• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
len vies take nazory akoze japoncina a ine "hakybakove" jazyky su neskutocne tazke a zlozite ma vyvadzaju z miery, lebo pri velkej casti tychto jazykov (hadam okrem tej cinstiny kde to ma ale ine dovody) ti staci naucit sa tie znaky a mas 95% jazyka vo vrecku. A este japoncina co nema abecedu hlaskovu ale slabikovu a uplne primitivnu syntax a fonetiku a vobec celu gramatiku, oni nemaju ani pady ani rody ani cislo iba sufixy a tu intuiciu :grinning: vazne jedina vec je abeceda + znaky a potom ze 7. najtazsi jazyk, by sa potentovali japonci keby mali vyslovit nasu "cucoriedku" alebo co len zbezne pochopit taky slovesny vid :grinning:
som asi mimo temu...sa ospravedlnujem :sweat_smile: :pensive:
27. aug 2008 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeee, to je dobré téma, taky mi vadí pravopisné chyby...ale sama někdy tápu... třeba dneska jsem asi udělala hrubku tip/typ... plete se mi to... :sweat_smile:
27. aug 2008 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mihapiha: A v jaké větě?
27. aug 2008 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sis, a to je právě chyba. Naprosto souhlasím s lukin, literatura je dobrá pro obecnej rozhled, ale celej život si budou lidi dělat obrázek spíš podle toho, jak píšu, než podle toho, jestli jsem četla Čapka.

ella: zastávka, výjimka, bychom/byste (my jsme se usnesli na snesitelné nářeční variantě "bysme").
lukin-jedno je zástava,čo vlaje-štátny znak a to druhé,kde zastavuje autobus....
ella: Aha, já slovensky neumím, tak jsem psala, jak se správně píše zastávka na autobus :slight_smile:
27. aug 2008 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Huomaa, että sanakirja ei käännä lauseita, vaan vain yksittäisiä perusmuodossa olevia sanoja ja ilmaisuja. :grinning:
27. aug 2008 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano,ale veľa ľudí si to pletie.....
27. aug 2008 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobru noc :grinning: :grinning:
emjee, no ona mi to právě nikdy nechtěla vysvětlit, asi se to ve škole taky neučili :grinning: Vždycky mi z legrace vynadala, jak to má vědět, že není lingvistka. No ale selským rozumem jsem si odvodila, že když to vlastně znamená "nic", tak prostě někdo chtěl vyjádřit nějaký neexistující nesmysl a vymyslel tohle, protože "figy" na borovici nerostou. No a někomu se to zalíbilo a ústním podáním se to šířilo dál. Ale už jsem to s ní dál neřešila, takže fakt nevím. :slight_smile: Slovenky, co myslíte vy?

(No ale to už jsem fakt mimo, nemám na to založit téma? :grinning: :grinning: :grinning:)
aponchie,podľa si to nenapísala gramaticky správne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ella, 50ka a 20ka rozhodně není správně v češtině. Je to prostě 50 a 20. Uznávám, že se to plete, proto, jak jsem psala, používam radši rozepsaně "padesátka".
27. aug 2008 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak neviem ako u nás.ale zas mne sa lepšie číta,ked to ka tam je :sweat_smile:

ešte by trebalo zistiť,čo je tá ,,borová" :grinning:
27. aug 2008 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
apo, nemachruj s finštinou... :grinning:

Jo, a další nešvar je standart/standard.
27. aug 2008 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
trebalo zistiť, to je taky super! :grinning:
27. aug 2008 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ella no tak to pozor teda :grinning: :grinning: :grinning: jako chrchlat seversky je zahul teda..ja mam rada svedstinu vic nez danstinu je na poslech prijemnejsi a suomi moc nemusim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ,ale je to sranda :grinning:
27. aug 2008 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes som videla na MK namiesto dedko-detko :sweat_smile: a neznášam naiesto svadba-svatba :confounded:
27. aug 2008 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elitera: Ano, 50ka či 20ka v češtině prostě neexistuje :slight_smile:
ale podla mna je to s tou literaturou aj o tom ze tie knihy by sa mali citat "vlastnoocne" (to je slovo co? som si ho prave vymyslela :sweat_smile: )a citanim knih sa podla mna naucis lepsie pravopis ako pri 100 diktatoch a este je to aj zabavnesie ako mama ma emu stale dookola. Preto si myslim ze nas tolko krmili literaturou ale ked sa niekto ulieval z povinneho citania :grinning: :grinning: :grinning:

inak pri pisani slova diktat ma teraz napadlo ze v piatom ci siestom rocniku niekto v triede napisal v slove diktat y a dostal ho spat s patkou bez toho aby sa ucitelka (bordova od hnevu) dostala k samotnemu diktatu, jednoducho mu bachla patku za dyktat :grinning: :grinning: :grinning:
akože,aponchie-ja som ti nerozumela ani ň :grinning: :grinning: :grinning: len som si rypla :grinning:
elitera kdyz uz neumim psat srozumitelne cesky tak me utesuje,ze umim alespon dalsi tri jazyky ,kterym ostatni rozumi v mem podani :grinning:
27. aug 2008 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Api .. severská svahilština? :grinning: :grinning:
to ,,trebalo" je tam naschvál :grinning: aby si niekto nemyslel.... :grinning:
ella: Ve slovenštině se píše svadba? U nás to je svatba :slight_smile:
27. aug 2008 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, já tomu nerozuměla ani zbla, takže jestlis mě pomlouvala, tak si mě nepřej :grinning:
27. aug 2008 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano u nás je svadba-lebo sú svadobné a nie svatobné...
trebalo zistit je nespisovne :wink:

figa borova = h...o s makom pod padakom :wink:
ella, to je jedno, mně se to prostě líbí, ten váš jazyk je super, děsně inspirativní :grinning:
no tak spojovat pravopis s inteligencí asi nebude moc inteligentní:sweat_smile:
27. aug 2008 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emjee, h... atd. je geniální :grinning: to asi začnu používat :grinning:
27. aug 2008 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok