Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bodka70
22. feb 2012

@petkave , no mne by práve nemusel, by som asi v plavkách vyzerala divne, že? 😝 😀 😀 😀. Ale drobčekovi trebárs 😵, mne je to viac menej jedno, ale muž by sa určite potešil 😉.

didiana333
22. feb 2012

Zienky pomoc,ak mi ovulacny test ukaze obe ciarky rovnakej farby kolko casu mam aby sme stihli oplodnyt?

To by chcelo inú pomoc.... 😀





😀

petkave
22. feb 2012

@bodka70 😀 😀 😀 no áno, ak vám ten pinďúr narastie, tak sa zmier s tým, že budeš v lete vzbudzovať pohoršenie na kúpalisku 😵

bodka70
22. feb 2012

@didiana333 , to vieš, keď sa niekto tak ponáhľa k oplodňovaniu, nestíha ešte sledovať aj gramatiku. 😝 😀 😀 😀

bodka13
22. feb 2012

@bodka70
@didiana333 no alebo sa musia ponáhľať kým nezmäkne 😀 😀 😀 myslím to "y" 😉 😀

didiana333
22. feb 2012

@bodka13
@bodka70 no asi sa ide oplodnovať "natvrdo".... 😝 😀 😀 😀

bodka70
22. feb 2012

@didiana333
@bodka13 , no kočky, hm hm.... normálne tu vzniká erotické dusno. Kam sme sa to dostali od gramatiky 😕 😀 😀 😀 .

didiana333
22. feb 2012

Baby,o ....vytaznej spermii ste už počuli????? 😀
........mať tak plodne dni a vytaznu spermiu 😀 ale to musim pockat

bodka13
22. feb 2012

@didiana333 😀 😀 😀 😀 doma na mňa pozerajú ako na blázna , tak muž nakukol a 😀 😀 😀 sa tiež

petkave
22. feb 2012

@didiana333 no najskôr ťa musí niekto "oplodnyt" tou "vytaznou" spermiou a až potom to bude paráda 😀

petkave
22. feb 2012

A ešte ten obľúbený materský plurál... Inak fakt úžasný termín, ženy. Ktorá ste to vymyslela? Máte u mňa 100 dobrých bodov:

tlačia sa nám prvé dva zúbky, sme nervózny a máme boľavé červené ďasienka

romcovaklarka
22. feb 2012

Jaj, vyjste se rozjely 😀

ja newiem niekto to odcudzuje cojaviem (řeč je o reborn panenkách 😅)

petkave
22. feb 2012

@romcovaklarka tú diskusiu som prebehla, dokonca som do nej aj prispela. A vidíš? Zase to moje osprostievanie. Ani som si to nevšimla. Ja tie chyby už asi blahosklonne prehliadam 😅

berenika39
22. feb 2012

@petkave a i česká verze má svůj bojkot, docela jsme se pobavily tady, už je to dlouho, ale tak pro pobavení....
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/neplural...

bodka13
22. feb 2012

baby 😕 aj vy ste niektorá otehotneli s antikoncepcie ? 😀
nová otázka : "prosim vas teraz sa chem spitat ci uz niekto mal antikocepciu naplast prvy krat to idem vyskusat len na mesiac mam pred sebou operaciu a doktor mi nechcel dat tabletky pretoze mi velmi skodia tak som sa rozhodla na mesiac ich vyskusat bojim sa aby som z nich neotehotnela"

inkinka
22. feb 2012

pekné vysvetlenie materského plurálu napísala v tej téme dukie:

Já jsem někde četla zajímavý názor, a to: V plurále se obvykle vyjadřují maminky v podvědomé snaze dítěti ulevit, resp. jakoby převzít část jejich bolesti na sebe. Proto říkají, byť si to v tu chvíli samy nějak neuvědomují, "bolí nás bříško, rostou nám zoubky, kakáme (v případě, že s tím dítě mívá potíže), blinkáme atp. Kdežto u dějů, které jsou kladné, příjemné či jak to popsat, používají singulár - už sedí, začíná lézt...

🙂

didiana333
22. feb 2012

@bodka13 hahaha...s antokoncepcie sa otehotnie???? mne pomohol skor ten sex..... 😀 😀 😀

bodka13
22. feb 2012

@didiana333 jáááj a kam to zase smerujeme 😀 😀 😀

berenika39
22. feb 2012

😝 provyzorní pokoj

ikke
22. feb 2012

"Predam decku bez. prilbu"

tak neviem, matke by to nepredala? musi si na to decko nasetrit samo...asi 😕

bodka70
22. feb 2012

@inkinka , no ja si myslím, že je to aj vyjadrenie určitej symbiózy a prepojenia s dieťaťom, akési pokračovanie obdobia, keď matka a dieťa boli "jedno telo" prepojené pupočnou šnúrou. Pretože ja bežne vidím aj plurálne vyjadrenia v kladnom slova zmysle (už chodíme, už cikáme do nočníka a pod... 😉 ) , skôr sa to stráca s postupujúcim vekom dieťaťa, mamičky puberťákov sa už málokedy takto vyjadrujú, teda aspoň ja som nevidela vyjadrenia typu "už krásne mutujeme" či "už nám rastú prsia a na tvári máme akné" 😀 😀 😀 😀

bodka70
22. feb 2012

@bodka13 , žeby to tou stredou bolo? 😉 😀

berenika39
23. feb 2012

ahoj, nevím, jestli jsem blázen, nebo coooo, ale včera jsem sem psala příspěvek o tom, jak se jmenuje nečesky nové písmo pro děti, které se zavádí na českých školách. reagovala na něj @llucka, chtěla jsem jí teď odpovědět a už to tu nemůžu najít! ani můj, ani její příspěvek. nevidím to já nebo to tu není?
děkuji.

bodka70
23. feb 2012

@berenika39 , aj ja som to včera čítala a dnes to tu nevidím 😕

berenika39
23. feb 2012

@bodka70 asi bubáci☹
Mě to mrzí hlavně kvůli tomu, že jsem chtěla odpovědět☹
To je asi nesmysl, že by to admini vymazali, ne? Nic závadného jsem na tom neshledala.....

bodka70
23. feb 2012

@berenika39 , netuším, možno omyl adminov, alebo výpadok v sieti.... 😕

inkinka
23. feb 2012

@berenika39 skus v cached, tam by si to este mala najst. Ktora tema to bola? Comenia script ma zaujima, je to velmi rozumny pocin, v skole do ktorej chodila moja dcera, deti netrapili s drilovanim dokonalych oblucikov, ale mohli pisat tlacenym a myslim, ze im to neuskodilo, skor naopak 😉

berenika39
23. feb 2012

@inkinka bylo to tady, včera dopoledne, ani tak ne o smyslu té novinky, ale spíš proč se to jmenuje comenia script, proč to nemá české označení.

petkave
23. feb 2012

@ikke ten tvoj komentár sa mi páči viac ako ten inzerát 😀
@bodka70 tak teraz sa nahlas smejem! akože aj mne sa niekedy podarí použiť plurál, ale fakt to nerobím naschvál a vedome. A keď sa vyskytnem v skupinke mamičiek, ktoré takto hovoria, tak mám dosť a utekám kade-ľahšie. Ale mala som kolegyňu, ktorá ešte pred otehotnením neznášala zdrobneniny typu papáme... A šup ho, je z nej dvojnásobná matka. Mali by ste počuť jej slovník. A to sa zaprisahávala, že sa takto vyjadrovať nikdy nebude 😲