Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

odrik
26. okt 2012

......nezdvýhať nič ťažké. Do týždňa že by to malo prejsť. Lekár mi povedal, že časť sa vstrebe a časť víde von.....

No čo už???

ani3012
26. okt 2012

Niečo z nasho zymneho šatnika

aajda
26. okt 2012

Tak také něco přihodím.

...chytrá je pro mě lyška...
...mno příště se tu vyvaruju zvýřecím oslovením....
...můžu já za to že mám hmizáky ráda...

blovitc120
26. okt 2012

Presne pred 6. tyzdnami som sa narodil
6. nedelie

katyxq
26. okt 2012

... Už potřebuje svoje soukromý

petkave
26. okt 2012

Tak má tovar či záujem, či ako to je?

😝 Jedna vec co neznasam mam tovar zaujem a ma ho doticna tuna stale ani nie v rezerve anapise vam uz je predana sila taketo mami tuna ako co robia? 😝

jijitka
26. okt 2012

Mamky, máte některá 😝 vzkušenost 😝 ....
Tak šup, šup, vzkušené mamky, radit 😉

pajenka
26. okt 2012

@jijitka Vzkušenost ne, ale vzrušenost jo 😀 třeba se přehmátla 😉

sarihy
26. okt 2012

"Maminky, vytvořila jsem si bazárek, pomůžete mi ho rozšířit a zdílet? 🙂 " 😀

jijitka
27. okt 2012

@pajenka no, může být - jestli ji vzrušuje čištění očních kanálků 😀 ??

odrik
27. okt 2012

Dnes pod obrázkom vo foto správach: Zrážka vlakov v Bratislave: Zranený kričali od bolesti. Náš syn pochopil nominatív množného čísla vzoru pekný na prvýkrát!

petkave
27. okt 2012

😝 Mladunká maminka ktorá by rada sa zapojila do kúpi a predaja v tomto modrom koníku 🙂 😝

katyxq
27. okt 2012

... je blonďák s bílíma očima ...

sarihy
27. okt 2012

@katyxq Zrovna sem jdu psát to samé...bože 😀

katyxq
27. okt 2012

@sarihy Já otevřela Koníka a tohle na mě vyskočilo jako první příspěvek, to prostě nešlo si nevšimnout 😅.

petkave
27. okt 2012

Ja si myslím, že problém nebude iba v prepnutej klávesnici:

😝 Syn my tu prepol klavesnicu na anglicku hore my nepise sct s mekcenom ale cisla poradte ako to vrayim spat 😝

adal
27. okt 2012

len som mu to tím liehom vyčistila a húkal ako paviján ....to má zato že ma vobec nepočúva 😉 perličiek tejto maminky je viac dlhodobo, len som si myslela že "preklepy" dnes viem že je to neznalosť SJ 😒

katyxq
27. okt 2012

... pijou vase dvoulety ditka mlicko na lahvicku? (eh 😅, asi chápu, co je tím myšleno, ale je použitý hodně divný pád)

katyxq
27. okt 2012

... se mě dnes uďelalo z mojí svíčkoví zle ... 😝

ikke
27. okt 2012

"Ako na vinné mušky?"

zalobou na prislusnom sude (suuuuude samozrejme 😀 nemam SK klavesnicu...)

sarihy
27. okt 2012

...můj syn se dnes naučil vylést na gauč... 😀

ined77
27. okt 2012

@sarihy ...to je šikula 😀

jijitka
27. okt 2012

@katyxq před delší dobou jsem četla dotaz ohledně "odnaučení dítěte na plenky" a pak tu bylo jedno, které "zaklánělo hlavičku dopředu - nebo předklánělo dozadu... už si přesně nevzpomínám 😀

blovitc120
27. okt 2012

Toto mi skoro oči vyklalo: "akosy"

korenbaba
27. okt 2012

@ikke nechápem

ikke
28. okt 2012

@korenbaba
je rozdiel vínne a vinné...

vinný
príd. ktorý sa previnil, vinovatý, op. nevinný: vinný človek, (ne)cítiť sa vinným, uznali ho za vinného

vínový, vínny
príd.: vínové, vínne sudy, vínové poháre, vínne kvasinky, vínny ocot; vínový strek víno so sódou; vínová farba vínovočervená;

korenbaba
28. okt 2012

@ikke aha 🙂 !! Ja som zvyknutá, že sa tu píše bez mäkčenov a dlžnov , tak som to nezaregistrovala, proste som si domyslela 🙂

ined77
28. okt 2012

"Maminky nevíte o nějakém přivídělku při mateřské"... 😝

odrik
28. okt 2012

..........všetky tri sa veľmi podobajú, môžeš byť na ne pišná.

Jóóój, niekto sa poriadne nenaučil vybrané slová ☹!!!

sarihy
28. okt 2012

...nevíte kde bych mohla koupit nejaký hezký obleček na tuto událost. Děkuji za typ 😀