Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

berenika39
26. apr 2012

Cikula je to, co si myslím????? 😀

kvojtanikova
26. apr 2012

@berenika39 ano, asi to bude ono 😅 U vás sa tomu ako hovorí? "pišula"? Inak, vždy sa mi pacil cesky vyraz "chčije a chčije..." ako sa to potom povie v neurcitku? chcát?

berenika39
26. apr 2012

@kvojtanikova no to je téma... 😀
Ano, chčije je v infinitivu chcát.
A slušný výraz pro cikulku neznám, používá se julča, julina, vulgárněji pinda, pipina, nic mě jiného nenapadá. Obecně, je to pí.a.
(omluva)

inkinka
26. apr 2012

no sodoma, gomora, velebnosti 😕 😀

kvojtanikova
26. apr 2012

@berenika39 ty jo, ze "julča", to prvykrat pocujem.... co potom dievcatka co sa volaju Julie/Julia, to sa im maminky neboja dat take meno, ze si z nich deti budu robit srandu? Mne sa to meno inak velmi paci, keby som mala este jednu dcerku, volala by sa Vanda, Dorota alebo Julča...

ikke
26. apr 2012

@berenika39 a ako to nazyvaju matky, ak ide o tuto cast tela u malych dievcatiek? napr. na koniku?
hmm...aj ked ty s tym asi vela skusenosti nemas 😕 😅

bodka13
26. apr 2012

...mala som sem dať asi celý jej príspevok 😒 bola som v tom,že to záchytné slovo je aj v tomto jej citáte 😒
takže tu je jej celý príspevok :
" Maminky poradte mi mozem byt tehotna ked my meskaju krami 4dni? alebo to moze byt tim ze som schudla a mam porusane vsetko ? mam 2 deticky tak uz by aj stacilo mam strach ale ked budem tehotna na POTRAT NEPOJDEM nech sa deje co sa deje aj ked nebudem ja papt ale nech moje deticky maju vsetko manzela mam super pracuje od rana do vecera ani ho nevidia moje deticky chodi na tyzdnovky do Cz a ked je 15 dni doma tak aj tu pracuje a teraz ked bol doma mali sme pohlavny stik kazdy den tak preto sa pytam ma niekto s tym skusenosti a minuli mesiac som ich mala po 22 dnoch a inac mam cikulu 29 dakujem za radu"

-myslím,že to chcelo byť "cyklus" 😀 ...alebo predsa len myslela niečo iné 😕 😀

ikke
26. apr 2012

@inkinka ved hej, ale v cestine si neviem predstavit ziadne z tych pomenovani, co pisala berenika, pouzit pri babatku-dievcatku 😕 😉

ikke
26. apr 2012

tak toto sa mi uz zda ako provokacia od cerstvo registrovanej, nehovoriac o obsahu prveho prispevku (toto je jej druhy)... 😅 alebo 🙄

"PREPACTE ZA CHIBY MOBYLOM SA TASKO.PISE. emoticon (mojim)"

romcovaklarka
26. apr 2012

@ikke Tak manželova dcera má "pipinku", neteř má "pinďulku" a já se ségrou, když jsme byly malé, jsme - podle vzoru "zadeček" - měly vepředu PŘEDEČEK 😀

berenika39
26. apr 2012

😝 Stracený osmák. Ahoj prosil bich o radu včera jsme si koupil dva osmáčky a jeden mi utekl a já nevím co mají rádi naco ich ho mohl chytnout a dát spátky ke kamaraádovi prosím o odpověd 😝

@ikke Dneska už jsem jen tak náhodou viděla několik hlášek, které byly od nudících se puberťáků, jsou asi nějaké prázdniny, když je příští týden volno? Nebo nevím....

berenika39
26. apr 2012

třeba tady:
😝 Hledám kamarádku (s dítětem i bez) na klasické dopisování poštou. Na věku nezáleží ! Pokud Ti to taky chybí tak se mi napiš emoticon 😝

berenika39
26. apr 2012

@ikke no mě napadly samý dospělácký pojmenování, pro děti fakt nevím...ale ten odkaz na diskusi je dosti výmluvný....tam by se něco našlo. Ty to vlastně potřebovat budeš!!!!

ikke
26. apr 2012

"pokiaľ viem neliečené infekcie a zápaly ohrozujú plot"

berenika39
26. apr 2012

@ikke kam na to chodíš??????

alamo
26. apr 2012

Lidicky, ja dneska poprve a asi naposledy upozornila nekoho na spatny pravopis a dost jsem si nabehla 😝. Byla to blbost ode me, ale nemohla jsem si pomoct, prisaham! No aspon, ze existuje tato diskuse s par lidma, kteri jeste uplne nerezignovali na jazyk cesky (a slovensky)...

romcovaklarka
26. apr 2012

@ikke To je pravda, třeba neléčená infekce dřevomorkou může plaňkový plot velmi vážně ohrozit.

alamo
26. apr 2012

@berenika39 To s tim dopisovanim je fakt divny... a hned se ji nekdo ozval. Ale premyslela jsem, ze mozna to maji nekteri lide jako konicek, bavi je psat dopisy. Protoze proc by si jinak psaly dve zensky, ktere o sobe nic nevedi a nikdy se nevidely? 😅

petkave
26. apr 2012

@bodka13 presne na túto otázku som aj ja dnes narazila a bohovsky som sa čudovala nad tou poslednou vetou 😲 😀

helimama
26. apr 2012

nemožné!!! pôvodne som hľadala diskusiu na inú tému, ale hneď ako som zbadala slovíčka "pravopis, gramatika" neodolala som a nakukla; už som si myslela, že som sama, komu prekáža "pravopis" niektorých mamičiek; minule som aj pridala príspevok na túto tému, ale to, čo mi odpísali poniektoré - no nebudem to ani komentovať 😒 , takže dievčence som rada, že nie som sama 🙂

patka333
27. apr 2012

u nas sa hovorí šušura alebo pekne šušurka.. 😅

kvojtanikova
27. apr 2012

u nas sa tomu hovorí "pimpas" , "pimpaštek" u syna, a malicka ma zatial "pišulu", niekedy to volám aj "fuňulinka", a najviac sa mi paci ako vola svoje prsia: "cicečky" - to ma z pesnicky co sa spieva na redovy tanec na svadbe -. "dnes si jedla slivečky, abys mala cicečky, dnes si jedla kapustu, abys mala ric tlustu..." Borca to sice este nevie uplne povedat, ale hovori "ťiteťty" 😀 😀 😀

ikke
27. apr 2012

"a čo sa týka plnky. my máme radi tyramisovú. "

petkave
27. apr 2012

😝 ahojte manicky cakame 3 dievcatko a tak mame trosku dilemu z menom prve sa vola vanesa a druhe nella porate mi nieake mena dakujem za vsetko odpovede. 😝

Tak vás zdravím v duchu tohto citátu: Ahojte máničky 😀

petkave
27. apr 2012

V tej istej téme:

😝 starsia sa vola vikinka a mladcsia sa vola pavlinka 😝

Ale ak je pani z Maďarska, tak by to celkom šlo, nie? CS = č, však?

ikke
27. apr 2012

nazov temy - asi vysledok prace nejakeho horliveho premenovavaca:
"Umývačka riadu. Koupit ji nebo ne?"

inkinka
27. apr 2012

@ikke som ja ryba, alebo rak? 😉

opytý 😕

ikke
27. apr 2012

@inkinka to bol asi "opyty" ryborak-mackopes 😀

inkinka
27. apr 2012

@ikke ryborak je názov témy, zo začiatku Slovák a skončí ako Čech 😉