. nov 2009

moj najlepsi ulovok - moj lekar, pan Mudr. sa pyta "a med sa pise s T alebo D?" to ked som mu spominala moju alergiu na med. stratila som rec na chvilu, potom vravim, ze D a on este tak pol minuty podrzal ruku v lufte a potom to dopisal. Slovak ako repa, starsi pan, och moje nervy...........

bubadlo27
5. nov 2009

ikke vas uz raz upozornovala, aby ste sa nehadali 😉 , asi by vam to tu mala nachvilu zamknut, aby ste vychladli, lebo sa to neda citat ☹

krpito
5. nov 2009

ahojte, som síce napísala že nebudem prispievať, že s touto témou končím, ale potom som si povedala a prečo ? sú tu aj baby s ktorými sa dá pokecať, takže si nestojím za slovom 😝 ale nikomu nebudem ustupovať 🙂 a aj keď nebudem písať perličky niektorých báb verejne, zasmejem sa na nich 😀

pekný večer

babula90
5. nov 2009

bubadlo, ale my sa už nehádame 🙂

babula90
5. nov 2009

mamutka, mala si mu vysvetliť, že čaj s medom, nie s metom 😀

krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz