Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ellise
23. okt 2010

, já myslela, že mně jen tak něco nepoloží, ale toto jsme našla dnes na MK ...." načerpajte z výkendu" 😀 😀 až mi z toho slzí oči

ellise
24. okt 2010

.. časopisy o zdravý...

erikasadek
24. okt 2010

😀 😀 😀 ahojte zasmejme sa alebo zaplacme;; 😀 😠

vi idioty. 😀 🙄 😅

monkula
24. okt 2010

erika 😀
ja medzi slovíčka krsný a úžastné pridávam slovo kôli.... zrejme si myslia, že keď je tam ten vokáň, tak tam v netreba 😝

blovitc120
24. okt 2010

@monkula súhlas.
Ja práve čítam v detskom e-shope "húpacie hračky, húpačky" 😝

erikasadek
24. okt 2010

@monkula normalne som nechapala ved to muselo dotycnemu az oci stipat ked to pisal nie??? 😀 😀 😀 😀

winona24
24. okt 2010

ze by to bola psychyka? 😅 😅

dusanab
24. okt 2010

fakt neviem či sa smiať alebo plakať.... 😨
neter kedysi písala kvôň, ale už sa naučila ako sa to smiešne zviera volá 😉 😀 (má osem rokov)

erikasadek
25. okt 2010

dusana no verim.. 😀 ☹

teraz sa podrzte;; takto bolo napisane oficialny clanok v markizackych spravach.. 😀
novinarom;;;!!!!!!!!!!!

Nemocnica vo francúzskom Bordó zažila šok 😀 😀 😀 😀
ja umriem... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to nikomu netrhalo zily.... ked to videl.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dusanab
25. okt 2010

Erika no uznávam že francúzsky pravopis je asi trošku komplikovanejší ale takéto čosi vypustiť do sveta....asi napísali tak ako si píšu do tých čítačiek aby nemali problém pri správach a takto to dopadlo 😀 oni tam v tých správach často píšu blbiny 🙄

popoľník
tyger
guľáš
a ešte v rádiu povedali niečo úžasné ale už som zabudla čo ☹

blovitc120
25. okt 2010

Z narodeninového albumu:
starý rodičia
striná z rodinkou
malí oslávenec

Inak aj ja som minule na Markíze v tom bežiacom texte videla ďaľší a histéria okolo neviem už čoho a ešte jednu vec, ale to si už nespomínam

monkula
25. okt 2010

ja som tiež našla zopár perličiek v Tel. novinách na Markíze... 😝
@erikasadek a ako to má byť vlastne správne? Bordeaux 😅 😅 ani ja neviem..

erikasadek
25. okt 2010

@monkula hej 😉 no chapes to.. 😀 😀 pan novinar.. 😀 😀 😀

blovitc120
25. okt 2010

novinári by to veru mali vedieť 🙂

erikasadek
25. okt 2010

Nemocnica vo francúzskom Bordó zažila šok. Pacientka, ktorú vyhlásili za mŕtvu sa po štrnástich hodinách prebrala. Tesne predtým rodina odmietla, aby ju odpojili od dýchacieho prístroja.

Pani Lýdia (60) má rakovinu a do nemocnice v Bordeaux chodí pravidelne na chemoterapiu. Doteraz to znášala veľmi dobre a nikdy jej neprišlo zle. Na poslednej liečbe však podľa sestričiek náhle zmodrela a upadla do kómy.

sranda je ta ze raz to napise ako vola po druhy krat uz sa snazi.. 😀 😀

monkula
25. okt 2010

@erikasadek nechápem... 😀 😀 😀

ellise
25. okt 2010

dusanab nebolo to niečo úžastné? 😀 😀 😀 😀

monkula
25. okt 2010

@ellise 😀 😀 úžastne nátherné 😀

monkula
25. okt 2010

A ešte by som potrebovala objasniť, ja so msa učila, že ak je množné číslo, dáva sa na koniec i,í 😕 ale niekam sa mi to vôbec nehodí 😀 😀

ellise
25. okt 2010

moni, teď to myslíš vážně, nebo cituješ odněkud?

erikasadek
25. okt 2010

@monkula ani mne niekedy ale vies co ja osm uz 16 rokov prec mimo slovenska;. ale 14 rokov som vobec nepisala slovensky, a to aj vidiet niekedy niektore veci sa nepouzivanim zabudaju a nastava neistota 😅

no a teraz zlaty klinec teraz vas budu oci stipat.. 😀
POZNAM AJ HRADI ZRUCANINY KASTIELE KDE FAKT STRASI AJ DOMI V JEDNOM PRI ZARNOVICI CO HO CHCELI PREDAT 2 ROKI HO NEMOHLI KAZDI SA TAM BAL IST AJ SILNO STRASILO A STOLICKY A STOL SA PRED ZRAKMI LUDI SAME ZNASALI KEDZE TAM VO VNUTRI Z LUDI NIKTO DLHO NEBOL AJ OKNA SA SME OTVARALI A ZATVARALI LUDIA TO VIDELI EXISTUJE TAKE NIECO ANO VELA SOM BOL SVEDKOM ROZNICH VECI CO SOM VIDEL NA VLASTNE OCI

strasidla? pozri redaktorky a moderatorky tv joj a markiza a vidis strasidla az hnus niekedy...

ellise
25. okt 2010

erika, já i zapomněla že se mám bát 🙂 to se jenom soustředíš na ty chyby a luštíš, co to znamená a obsah ti celej uteče. Mimichodem jak ty si se dostala do Francie?

Já se dobrovolně přiznám, mám úchylku a to že vlastní jména na PC píši s malým písmenami, tady hlavně tady na MK, zdá se mi to rychlejší, ale normálně píšu velké.

erikasadek
25. okt 2010

@ellise no aj ja som zabudla o com bolo tema ked som to citala. 😀

no jednoducho vela som cestovala pred tym a nestastne som tu zakotvila 😀 asi tak v skratke.. 😉

ja nemam co sa smiat s inych ja viem ja sama robim preklepy a vela.... a vela chyb ale niektore co najdem si do neba volajuce. 😀 😀 😀 😀

dusanab
25. okt 2010

babetka, spontalne potratila, nevide
moj pribech
vstupil moj uz teraz buduci manzel - tak ako sú na tom? 😉 už alebo budúci? 😀
pôjde Nám to, že sa Nám to podarilo, tak Nám všetkým
TAk sme stastny
s bývalími priatelmi
mesko, Uvahy su krasne s otaznikmi...ale realita ?
FRANCUSKO, SETKO, MAM DVE CERY, STALE ZOMNOV, MAM SA OKOHO STARAT, PAN BOCH
bratcek
najivne, štvor-členná rodinka
SNAZIM SA Z MANZELOM OTEHOTNET
Mame uz 2och synov, v apríly
Mam tri cerki ačakam stvrte mam krasnu roodinku asa tešim nane

a to som toho až tak veľa neprečítala.... 😖 a zas v rádiu niečo dobré zahlásili a ja zas neviem čo...asi si to začnem písať 😀 😉

erikasadek
25. okt 2010

@dusanab MOje nervy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dusanab
25. okt 2010

aj dospelý to nosia
take veci sa mi pacia, hlavne ked to od niekoho dostanem - aká skromná a nenáročná, že? 😀 😀
peniaze odomna naskočily
večšinou

@erikasadek niečo sa ti na mojom výbere pre vás nepáči? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

erikasadek
25. okt 2010

dusana 100 bodov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dusanab
25. okt 2010

Erika no čo by som ja pre vaše pobavenie/šľaktrafenie nespravila? 😀 😀 😀 😀

berenika39
26. okt 2010

😉 přykryje 😉

blovitc120
26. okt 2010