Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

krpito
27. okt 2009

ja vždy 😀

babula90
27. okt 2009

😉

krpito
27. okt 2009

babula90, mohla, ale bacha na čiarky 😀

babula90
27. okt 2009

Ty vážne, ja po sebe ani nečítam a odošlem, musím si dať bacha. 😕

vinifera
27. okt 2009

Áno tentokrát sa píše spolu. Hlboko sa ospravedlňujem zabke. Ušlo mi 😝

veronika81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
allen1
28. okt 2009

taky si dávám celkem záležet, co a jak napíšu, ale včera, kdy jsem náhodou nakoukla neteři do domácího úkolu, tak si nejsem jistá 😅

Měli úkol, seřadit a na řádek a napsat jména - příjmení a neteř mi tvrdí, že na konci řádku psát za jménem čárku nemusí, já jsem toho názoru, že musí, tak kdo má pravdu, poradí mi někdo????

lucie777
28. okt 2009

Allen, pokud na dalším řádku pokračuje v psaní dalších příjmení a na jednom řádku má víc příjmení oddělených čárkou, tak bych určitě i na konec řádku čárku napsala! 🙂

allen1
28. okt 2009

Luci, díky, já bych tam tu čárku napsala taky, i babička 🙂 🙂 ale nechám se překvapit, s čím neteř příjde. Dneska jsem se ptala dcery mé známé, chodí do stejné třídy (3.na ZŠ), ale na jinou školu a tam čárky na konci řádků píšou 😅

lucie777
28. okt 2009

All, já si spíš myslím, že si ty děti hrozně vymýšlí, dokonce pak přesvědčí i dospěláky, že to tak má být, ale jen si to tím chtějí ulehčit, mám bráchu v 6.třídě a taky vždycky vykládá něco, že jim učitelka řekla, že to má být tak a tak, ale kecá, jen je línej.. 😀

krpito
28. okt 2009

podľa mňa tam tá čiarka má byť 🙂

allen1
28. okt 2009

my jsme se vsadily, takže pokud mám pravdu já, tak mi "musí" vyplatit z pokladničky 20,- (samo, že si to nevezmu, ale to jí zatím říkat nebudu), když prohraju - to že ty čárky na konci řádku být nemusí, tak zaplatím já a i babička 🙂 🙂

Koukala jsem se ji na ostatní cvičení a ty čárky tam fakt neměla, ale od učitelky to oznámkované měla, takže té to kontrolou prošlo. Každopádně dám vědět po neděli 😉

spevacka
28. okt 2009

Ahojte, tiež mám jeden dobrý. Že "okná do korán" (žeby nádejná prívrženkyňa islamu, keď ten korán?). Ale smutné je na tom to, že ide o produkt dlhoročnej učiteľky SJ na ZŠ. Veľmi smutné.Tiež ma vedia rozčertiť všelijaké prehrešky voči našej rodnej reči a to nie som ani volič SNS.

babula90
28. okt 2009

spevacka, to bolo dobréééé 😀 s tým som sa ešte nestretla.

spevacka
29. okt 2009

babula90 som rada,že som ťa pobavila 😀

anaxamon
29. okt 2009

fraza okna do koran, (co znamena, ze okna su vyotvarane uplne) je uplne bezna napr. u nas doma na orave, je to slangovy zvrat a nie je na nom nic cudne, tak ako nie je nic cudne na roznych slangovych frazach z inych regionov, dobre vedia castokrat pobavit...avsak nie su to chyby ako napr. hruby do oci bijuce...

gtver
29. okt 2009

anax, nevím, jak ve slovenčině, ale v češtině se to píše dohromady "dokořán", nemyslela spevacka tuto hrubku?

anaxamon
29. okt 2009

gtver jedine ze tak 😀

bihan
29. okt 2009

Anaxamon, problém nie je výraz, ale to, že sa to píše spolu 😀

anaxamon
29. okt 2009

jasne jasne uz som pochopila...no hold zapina mi to pomalsie obcas 😀 😀 😀 takze vyssie napisane je tak na odlahcenie 😀 😀

ikke
29. okt 2009

ja by som chcela tymto vyzvat vsetkych lingvistov, ktori sa snazia poanglictovat a ponemcovat vyrazy, aby tak robili iba ak su v danom cudzom jazyku aspon trochu zdatni 😅

radsej napis "nakupy" nez "schoping" 😝 😉

ikke
29. okt 2009

jaj, a este jedna vec, to je prosim vas co za modu pisat namiesto jednej ciarky rovno tri za sebou ? 😕
,,,

vinifera
29. okt 2009

A nemali to pôvodne byť bodky?Nepomýlila si dotyčná náhodou len klávesu? Alebo to je v texte častejšie?

vinifera
29. okt 2009

Inak schoping je dobrý 🙂

krpito
29. okt 2009

ja si tiež myslím že tam mali byť bodky a tak je to O.K. 😉 kde si bola doteraz ? 😀

berenika39
29. okt 2009

ale přece se píše schopink, neeeeee?????? 😀 😀 😀

monkula
29. okt 2009

aj ja si myslím, že to mali byť bodky.... a tiež ma to rozčuľuje, už som to zopár ráz videla....
že schoping 😀 😀
mne teda vadia slová ako lobda, modzog, krsná, bradček 😀 😠 😅

soanpe
29. okt 2009

schopink/g je dobrej 😉 😀

a taky je fajn žloudek 😝

monkula
29. okt 2009

soanpe, žloudek je fakt "hustej"