Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ikke
6. feb 2012

@romcovaklarka hlavne potom nevie clovek, ako to ma vobec citat: "tlak byl dobrý takže natekly nožičky je to normal"
ze by pri normalnom tlaku bezne opuchali nohy? 😕 😅

romcovaklarka
6. feb 2012

@ikke No právě, pak už nevíš vůbec nic. Třeba se ptá, jestli je to normální, a otazník si musíš domyslet 😅 Prostě vypovídací hodnota nula nic...

berenika39
6. feb 2012

@romcovaklarka případně nad nohama mává rukou..je to normal.... 😉

alamo
7. feb 2012

Dítě vyselo na matce
Asi na matce vyselo obili?

bodka70
7. feb 2012

@alamo , no možno sa tým myslí "matka zem" , to vtedy môžeš vysievať a vysievať 😀 😀 😀

romcovaklarka
7. feb 2012

@alamo Děkuju pěkně. Právě jsem si čajem poprskala počítač. 😠 😀 😀 😀

jijitka
7. feb 2012

Možná by malá jiskřička by byla a stála na demnou aby se povedla. - a tím chtěl básník říci co ?? 😅

alamo
7. feb 2012

@jijitka ty nikdy nestojis na demne? stoji se na ni, aby se povedla!

jijitka
7. feb 2012

a máme tady pokračování : To je mylíto co tě potkalo 😀 ( to je asi časování slovesa jálíto - tylíto, onlíto atd...)

jijitka
7. feb 2012

@alamo ne ne já na ní vysím 😀

romcovaklarka
7. feb 2012

Nadpis alba:

Pro naší budoucí holčičku Kristynku kterou určitě čekáme 🙂aneb co by jsme si prali

Že by si prali všechny ty oblečky, to mě ještě tolik nepřekvapilo, ale že by vrzli do pračky i monitor dechu, to mě dostalo 😀

romcovaklarka
7. feb 2012

A pozor,

A uz je to potvrzene vzdy kdyz se Radecek se vzbudi tak jde na nocnik ted se vzbudil a zacal tahat nocnik tak jsem ho posadila a vycural se je to asi sikulka po mamce

Mamka se asi taky umí po ránu pěkně vyčůrat 😅

bodka70
7. feb 2012

@jijitka , a ešte si zabudla na špeciálny pomnožný tvar "jelito" 😎 😀 😀 😀

jijitka
7. feb 2012

@romcovaklarka myslím, že ten vkusný dudlíček by možná i pračku potřeboval 😝

didiana333
8. feb 2012

Baby,ja tu z vás umíííírááááámmmm...od smííííchu.... 😀 😀 😀 Takéto "perly"ja nenájdem..... 😀 😀 😀

didiana333
8. feb 2012

našla som: MAM ZAUJEM O SACTVO ..... 😀

adelaida33
8. feb 2012

a ja som našla toto: O 13.30 sa uz do Lidla neoplatilo ani ist.kupila som akurad rifle a pancuzky.nic uz nemali

romcovaklarka
9. feb 2012

Ahoj holky, kdybyste některá měla zájem o hlídání dětí - výuka cizího jazyka je pravděpodobně v ceně. Akorát jsem ještě nezjistila, o jaký jazyk se jedná 😀

"Dobry den,rada pohlidam Vase deti v mneste Teplice v Cechach
Mam dceru 8 let,jsem poizdna
konakt 00420 722 616 574"

berenika39
9. feb 2012

Dobry den,rada pohlidam Vase deti v mneste Teplice v Cechach
Mam dceru 8 let,jsem poizdna
konakt 00420 722 616 574

berenika39
9. feb 2012

jéééé pozdě, druhá🙂
@romcovaklarka

bodka70
9. feb 2012

@berenika39 , no vynechať v tom poslednom slove písmeno "o" a "n", to by vyznelo celkom zaujímavo 😝 😀 😀 😀

berenika39
9. feb 2012

@bodka70 kam chodíš na ty nápady?
Neěkomu takovému svěřit dítě musí být nerv🙂. Ale třeba je to cizinka, která tu žije, bych se k tomu i přikláněla, abychom jí třeba nekřivdili. Každopádně - není problém, když si nejsem jistá, si to nechat od někoho přečíst - pokud jde o inzerát🙂.

bodka70
9. feb 2012

@berenika39 , a vieš že ani neviem? Tak nejako samé sa mi "kotia" v hlave. 😀 😀 😀 😀

ikke
10. feb 2012

"Ako nakŕmiť moju väčne neposednú dcérku?"

takto nejako by to povedala moja stara mama narodena pred takmer 100 rokmi 😅

petkave
11. feb 2012

@ikke Som síce učiteľka slovenčiny, ale mám taký dojem, že materská mi neprospieva. Do tej témy som prispela a ani som sa nezamyslela nad tou chybou v názve... Osprostievaaaaam 😲 😲 😲 😲 😲

berenika39
12. feb 2012

😝 ja bi som sa chcelaopitat ohladomtoho 😝

romcovaklarka
12. feb 2012

@berenika39 Taktoužjemoc 😀

didiana333
13. feb 2012

Maminki jak je to napriklad,ze konci mi materska ja som vidata ako z manzelom a ked mi skonci manzel pracuje tak ja nebudem dostavat ziadne korunki???dakujem

😀 😀 😀 do školy by si mala sť po materskej,moja.... 😝

berenika39
14. feb 2012

😒 Já chodila na sociálku každej den a pokuď mi je nepřiznali potuď jsem bila otravní. 😒

(takhle se na to musí, aby člověk něco měl🙂 )

romcovaklarka
14. feb 2012

@berenika39 Zajímalo by mě, co je přesně ta otraveň a jestli to moc bolí, když tě s ní někdo bije 😀