Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

sharlotta
10. okt 2010

@dusanab no, lebo viem, ze Rusini hovoria "lzka" (sorry, s diakritikou mam trosku na mojom PC problem...)

dusanab
10. okt 2010

@benne veď to že potom aj niečo normálne povedať je problém lebo všetko čo naozaj sa týka NÁS všetci vzťahujú na krpca

benne
10. okt 2010

no dnes to na tom bazáre ide jedno za druhým " Učebnica fyziki pre 8 ročnyk"

traktor
10. okt 2010

nevjem ci som v tom dufam ze mi stim nejaka skusena pomoze viriesit meskam 8 dni a bolia ma prsia aj bradavky mam caste mozenie a opcas aj vraciam a robila som si tes a visla mi aj ta druha ciarka ale slabulinka mozem bit tehona

traktor
10. okt 2010

@dusanab a môj svokor pouzival slovo lažka - lyžica

traktor
10. okt 2010

a inak aj ja robím more chýb..a to milujem slovenčinu a diktáty som vzdy pisala na 1...ale odkedy som doma/ skoro 14ty rok/, tak uz mam problem aj z písaním aj z vyjadrovaním.. 😅

nanulik
10. okt 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/chcem-vediet-ci-som-tehotna/

toto stojí za to 😝 len neviem či je to zlý vtip alebo niekto dokáže takto skutočne písať

nanulik
10. okt 2010

@traktor aha niekto si to už všimol 🙂 no ale to je hrozné 😝 😝 😝

dusanab
10. okt 2010

chvalabohu že je Štúr mŕtvy a toto nevidí 😖

amee
10. okt 2010

@dusanab aj ja si myslim 😀

ellise
10. okt 2010

holky musím na sebe prásknout, co jsem napsala:..... dlouho my to nevydrží..... okamžitě jsem si dala do notýsku pětku a za trest nesmím 2 dny ven, sypu si popel na hlavu... 🙂

summer8
10. okt 2010

@dusanab nudiť sa vraj budem preto, lebo nebudem mať koho opravovať ako a čo sa správne povie 🙂 Predsa len, viacej času budem tráviť s bábätkom. Na univerzite nás dosť na slovenčine mučili 😉

benne
10. okt 2010

@nanulik @traktor super otázka, málokedy do očí bije aj niečo iné ako len forma, ale aj ten obsah stojí za to (zvracia, mešká jej, prsia ju bolia, dve čiarky na teste, hmm... )

dusanab
10. okt 2010

Ešte som si teraz večer všimla otázku v jednom albume: boli ste v inkubátore? Určite BOLI, celá rodina 😒
Jednu tému som radšej prestala čítať lebo sa mi už nedalo vydržať ako tam jedna stále varila niaké jedlo. Aj som si to dala vysvetliť ale odpoveď žiadna....buď nijaké alebo nejaké, nie? Sme tu z celého Slovenska a asi by sa hodilo písať čím spisovnejšie aby sme predišli nedorozumeniam ohľadom nárečí, ale niekto to proste nepochopí. Nedokáže, nechce? faq 😀 😀

benne
10. okt 2010

@dusanab ale niekto to proste nevie, niekto môže mať dyslexiu, netreba sa veľmi rozčuľovať a stačí sa len pousmiať (ved nie sme úrad)

dusanab
10. okt 2010

@benne aj to je možné, nemusíme všetci vedieť všetko, ale mýliť sa stále v tom istom slove a iné písať relatívne v pohode? Keď mne to tak vadí.... 😒 😉

blovitc120
10. okt 2010

@dusanab aj mne to veľmi vadí, proste si nepomôžem, moja tolerancie siaha kade-tade, ale sem proste nie...
Aha, v téme o našej pôrodnici aká perla "ahojte baby mam otozočku, chces sa vas opitat vie mi niektora povedat ked po porode oditem z nemocnice domov na vlastnu zodpovednost mozem tak prist o prispevok pri narodeni dietata myslim tim tich 25tisicsk. dakujem"

dusanab
10. okt 2010

Kaufland Martin, nápis na regáli: ZMESY NA PEČENIE
naša triedna, fyzikárka, na gympli: mozoK (ale už som videla napísané aj modzog)
v skriptách z rádiobiológie som si dovolila opraviť neskutočné množstvo chýb a dokonca pod autorovu poznámku, že text neprešiel jazykovou úpravou, som drzo dopísala, že to aj vidno 😀 😀
pre dnešok hádam aj stačí.... 😉
@blovitc120 a kde je v texte nejaká chyba? 😀 😀 😀 😀

nikus5
10. okt 2010

nie "proste", ale jednoducho 🙂
dusanab: super postrehy

berenika39
10. okt 2010

@dusanab chyba je v uvažování té ženštiny 😝

dusanab
10. okt 2010

z bazáru:
Vecičky posielam po pripísaní peňiažkov, skladací domček pre bábiki - tá istá predávajúca,Čistonová vestička, Pekné pižamká
a dnes už vážne končím a idem spať 😉

rivatha
10. okt 2010

Ahojte, zienky! Pridavam sa tiez k fanusikom spisovnej slovenciny 🙂 Obcas sa mi tu na Konikovi aj zastavi rozum 😀

@nikus5 Alebo aj "prosto" sa moze spisovne pouzit 😉

dusanab
10. okt 2010

@berenika39 no pravopisných chýb je tam ako maku, to bolo iba zo srandy 😉 a uvažuje fakt ako.... 😝

berenika39
10. okt 2010

@dusanab já vím, zářný příklad, jak jde vždycky o obsah i formu🙂

blovitc120
10. okt 2010

@dusanab 😀

berenika39
11. okt 2010

povzdech tady z fora:
☹ už aby mluvyla,,, ☹

blovitc120
11. okt 2010

Inak ja sa tu na MK veľmi často stretávam s výrazom "šmýkalka", ktorý som doteraz nikdy nepočula. Podľa mňa je to šmýkačka, nie? Ani v pravidlách pravopisu som nenašla šmýkalku, ale šmýkačku

eaka
11. okt 2010

šmýkačku som doteraz vždy považovala za chybné pomenovanie... podľa mňa to má byť "šmýkľavka" 😉

eaka
11. okt 2010

ale baby, bonbónik: "výnimočná ponuka pre Vás, ak miľujete romantiku" 😀

monkula
11. okt 2010

Aj ja si myslím, že je to šmykľavka 😉

@blovitc120 A čo tak slovo hinčálka? 😀 😀 rozumej hojdačka 😀