Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

didiana333
18. feb 2012

@romcovaklarka 😀 ja som to tiež najskor chápala,že im vypli plyn.... 😀 a nekúria asi..... 😀

didiana333
18. feb 2012

....Navarené, mm frézuje dvor a ja idem asi nachvilku kuňmu..... 😅 😀

Ku koňovi??? k nemu???? nemchááápem..... 😅

romcovaklarka
18. feb 2012

@didiana333 kuňmu 😀 😀 😀 Tak to je nejlepší slovo, co jsem za poslední dobu slyšela 🙂

romcovaklarka
18. feb 2012

Nepejskari nadavaji na psi extrenenty 😅

nelicefo
18. feb 2012

Super téma 😕 😀 Sem si prídem spraviť náladičku keď bude na bode mrazu 😉 😀 A taktiež rada prispejem ak niečo zaujímavé nájdem.😅

P.S. Hatala,Hurban,Hodža a Štúr sa v hrobe obracajú 😀 😀 😀

didiana333
18. feb 2012

Akože dnes tu niektorým fakt ide karta..... 😀

.....Do ryti aj zo starou trubou..... 😀 😀 😀

na toto fakt ani nemááám slov,baby...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nelicefo
18. feb 2012

Kočky kuk 😀 😀 😀

"Moja osem mesačná dcerka ma na hlavicke take mszivo čo mam robyt aby jej to zmizlo?" 😀 😀 😀

robyt s tvrdým y..no ja mám dosť 😀 😀 😀

luccii
18. feb 2012

@nelicefo co je to mszivo?

nelicefo
18. feb 2012

@luccii asi myslela mazivo 😀 😀 😀

luccii
18. feb 2012

pomaha namazat necim hodne masnym - Synderman z lekarny, olejicek, Bepanthen a nechat co nejdele na hlavicce (nekdo radi pres noc) - pak sundat treba plenou

luccii
18. feb 2012

aha, to byla reakce na pravopis 😀

romcovaklarka
19. feb 2012

"Máme kuchyň,snad naše mněření bylo přesné a sedne a v březnu montovačka a dokoupit lednici"... 😅

berenika39
19. feb 2012

@didiana333
@romcovaklarka

náhodně jsem objevila zkratky.cz, tam je všechno, co mláďata píší na FB (Facebook - sociální síť 😀 ) a my tomu nerozumíme.

třeba LOL - to tam vidím fuuuurt.
http://www.zkratky.cz/lol/13098

ikke
19. feb 2012

@didiana333 mozno chcela byt len slusna, nie je ryt ako rit... 😅

stardust
20. feb 2012

@nelicefo k tvojmu PS....oni sa neobracaju, ale rotuju prinajmensom takou istou uhlovou rychlostou ako pevne disky nasich zapnutych pocitacov 🙂

nelicefo
20. feb 2012

@berenika39 No tie skratky...joj. 😀 Moja pubertiačka má keď mrkem na jej facebook len samé skratyky..leniá to dnešná mládež 😀 😀

nelicefo
20. feb 2012

@stardust 😀 😀 😀 tak teraz som sa riadne pobavila

nelicefo
20. feb 2012

Pane Bože to čo som napísala. 😀 myslela som skratky a lenivá to dnešná mládež 😀 😀

berenika39
20. feb 2012

@nelicefo tím, že čtu i ten facebook, tak jsem si tvoje zkratky přeložila, v pohodě 😉

nelicefo
20. feb 2012

@berenika39 😉 to vieš po večeroch unavená chodiť na koníka...tak to aj vyzerá 😝 😀 😅

petkave
21. feb 2012

@romcovaklarka aké to plyny? Žeby sme malých uspávali pomocou plynu?

Niečo o predkožke: "Nestahovat ona sa stahuje pri mocený"

A včera vo vietnamskom obchode pri ponožkách veľký nadpis: DEDSKÉ 😖

alamo
21. feb 2012

@petkave Jejda, ja cetla: nieco o predlozce, a nedavalo mi to moc smysl 😀 .
Ty ponozky - treba byly pro dedky 🙂 .

petkave
21. feb 2012

@alamo 😀 😀 😀

bodka70
21. feb 2012

@petkave
@alamo , jáááj, ono tie diskusie o predkožkách sú celkove také zaujímavé a inšpirujúce 😉 . Mňa vždy fascinovalo časté používanie "materinského plurálu" na MK, moja fantázia vtedy pracuje naplno, vždy si predstavím dotyčnú mamičku spolu s jej batoľaťom, ako spolu "papajú", "kakajú" či dokonca "grckajú". Keď niekto napíše "už máme 4 zúbky", to si vždy predstavím batoľa s 2 zubami a vedľa neho vetchú sivovlasú mamičku s dvoma poslednými zubami v ústach. 🙂
No ale pri slovnom spojení "nejde NÁM stiahnuť predkožka" moja predstavivosť a fantázia zlyháva 😝 😀 😀 😀

zuzkatko
21. feb 2012

musím pridať perlu čo som včera videla na FB že kamošy 😀 😀 😀 😀
inak ja tiež občas zaperlím ale čo je moc je moc

alamo
21. feb 2012

@bodka70 Me vzdycky poplete, kdyz nekdo napise: blinkame a mame prujem. To si rikam - sakrys, tak cela rodina ma nejaky virus? Tam to musi vypadat. Nebo to je matersky plural?

jijitka
21. feb 2012

@bodka70 no jen počkej, jestli budeš mít chlapečka, uvidíš jak budete stahovat 😀 😀 Ale taky se mi moc líbí výrazy jako třeba "jsme chlapeček / holčička" - tam se asi tím, že maminka čeká chlapečka taky stává chlapečkem?? A další hezký příklad mateřského pl. - máme vyrážku na pipince 😝

alamo
21. feb 2012

Máme 18měs. a jedno varlátko nám pořád nechce sestoupit.
🙂

bodka70
22. feb 2012

@jijitka , no uvidíme, na budúci týždeň idem na poradňu, možno bude aj "ultra zvuk" 😀 , ktovie, možno mi lekár povie, že "nám narástol penísek" 😀 😀 😀

petkave
22. feb 2012

@bodka70 Ale po dvoch dievčatách by si bola rada, keby vám narástol, nie? 😵