Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

blovitc120
4. nov 2010

drevenné postieľky v e-shope 😕

erikasadek
4. nov 2010

ta ne gazo... 😀 😀 😀

retardovane su te co tu vypisuju nezmisli a sprostosti vydite ako ze nevjem dobre pisat lebo vasi papalasi gadzovja sa ma neopipali a povine do osobytnej skoli taka je vasa politika lebo moj otec nebol komunista od 92 roku do 99 uhazac o zamestnani ako murar zeby sa na slovensku vtich rokach nic nestavilo praca bola iba pre gadzovskich murarovtak som odisel na zapade za pol roka som robyl v stavebnej filme a robim do dnes ale vy gadzovja stale budete tvrdit ze sa romom nechce robyt genoch uz mate ze romovja nesu vam rovno pravne ale tu na zapade nesu ziadne rozdeli medzi byelich a tmavych chces robyt tak rob byeli ako tmavy ale na slovensku sa to nigdi nestane iba ak za 50 rokov ket bude 1 romski prezident na slovensku to uz mam vypocitane romska populacia ide hole ale gadzovska zase dole tak rozmislajte gadzovja cas sa krati

eaka
4. nov 2010

ak bude mať ten rómsky prezident také iq ako tento prispievateľ (áno, z formy usudzujem aj na iq, že byeli!!!), tak to sa fakt máme na čo tešiť!!! 🙂

erikasadek
4. nov 2010

@eaka 😀 😀 😀 😀 no uznaj...
sak mi vsetzi gazovia nic nevieme a nyc nepozname pysem jeho recov 😀 😀 😀
ale nie nedalo mi nedat to tu.. 😀 😀 😀 😀

eaka
4. nov 2010

ale hlavne, že on z rastu rómskej populacie vypočítal, kedy bude rómsky prezident...dúfam, že sa toho nedožijem...

dusanab
4. nov 2010

@erikasadek krásny článok si našla, len čo je pravda 😀 😀 @eaka tak to aj ja dúfam že takého čohosi sa nedožijem, ale myslím že sa nemáme čoho báť 😀 pri takomto "yq" aké majú.... 😉 🙂

erikasadek
4. nov 2010

@dusanab to sa nedalo kopirovat.. 😀 😀 😀 😀 a

dusanab
4. nov 2010

puncochy
zimušnú
s toho
ešťe
jej mileny vnuci
Ved to neni hamba

ellise
4. nov 2010

no já se prvního romského prezidenta určitě nedožiju a vůbec mně to neznepokojuje. le jedno pozitívní na této informaci je, že se konečnš přispůsobí společnosti, což se nepovedlo za několik posledních stovek let. Protože oni nemají prezidenta ale vajdu, že.

eaka
4. nov 2010

ale "zimušná" sa normálne používa na Orave... 😉

dusanab
4. nov 2010

@eaka len nie každý je z Oravy že áno 😉
Tak knižku som práve pred chvíľou dočítala a bola tam už len jedna chyba - rozdelili slovo na konci riadka pi-atom. Ja som z rozdeľovania blbá ale toto by som ani ja teda nenapísala 😀 alebo som predsa blbá a je to dobre? 😀 😀

eaka
4. nov 2010

@dusanab myslím, že má byť pia-tom... viem, že nie je každý z Oravy..ale ako Ti zobák narastie... 😉

dusanab
4. nov 2010

choďyť
po Peťi
za ťebou
ťi
básňičku
chybi

munu
5. nov 2010

@dusanab slova ako puncochy a zimusnu - su slova slangove... to niesu gramaticke chyby, tak to si uvadzat nemusela.. aspon ja si to myslim..

munu
5. nov 2010

nerob hanbu menu Dusana 😠 😅

munu
5. nov 2010

a sama mas v pase, ze velky chlap koberec vyrajbal 😀 😀 😀 tak snad vypral, ked uz hladas aj medzi slangami gramaticke chyby, ci nie? 😕 😅

neumisa
5. nov 2010

@erikasadek uf, tak ten text je pěkná síla ... myslím, že romského prezidenta se tu nedožije žádná z nás - aspoň doufám, takový sadomasochista zas nejsem ... 🙄

a abych splnila podmínky tématu, tak cituji:

" topeni v přecini má 18 stupňů"

erikasadek
5. nov 2010

@munu vyrajbal je sarsisky. 😉 🙂 tak sa hovori.. 🙂
@neumisa no ano boal to uzasna perla medzi perlami take nieco sa lahko nevidi.. 😀
no tak to dufam aj ja... to by bola nas koniec!!!!!!!!! 😠 😀

neumisa
5. nov 2010

a ještě jedna perla ulovená při procházce městem:

na tabuli před prodejnou obuvi: býlí barelínky

erikasadek
5. nov 2010

@neumisa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no povedz co za debilov moze nieoc take napadnut byli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 odkedy sa biela pise s Y 😀 😀 😀 😀 😀 😀

neumisa
5. nov 2010

@erikasadek no ono je trošku omlouvá, že majitel obchodu je Vietnamec ... ale za kasou sedí česká důchodkyně a každý den tu tabuli dává ven a zase ji večer schovává! Až půjdu příště kolem, tak ji upozorním, ať to šéfovi opraví 😎

erikasadek
5. nov 2010

@neumisa 😉

eaka
5. nov 2010

@munu, nie slang ale nárečie...výraz špecifický pre určitý región, oblasť 🙂

munu
5. nov 2010

@erikasadek a @eaka, no ved tak som to myslela v oboch pripadoch 🙂 ze to niesu gramaticke chyby, ale narecie v oboch.. aj vyrajbal.. aj u nas na vychode sa tak hovori.. moja mama to stale pouziva.. tak som tym chcela povedat, ze som si vsimla, ze tu pisete len gramaticke chyby, hrubky a tak.. ze narecie nieje gramaticka chyba, tak tieto slova tu nemaju co robit.. tym vyrajbal som mala na mysli tak trosku ironicky, ze aj puncochy a zimusnu su u nej gramaticka chyba, tak ze co potom robi slovo vyrajbal v jej pase.. chapete ma? 😅 😉

dusanab
5. nov 2010

@erikasadek slovo rajbať je normálne vo výkladovom slovníku 😉 nie len šarišskom 😉
Dnes s technyckých dôvodov zatvorené - keď som to čítala ja už to bolo červeným prepísané správne 😀
Niekoľko rokov je v Hubovej hneď vedľa cesty veľkými písmenami označenie PNEUSEURIS. Že to tomu človeku nevadí.... 😀 😉

erikasadek
5. nov 2010

a zasmejme sa znova.. 😀

Babka mi spominala,ked za mladi pasla kravy a tie mali uz take plne vemena a mliecko im uz kvapkalo na travu, tak tam na to mliecko chodili olizovat z travy jezkovia z lesa,polne misi 😀 ba aj sisle, tak toto bol ich obchod a nakupne centrum, museli ho teda riadne lubit a chutilo im, ked nevahali riskovat a vydali sa za nim z bezpecia lesika ci nory

dusanab
5. nov 2010

pre bivanie
napetie

eaka
6. nov 2010

@munu pochopila som, neviem, či je "zimušná" a "punčochy" v slovníku, asi nie, ale ja som len reagovala na to slovíčko "slang", inak zvyšok si rozumieme 🙂

berenika39
6. nov 2010

😝 jak zmirnit nebo zastavit prujmyk u syna 😝

průjmyk - to je jako průsmyk🙂))

ikke
6. nov 2010

@berenika39 no pozeram, co vsetko a ako sa da zdrobnit... 😝 😀