Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

mmmonika
5. sep 2012

Tiež som si uvedomila až teraz 🙂

pajenka
5. sep 2012

😝 Prosi jak probyha kdyz ma dite ucpane kanalky mi tam jedem zitra a nevim co mam cekat? 😝
😝 Ale uz jsme take na radu pediatra zacaly jogurty jelikoz muj syn zacal odmitat mleko. Dneska rano uz mel jeden jogurt celi ktery je 60 g . Mleko mi vipil zatim jen 240 ml. Jen vim ze proste by mel mit v sobe aspon 600 ml dene mleka 😝

katyxq
5. sep 2012

@pajenka Tak to vím, z kterého je to zdroje, perlí každou chvilku, ale hlavně s dotyčnou nezkoušejte nesouhlasit nebo ji opravovat 😀, je děsně vztahovačná a agresivní.

didiana333
6. sep 2012

😝 Dneska som mojmu malemu škrečkovi objednala krásne parádne hračôčky 😝

tie hračôčky ma tam uplne zabili..... 😀 a teda,dieťa premenovať na škrečka...toto by som nazvala "zblbnutie na MD"....(bez urážky) ale príde mi to až choré....

berenika39
6. sep 2012

😝 máme krásně fijalovou bouly 😝

jankah77
6. sep 2012

prosim vas, zenicky, ružový sa píse bez dlzna na u, je to odvodene od slova ruža a nie rúž (na pery). To slovo je ako chripka, stale na to narazam v bazariku i na fore

lenosko
6. sep 2012

šialka na čaj... daj si na krk šial...
na toto sa neviem ani len pozrieť a keď to počujem, tŕpne mi ruka 😠

pajenka
6. sep 2012

@katyxq Já jí nikdy neradím, mě vždycky rozseká ten pravopis 😀

tvojezlatko
6. sep 2012

Som si dnes precitala jeden status, v skratke, o pravopise, ze teda mamicky neovladaju a co potom deti... A hned komentare ...ako to nestihaju poriadne napisat, ako sa aj im nikto nevenoval a ked niekto robi napr. pri stroji a denne nepotrebuje pravopis. Fuj je mi zle uz, lebo kazdy sa hned len vyhovara...nikto na seba nezoberie zodpovednost.

Sice to bol prispevok bez najdenych chyb, ale musela som sa vypisat;) lebo uz ked aj najdem chyby tak mne to ani nejde prepisat.....mi sme boli, stromou, prachou, zo zenov, vysacky, ryfle, šiatky a ked "vydim" este k tomu vyjadrenie "puci sa, popukala" a nakoniec to znamena, ze sa a prepacenim posrala a tlaci do gati tak uz fakt vazne zacinam pochybovat o normalnosti ludi....
Jaka som dobra, veta na pol strany bez ciarok ;))))

jijitka
6. sep 2012

mám sice trochu zábrany to sem napsat, přece jen je mi jí trochu líto, ale je to z pozitivní zprávy 😝 nevěřím s vím očím 😝

bodka13
6. sep 2012

tiež pridám jedno "i" či "y" 😉 "...na slypy a povie niečo detskou hatlaninou...."

@lenosko šialka je nárečové....používa sa aj u nás (teda tam kde som vyrástla -Vráble,okr.NR) a môjmu mužovi z toho vykrúca uši 😀 😀 😀

bodka13
6. sep 2012

@tvojezlatko obi aj dve 😕 😀 😀 😀
@didiana333 a ja som si pred prečítaním tvojho vysvetlenia naozaj myslela,že tie hračôčky kúpila škrečkovi 😀 😀 😀

didiana333
6. sep 2012

@bodka13 😉 ani sa nedívím.... 😀

katyxq
6. sep 2012

"Holky, chtěla bych vám poděkovat za vaší podporu kterou mi dáváte, nesmírně si toho moc vážím protože minulí rok nebyl ideální, a po roce a necelé 3 měsíce nemohu tomu uvěřit na mě z těhotenského testu vykukuji sice dusík ale //, což vážně je neuvěřitelně už z toho důvodu kolik padlo testu za poslední rok a jen sněhobílé políčko bylo vždy osamocené jednou čárkou. Byl to pro mě velký šok nemohla jsem uvěřit s vím očím a ještě nehledě na to že yla 27.8 u DR. že jsem nedostala MS 20.8. píchla mi agulitin pokud si dobře pamatuji a místo MS včera a dnes na mě vykukují // . Takže OPRAVDU GABRIEL mi snesl dolu uzlíček štěstí. a tento měsíc sem nedoufala že bych byla těhotná protože předchozí paní měli stejně MS a měli dříve // ale u mě to bude zapříčiněno tím že mám dlouhé cykli, moc se těším na dnešní ultrazvuk tam mi musí sdělit zdali je tam dutina kolik měří ta dutina a nebo malí gestační váček ale jsem mnohem klidnější tím že mi píchli tu iněkci a místo MS dorazilo MIMINKO teda pevně doufám, cystu a nic takového jsem neměla moc na mě myslete a prosím držte palce byl by to malí zázrak. A ještě jednou všem moc děkuji ještě že vás mám holky zlaté =)"
.... zdroj asi tušíte 😉

katyxq
6. sep 2012

"Maminky mám prosíka,,potřebovala bych jestli někdo nemáte obrázek,fotku,cokoli toho formuláře ohledně té změny kuli tomu rodičáku jak se musí odevzdat do konce září..nemáte prosím někdo??jak ten formulář.zaúkolovala sem švagrovou ale nevím zda my donesla zprávný..děkuji vypadá??"

katyxq
6. sep 2012

Nezkutečný

jaja01k
6. sep 2012

@katyxq Teď jsem to chtěla napsat, to je nezkutečný 😀

jaja01k
6. sep 2012

vyzážistka

didiana333
6. sep 2012

Už to tu vyzerá,akoby sem chodili pubišky....no schválne...rozumiete tomuto????

😝 Bezi hore kopcom.wrawi mu "nebez,lebo spadnes".aj tak bezi a hadajte co?spadol.bezi dole kopcom.wrawim "nebez,lebo spadnes.aj tak bezi.spadne.ide to skusit znowa.pytam sa "bolo ti malo?xces padnut znowa?" wrawi"ano".wyhral.na to nemam slow 😝

no ja na tento wýtwor nemám slow..... 🙄 😀

lenosko
6. sep 2012

@didiana333 musime si uz len zvyknut, pubisky uz dorastaju a pomaly zaplavia konika... ☹

pajenka
6. sep 2012

@katyxq Zdroj vím, ale už se ani nenamáhám to číst 😖 je to divné, velmi divné a najednou už je z toho mimoděložní 😕 jsem zvědavá, co z toho bude dále ... krom tedy špatného pravopisu

pajenka
6. sep 2012

Já si teda opravdu nepamatuji, kolik vážily mé tety ve dvou měsících 😀

😝 Prosim kolik vazila vase teticky ve dvou mesicich mooc dekuji 😝

dejnas
6. sep 2012

@lenosko pubišky beriem s rezervou, ale ak tak píšu ženy po 30tke .... hmmm 😀 😀 😀 už som ak také widela 😀

bubbles
6. sep 2012

"Ako prevoniať kočík?"
fakt netuším 😉

iviatko
6. sep 2012

@dejnas sodoma toto

domak2
6. sep 2012

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee......prehltla som xlapcekov, obkracujem diewcatka ale preco pre boha : ,,inaq'''???
taq to uz wobec nexapem 🙄 🙄 🙄 😀

eaka
6. sep 2012

@domak2 no..chvíľu mi trvalo, kým som pochopila obsah tejto formy.. 😀

iviatko
6. sep 2012

@eaka prosim o titulky 🙂

iviatko
6. sep 2012

Pred porodom sa nas pytali ci budeme krstny...v cera porodila a uz krsna ma byt jej sestra..ani mi to do oci nepovedali

eaka
6. sep 2012

@iviatko au ☹