Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

sisstin
13. júl 2009

shaarka: nj, ale už v tom mám taky občas chaos, přece jenom člověk je ze školy už docela dlouho a nepíše žádné diktáty 😝 navíc se pohybuje po různých forech, kde každej píše, jak se mu zachce 😅 jo, a občas najdu i hrubky v knížkách..hlavně v mně a mě 😅

mikalove
15. júl 2009

stanovačka, grilovačka... vydajte sa na cesti so správnou výbavou

reklama,čo mi došla mailom 😀

peppapig
15. júl 2009

mikalove, to je hrozne a jeste je to chyba v reklame, no nic bych si tam nekoupila 😅

'uvydim' 😀 😀

jaruska8
15. júl 2009

Baby, ja sama som ucitelka slovenciny a viem ako to chodi, viem, ze su ludia, ktori sa nenaucia pravopis a nema to s inteligenciou nic spolocne, mam kamarata, ktory je vysokosklolsky vzdelany (technik) a jeho pravopis je hrozny. On to vie a netrapi ho to. Ja osobne napr. pri pisani mailov velmi nehladim na diakritiku, lebo by mi to trvalo vecnost. 🙂))) Tak snad ma za to neodcudzite. 🙂))))

jakoubka
15. júl 2009

Ahoj,
já doufám,že chyby zásadní nějak nedělám 😕 ,ale problém mám s mě,mně 😒
Vím,že jedno je k 2 a 4 pádu a druhé k 3 a 6 pádu.
Tak a teď budu za blbce 😕 😀

monkula
15. júl 2009

jaruška.....
snáď neodsúdite, nie? 😅

peppapig
15. júl 2009

jakoubka, pak jsem blbec i ja 🙄

jaruska8, jejda 😅

bashka
15. júl 2009

a tema ze
tuto uz na dovolenku nikdy nepojdem 😕
Snad Sem uz na dovolenku...atd

pretoze KAM idem? Sem
KDE som? Tu

A teda sem uz nepojdem...no ale to je asi zas len narecie...

To je podobne ako ze "pod tu" namiesto pod sem

maja22
15. júl 2009

Jaruška, dobrý fór s tým "neodcudzíte" 😀 😀 😀
Baby, ste ešte niektorá hore? Potrebujem súúúúúúúúúúúúrne poradiť, bo ja som už v tejto nočnej hodine nejaká vymletá a nemyslí mi to. Čo je správne? Máme svetelný kužeľ, ktorý je oproti druhému dlhší najviac o 10 m, nie presne o 10 m. Ako je to teda správne? Resp., dá sa to povedať takto v skratke aj nejako inak?
„Až o 10 m dlhší svetelný kužeľ“
„Až do 10 m dlhší svetelný kužeľ“

maja22
15. júl 2009

Nikto nič? 😕 No, tak sa s tým popasujem sama...

certica
16. júl 2009

"takmer o 10 m dlhsi..."

grettka
16. júl 2009

mna zas pobavi, ked niekto napise "ideme vonku" je viem, ze je to narecove, ale ma byt "ideme von"

maja22
16. júl 2009

Certica, takto som to napísala aj ja, ale výraz takmer nevyhovuje, lebo to ide do reklamy a má to zaujať, že je to proste dlhšie... slovíčko "takmer" stráca na intenzite výrazu...

blovitc120
16. júl 2009

Maja a čo tak "dosah svetelného kužeľa viac než 9,5 m" 😀

maja22
16. júl 2009

Blovitc, dobré, že by som to tak skúsila? 😀 Dúfam, že neprídem o robotu 😀

blovitc120
16. júl 2009

😀 😀 no dala si riadny hlavolam, tak som sa nad tým hlboko zamyslela 😀

kili
16. júl 2009

maja, mne sa zdá, že keď niekde niečo takéto je, tak píšu "najviac o 10m" 😒

jaruska8
16. júl 2009

Jezisi!!!!!! Neodsudite, samozrejme!!!!!!!!!!!!! Boze, na co som myslela????? Cely den pred pocitatcom, uz som asi ani poriadne nevidela, nie este rozmyslala.🙂))))))))

krpito
16. júl 2009

bashka, tuto už je sem ... 😀 😝

bashka
16. júl 2009

maja, co keby si to odmerala? Alebo ze plus minus 10m . A ci je to len o max. 10 m dlhsie?

Grettka, jasne...ideme vonku
To je zas to iste
KAM idem ? Idem VON
KDE som? VONKU

bashka
16. júl 2009

...a to vazne opravili nazov temy? 😀

peppapig
19. júl 2009

'Nasi dva pokladi' ??? To zni zvlastne 😀

skurinka
19. júl 2009

Holky a neni to jedno chybuje se vsude......

me to taky dela problemy pac pisi dvema jazyky..cesky a nemecky.......

ja bych to nejak neresila 😀 😀 😀 😀

krpito
20. júl 2009

ahoj noi to mas este super svokricku moja sa s nasim ide preist nepovie kde a dava mu co chce ani sa nespita ci moze flegma jak keby to bolo jej dieta ale je to len jej vnuk a ja som jeho mamka a to si ona neuvedomuje.Hmm...Celkom super tema na vyburanie nrvov co vam spravi svokra musim ju pridat asi,este som ju tu nevydela No pardon ze odbacam od temi.

blau
20. júl 2009

krpito- neodbocila si od temy, lebo tam mas neuveritelne vela chyb 😉

bihan
20. júl 2009

Je tu jedna úžasná téma, ako keby som dávala žiakom cvičenie: "nájdi v texte chyby", ale jeden príspevok ma výnimočne pobavil...

"sprepacte napisala som sila stvrdim stasneeeeeeeeee ale somtaka vytocena ze koniec!"

a ešte takéto perličky "uS" "peniaSkoU" "obIcajne" "aPsolutne"

krpito
20. júl 2009

blau, pardón, to je skopírované z témy pre "netabulkové" mamicky 😀
takže ešte raz aby som ja nebola neznalá gramatiky 😀
janka12341 • 1d • Dnes o 10:57

knedlik544 ahoj noi to mas este super svokricku moja sa s nasim ide preist nepovie kde a dava mu co chce ani sa nespita ci moze flegma jak keby to bolo jej dieta ale je to len jej vnuk a ja som jeho mamka a to si ona neuvedomuje.Hmm...Celkom super tema na vyburanie nrvov co vam spravi svokra musim ju pridat asi,este som ju tu nevydela No pardon ze odbacam od temi.

bihan, to je presne spomínaná téma 😀 😀

krpito
20. júl 2009

janka12341 • 1d • Dnes o 13:13

atrami no a tie deti ta nastvali a to si tu teras musis vyburovat nervi abo co?Ved us dajte pokoj ,koho to zajma ja viem odpisat hrat sa s malim a aj varit cestoviny.trosku sa ukludnite a prejdite na podstatu tejto temi

Tak táto baba určite vedie TOP rebríček čo sa týka gramatických chýb 😀 😀 😀

roasha
20. júl 2009

ee......nevedie,videla som aj horsie 😅 😀

krpito
20. júl 2009

no už toto ma udivuje, tak horšie si už ani neviem predstaviť 😀