Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

babula90
2. dec 2009

riza 😕 😀

smailinka
2. dec 2009

kulimka, ak si si náhodou nevšimla, nie sú tu čisto len príspevky z MK, ale to by si asi musela pozorne čítať....

kulimka
2. dec 2009

😝

babula90
2. dec 2009

a robíme aj osvetu 🙂

smailinka
2. dec 2009

presne tak babula! 😀

kulimka, no comment.....najprv čítam pozorne VŠETKO, až potom reagujem.... 😝

babula90
2. dec 2009

mali sme tu aj ohlasy, že sa poučili a robíme to zadarmo 😀

veronika81
2. dec 2009

viskytol...na posletnej lekcii ... potporit... travmu 🙂

nestíham prispievať, ale čítam, čítam 😀

jonatanka, babula, to bolo dobreeee 😅 tie dlhé príspevky na predošlej strane

kulimka, by si sa divila, koľko vysokoškolsky vzdelaných ľudí neovláda pravopis 😝 to nie je o tom.

veronika81
2. dec 2009

že riža 😀 😀

na základke jeden spolužiak presviedčal súdružku učiteľku (vtedy 😎 ), že rizoto sa píše ryzoto, lebo je z ryže 😅

babula90
2. dec 2009

veronika 😀 😀
ten dlhý príspevok dokázal, že to nie sú preklepy,a le číra nevedomosť, ja by som an jej mieste trošku an sebe popracovala. 😉
presne tak, ja nemám VS 😉

blau
2. dec 2009

kulimka: ja som len rada, ked ma niekto opravi.
Sto sto chuti, ked sa ti tato tema nepaci, tak si necitaj.
Ja to tak riesim...A naozaj nie su to len prispevky z MK 😉
Pekny vecer.

inkinka
2. dec 2009

blau, tak ťa poteším 😉 a opravím: kam sa Ti stratili tí ľudia? 😀 : Sto sto chuti ( miesto kam som chcela napísať, že kde, ale som si rýchlo uvedomila, do akej témy píšem 😀 )

inkinka
2. dec 2009

Ťa poteším

blau
2. dec 2009

jeeeeeeeeeeeejda mi to nenapisalo 😠

dakujem, ale vidis pochopila si. To je ako to porekadlo: Kto druhemu jamu jamu , sam do nej sam ! 😉

smailinka
2. dec 2009

vo vyžšom leveli...

smailinka
2. dec 2009

blau, to musí bolieť 😀 😀 😀

blau
2. dec 2009

smaili a vies ako? 😀 😉

inkinka
2. dec 2009

blau 😀 perfektná reč - hrávaš šifrovačky? ja som tiež padla, o 4 leveli vyžšie 😀 ↑, keď som Ťa ťa chcela potešiť 😉

emanka
2. dec 2009

..pretoze ked si oholim nohi tak na druhi den my uz znovu virastaju chlpky...

dai
3. dec 2009

kulimka,
suhlasim s tebou... ale hold kazdy ma ine zabavky...niekoho bavi nezmyselne vypisovanie preklepov...a nasledne sa na tom odbavovat...myslim ale ze je to o nejakom rieseni si vlastnych komplexov, lebo normalny clovek, hlavne ked diskutuje na nejaku temu, sa nad takymito vecami nezamysla...( aj mne niekedy hrubky udru do oci, niekedy ich ale aj sama spravim, nie je to o tom ze neviem ako sa co pise, ale o tom ze pisem rychlo a prispevky si po sebe nekontrolujem...)

inak sa mi rata ake ste sucitne v temach kde sa pise o problemoch vo vyvoji reci, problemoh s pravopisom a pod. ... ( mnohi ludia za to totiz nemozu ze si pismenka prehadzuju, ze sa pravopis nedokazu naucit ) - a mate pravdu - o vzdelanie tu neide - lebo ti ktori tento problem maju su mnohokrat uspesni a mudri ludia...a presadia sa napriek tomu ze nevedia ake iy sa pise v ktorom slove

blau som si precitala len posledne 2 stranky tejto temy kedze som na nu dostala odkaz v IP - ze o akych nezmysloch sa ludia dokazu bavit ☹ a musim suhlasit... nezmyselnejsiu temu na stranke pre mamicky by som asi dlho hladala...

majte sa krasne a rieste dalej problemy trapiace cely svet 🙂 kedze sa mi tato tema nepaci na odporucanie blau sa porucam 😎

kulimka
3. dec 2009

dai, souhlasým s tebou, kdiš se nám to nelýbý namame tu co robyt. dem si řešit kompleksy jynam.

aurecon
3. dec 2009

dai a kulimka: Občas čtu tohle téma a mnohokrát se i zasměju. A jsem za něho ráda. Však kolik lidí neumí pravopis ... Takže bych byla ráda, kdyby i tohle téma sloužilo těm, kteří si nejsou v něčem jistí. Můžou se třeba tady zeptat a jistě jim někdo poradí. Takže si myslím, že není na místě nějaké rozčilování.

smailinka
3. dec 2009

aurecon, v tom máš pravdu....užívateľka dzio2 sa sama priznala, že keď ju niekto opraví, tak aspoň vie, ako to má byť správne....a evidentne sa jej pravopis zlepšil....

dai, a je rozdiel keď niekto neovláda pravopis, kvôli nejakej poruche, dysgrafia, dyslexia....to je iné...

ale príspevky sem vkladané, sú chybné hlavne kvôli nevzdelanosti....a takisto tie chyby robia stredoškoláčky, aj baby, ktoré majú základnú....

niekto to berie ako výsmech, niekto ako upozornenie do budúcnosti...

kulimka, to bol trapas 😝

kulimka
3. dec 2009

CO?

babula90
3. dec 2009

presne tak: ved sa to volá "okienko"- takže hocikto sa môže opýtať a rozoberieme to, ako by to malo byť správne.
A koho sa to netýka, odporúčať čítať iné témy 😀

babula90
3. dec 2009

odporúčam-preklep

babula90
3. dec 2009

kulimka, ešte si tu? 😵

kulimka
3. dec 2009

OK. Po přečtení tématu nespokojenost s adminy jsem zjistila, že jsou tady fakt lidé s rozdílnými názory a inteligencí, takže-odcházím. Pokud jsem někoho urazila, velmi se omlouvám za to ,že mám i své názory. Příště se raději nebudu do ničeho s..t.

kulimka
3. dec 2009

Zmáčla jsem mezerník před a ne po čárce takže takto je to spávně - to, že 😉

kulimka
3. dec 2009

Zase chyba, ale už spěchám, vzbudil se mi mimiš

správně

smailinka
3. dec 2009

kulimka, také detaily sa tu neriešia....