Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

astora
9. júl 2009

ale aj tak ich daktorych obdivujem ako pekne sa vedia rozprávat ja som sa na jednom bavila ked lámal slovenčinu a bola som nakupovať s dvojičkami a pytal sa ma či dostávam dve materské, ale miesto materské povedal poštovné skoro som cvrkla od smiechu

eva7780
9. júl 2009

😀 😀 😀

diddi
9. júl 2009

DAVIT 😕 😀 ....cize David (meno)

hiha
11. júl 2009

U maminky je my super 🙄 😅 😅 😅 😅

shaarka
11. júl 2009

zahranicnym to tolerujem, ale nasim sa cudujem... 😅

bashka
11. júl 2009

u nas na cinskom ze TECKE CIZMI (detske cizmy) 😀 No ale dobre, su to Cinania
sektember, jasne, ten som zabudla...a este prefcerom (predvcerom)

inac diakritiku nepouzivam ani ja, na klavesnici som sa ucila pisat v UK a po anglicky a uz sa nebudem preucat 🙂

certica
11. júl 2009

he he, ja zase neznasam, ked niekto vyslovuje: pätnácť, sedemnácť...
bashi, s tym "pratat" to mam rovnako 😀 ...ale to je myslim taka narecova (regionalna) zalezitost

peppapig
11. júl 2009

Dneska jsem se docetla....'mala se chlubyla' 😅

Ja taky obcas udelam nejaky ten preklep, asi i pravopisnou chybu, ale nad necim mi zustava rozum stat 🙄

krpito
11. júl 2009

baby, aj Vás tie gramatické chyby vedia "naštvať" ? 🙂 No ja neviem, ale ja by som sa hanbila keby som robila také strašné chyby ako sa tu dočítam 😝 Iné je preklep, iné je neznalosť slovenského jazyka a tu žadne výhovorky neobstoja 😀

certica
11. júl 2009

mna to vobec nestve... zo zaciatku sokovalo, v dalsej faze prekvapovalo a po tych rokoch som si uz viac menej zvykla 😀. cize vdaka MK ma prakticky "neohuri" absolutne nic. hovori sa tomu nadobudnuta imunita 😀

krpito
11. júl 2009

certica 🙂 správny výraz - šokuje 😀

bambulik
11. júl 2009

asi taky chybuju, říkám tomu mateřská demence, ale dnes mě mi vyloudil úsměv na tváři výraz mikyna 😀

bambulik
11. júl 2009

píšu taky jak tatar sorry 😀

silvia123
11. júl 2009

ale babi nevipravajte! toho tu je už na padesátpet stran ? 😀 😀 😀 😉
Mňa naposledy najviac zaujala Jozka super -ak si dobre spomínam na jej nick. 😀 To bola sranda a zmysluplné čítanie...

monkula
11. júl 2009

ja neznášam, keĎ niekto hovorí lobda akože lopta.... 😝 😝 😝

a ja keĎ som robila na recepcii, tiež mi rukami prechádzali životopisy, no, niektoré boli zaujímavé...... vytrhnuté zo zošita, ešte aj s okrajom 😀 😀
poviem na rovinu, také som ani neposúvala na personálne..... 😅 😅

zuza80
12. júl 2009

tak tento týžden u mna bodovala tv joj s titulkom levý král

anta
12. júl 2009

Peppapig, toho "malá se chlubyla" jsem si též všimla, to je ale hrůůůůza! 😅

diddi
12. júl 2009

ja ked som bola na zaciatku niektorych vztahov a dotycni mi pisali sms a boli tam opakovane chyby,hrubky,tak dovi,dopo....mne to hrozne vadilo a mala som obraz o tom chalanovi.....

peppapig
12. júl 2009

Taky jsem uz parkrat cetla 'Byla jsem z deckama, byli jsme z nasima...' 😨
Jeste se omlouvam, ze pisu bez diakritiky, ale nemam cz klavesnici 😝

peppapig
12. júl 2009

😀 Tak ted jsem se docetla...'Mi prvni boty kupovali...' A uz to beru s humorem 😅

inka04
12. júl 2009

Ked som mala cca 12 rokov napisal mi jeden chlapec zalubeny list 😉 Doteraz sa na tom bavim, ze: "Lubym ta"
List obsahoval cca 10 viet, kedze tam bolo mnozstvo chyb zobrala som cervene pero a chyby opravila. Bolo ich tam okolo 50 🙂 😀

diddi
12. júl 2009

inka...a mala si mu ten opraveny list poslat spat 😀

peppapig
12. júl 2009

😀

krpito
12. júl 2009

no ten mal 12 😀 ale keď Vám vysokoškolsky vzdelaný chlap vo vedúcej funkcii povie, že on študoval stavbárinu a nie slovenský jazyk (asi nechodil na základnú školu) 😀 a píšete po ňom list so samými hrubkami 😎 tak to je sila 😀 😀 😀

simona55
12. júl 2009

fu tieto chybi robim aj ja priznavam sa neviem kde dat y a kde dat i teraz mi to chyba co som v skole nechcela na slov,gram sedet a nudila sa.hambim sa za to 😒 ☹ 😀 😀

krpito
12. júl 2009

simona55 : IP 😀

pancake
12. júl 2009

ja tiez nemam slovensku klavesnicu, ale nevadi mi ak niekto nepouziva ani velke pismena.
no ale ak mi zacne pisat gramaticke chyby, tak si uz nemam s tym clovekom co povedat.
je pravda ze aj ja sa kopnem a precitam si to az ked odoslem prispevok, a do toho mi maly vytrhol 4 klavesy, tak funguju len na ,,bozie slovo,, ale to co dokazuju niektore mamicky tak sa tu pri tom hadzem o zem. 😀 😀 😀 😀
je to ale druh zabavy, takze ak by vsetky pisali spisovne, nemala by som sa na com smiat. 😉 😉

shaarka
13. júl 2009

ono je to vacsinou tak, ze ti, ktori gramatiku neovladaju, im na nej ani nezalezi a vsade to vyhlasuju, ze to je blbost, ze kto to kedy videl, ze je to zbytocne a ze sa tomu priklada prilis velka dolezitost.
a zas ti, ktori gramatiku beru nejak uplne prirodzene a ovladaju ju, tak si bez nej zivot nevedia predstavit. a vidim to sama na sebe, ked citam (hlavne na nete), tak mi chyby doslova pichaju do oci a v duchu sa poriadne rozculujem. slovensku gramatiku (aspon tu zakladnu, bez chytakov) povazujem za nieco ako sucast inteligencneho kvocientu. 😉
...a prosim, nehnevajte sa na mna, vy, ktore (ktori) s pravopisom mate problem. 🤐

bihan
13. júl 2009

Nainštalovať slovenskú (alebo akúkoľvek inú) klávesnicu je záležitosť 5 klikov (teraz som to rátala).

sisstin
13. júl 2009

mně spíš strašně vadí, když někdo nepoužívá čárky a tečky....ten text je pak příšerný přečíst a často nedává vůbec smysl 😕 hrubky dělá spousta lidí, já si taky dávám na pravopis pozor, moc chyby nedělám, i když občas mi to ujede už taky 😝 ale hodně lidí prostě jejich jazyk absolutně nezajímá, nebo mají jakékoliv dis...ale přiznám se, že to na mě působí dost, jak kdo píše...člověk se správným pravopisem a aspoň minimálním citem pro sloh je mi hned sympatičtější 😝 😅