Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

petkave
4. máj 2012

😝 mamka po operacii s chrpticou 😝

Inak vcelku milá pani, ale tá gramatika jej ozaj nejde. 😅

petkave
4. máj 2012

@berenika39 ja tomu nerozumiem 😅

eaka
4. máj 2012

@bodka13 má vlastný rozum! 😀 😀 😀

ikke
4. máj 2012
bodka13
4. máj 2012

@ikke 😀 😀 😀 myslela som,že MM je môj manžel ...no to by bolo zaujímavé čítanie 😀 😀 😀

berenika39
4. máj 2012

😝 pls dystak vyckejte 😝
Omluva uživatelky, která je zaregistrovaná jako PROFESIONAL, nabízí své služby. 😲

bodka70
4. máj 2012

@ikke , neodolala som, musela som tam prispieť 😉 😀 😀 😀

eaka
4. máj 2012

@berenika39 hlavné, že vie po anglicky 😉

berenika39
4. máj 2012

@eaka pls a spol ovládá každý puberťák i bez znalosti angličtiny, obávám se....tady bych si službu určitě neobjednala, dystak bych raději odolala 😀

ikke
4. máj 2012

@bodka70 ty cynik... 😀

inkinka
4. máj 2012

@bodka70 neodolala som, musela som si prečítať, čo si jej napísala 😀 ale ani Martina neradila zle, omotať elastickým obväzom, pekne na múmiu 😕 😵
@berenika39 super slovo, dystak :D

bodka70
4. máj 2012

@inkinka , to hej a ešte jej tam nikto neporadil, odstriekavaj a predávaj, zarobíš na tom 😉 😀 😀 😀

bodka70
4. máj 2012

@ikke
@bodka70 , ale ja som inač slušný a tolerantný diskutujúci - svoje sklony k cynizmu a irónii si odreagúvam jedine na jazykovom okienku 😉 😀

ikke
4. máj 2012

@bodka70 ja myslim, ze dotycna sa "MM" uz zbavila, ta tema je uz nejaky ten rok-dva-tri stara... 😉

bodka70
4. máj 2012

@ikke , a to si mi nevedela povedať skôr? 😀 😀 😀

takže MM sa už zbavila, chudák MM 😝 😢 😀 😀 😀

a teraz som si všimla, že som si v predchádzajúcom príspevku diskutovala aj sama so sebou, @inkinka - to patrilo tebe.

inkinka
4. máj 2012

@bodka70 vieme, že si slušná 😉 len občas si ešte odskočíš zastrieľať aj do vedľajšej témy 😀 😀
aha, že ty pri tom obeduješ, nejaká si roztržitá :D

eaka
4. máj 2012

😝 pravda raz zvytazi 😝

🤐 🤐 🤐

bodka70
4. máj 2012

@eaka - a raz (možno) aj gramatika 😉

berenika39
4. máj 2012

@bodka70 ani nevíš, jak mi mluvíš z duše...taky se musím hodně ovládat, abych si jen tak ironicky nerýpla, hlavně u dotazů, jestli má dotyčná něco udělat nebo ne, něco pořídít nebo ne....jestli se má dítě jmenovat Pepíček nebo Toníček....u nás se používá takové pořekadlo....Když dáš na cizí rozum, tak si na sůvj na..r. 🙂

bodka70
4. máj 2012

@berenika39 , v záujme zachovania svojho duševného zdravia sa momentálne takýmto diskusiám vyhýbam. 😉

už sa nám to kráti, však @ikke 😉

alamo
4. máj 2012

@berenika39 Mne se zase 'libi' diskuse typu - "jak mam oblect dite v tomto pocasi". Predstavuju si zenu, ktera se vypravuje ven, dite furt nahaty a ona se musi zeptat anonymniho lidu, jestli "bodycko s kratkym nebo dlouhym rukavem". 🙂

berenika39
4. máj 2012

@alamo no to je přesně ono. Nebo jakou koupit deku do kočárku 😝 .
Jsme mimo téma, tak už mlčím, ale je fakt, že gramatické chyby se objevují právě v takhle bezduchých otázkách a diskusích.

bodka70
4. máj 2012

@alamo
@berenika39 , ja ešte tieto relatívne "úprimné" diskusie ako tak chápem, myslím, že niekto má problém (resp. si to niekto myslí) a nenapadne ho nič lepšie, len sa to spýtať na MK.

ale nemám rada diskusie či otázky, kt. sa hrajú na niečo iné, ako sú. Napr. diskusie typu: Chcem sa pochváliť aká som úžasná (popr. moje dieťa, rodina, atď...), tak dám akože nejaký problém či otázku do pléna. "
Alebo naopak, chcem aby ma ľudia pochválili, poľutovali, poklepali po pleci, súhlasili so mnou..... tak sa akože spýtam - otázka typu : "to som fakt taká zlá, blbá, fakt to zle robím, vidím, cítim...." a odpovede : nie, si super, robíš to dobre, to je normálne, aj ostatní majú rovnaký problém, podobne to vidia atď. atď.

berenika39
4. máj 2012

@bodka70 jj, je fakt, že kdyby tu byly jen samé smysluplné a opodstatněné diskuse, MK by zkrachoval 😀

eaka
4. máj 2012

😝 2 skrynky 😝

eaka
4. máj 2012

😝 musim pikat 😝

bodka70
4. máj 2012

@eaka , to skadiaľ vyťahuješ také gramatické perly? 😉

eaka
4. máj 2012

@bodka70 facebook, realitné stránky a síce sa hanbím, ale dnes som zablúdila aj na azet.. 😖

eaka
4. máj 2012

😝 ahoj hladam babu do trojky somnou a mojim kamaratom ja mam 22 rokou 2 prsia 😝

zdroj: azet.
komentár: že má dve prsia; dobré, že to napísala, inak by sa prípadná záujemkyňa velice asi divila, keby ju videla
😀 😀 😀

eaka
4. máj 2012

😝 Mlady par s 9mesacnou dcerkou,nefajciary, 😝