Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ivular
28. feb 2013

@iviatko To o té toaletě/hygieně jsem si přesně říkala, když jsem to četla 😀

dadli
28. feb 2013

@lucyt1 ale prosim ta ved to vobec nie je myslene, ze sa tu niekto zhadzuje a ponizuje, to by sme sem dali mena predsa. Ved predsa nerobime nic zle - nikoho neodsudzujeme. Je tu kopec inych vaznych tem kde sa zeny denno-denne do seba navazaju odsudzuju sa a podobne a toto je jedna z mala tem, kde sa nikto nehada, clovek sem pride, pousmeje sa nad tym a to je vsetko, tak to nekaz prosim.

suezana
28. feb 2013

@dadli súhlas 😉

lucyt1
28. feb 2013

@dadli veď preto som tam napísala, že to bolo myslené na celkovú situáciu v diskusiách a nie konkrétne na autorku..

haley7897
28. feb 2013

Babi neviete ako to je v se ci sa k chyrurkovy musimsa objednat alebo ked mam paier od koznej tam staci len prist na hotovo ???

urcite sa objednaj. daj im sancu ujst pred tebou... 😀 😀 😀

lucyt1
28. feb 2013

@dadli Aby sme sa pochopili, ako to myslím budem presnejšia: Asi v 40 % článkoch, čo som tu na MK čítala a mamičky v nich žiadali o radu sa téma otočila na to, že v ich texte sú hrúbky...(opäť pripomínam, že som to nemyslela na túto diskusiu 😀). A to ma vždy tak zamrzí, že miesto rady alebo aspoň empatie sa to zvrhne iným smerom /ak chcem poradiť, poradím a ak nie starám sa o seba/. Na jednej strane chápem, že niekoho iritujú gramatické chyby /veď každého niečo rozčuľuje/, ale to ešte neznamená, že ich to oprávňuje niekoho kritizovať a urážať . Vždy sa to dá prejsť mlčaním, príp. SLUŠNÝM upozornením na chybu...Podľa môjho názoru, ak má niekto taký "vážny" problém, že potrebuje radu cudzích ľudí, nemá čas a vonkoncom náladu na riešenie gramatiky, pretože najprv potrebuje vyriešiť závažné (v niektorých prípadoch existenčné) problémy, až potom začne riešiť malichernosti (to si žiaľ niektorý ľudia uvedomia, až keď sa do takejto situácie dostanú .-( )
Svoj príspevok som písala preto, že je veľká pravdepodobnosť, že tie osoby, čo sa správajú tak, ako som napísala sa zjavia aj v tejto diskusii a dúfam, že si vstúpia do svedomia, lebo v živote sú omnoho dôležitejšie veci a ani im by sa určite nepáčilo, keby na vlastnej koži zažili to, čoho sa tu dopúšťajú oni...MK bol predsa vytvorený s tou myšlienkou, že si tu budú mamičky a oteckovia pomáhať a radiť, nie sa navzájom psychicky deptať...
Dúfam, že tentoraz som sa vyjadrila pochopiteľnejšia 😀

dadli
28. feb 2013

@lucyt1 tak s tymto uplne suhlasim. 😉

ivular
28. feb 2013

"každejch pjet minut dobrejch" 😀

ined77
28. feb 2013

@ivular ..ano ano, to patřilo mně a zrovna přemýšlím, že to sem dám 😀 .
tak už nemusím, díky 😉 😀

iviatko
28. feb 2013

@lucyt1 ale ved tu mame svoj kutik s pikoskami v gramatike, je tu veeela diskusii rozneho druhu, preco nie tato? Niekedy sa tu najdu naozaj perly najvacsie :D urcite sem chodim radsej ako medzi hadky, kto ockuje dieta a kto nie, preco je to zle a ...atd 🙂

haley7897
28. feb 2013

Ked ma dieťa egzem tak sa musi obmedzovať v strave nesmie papať granko alebo arašidy?dakujem vopred

😀 😀 😀

iviatko
28. feb 2013

@haley7897
@haley7897 a tie odpovede :D egzeeem

haley7897
28. feb 2013

@iviatko na odpovede som uz necakala 😀 😀 😀

bodka13
28. feb 2013

"Je to celkom aj sranda vydiet vec co stoji realne 3-4e...."
- tak mne sa toto už ako sranda nevidí 😉 😕 😀

haley7897
28. feb 2013

@bodka13 aaaale, to len mozno zle vydis 😀 😀 😀

ivular
28. feb 2013

"nic jiného to nesygnalizuje" 😉

iviatko
1. mar 2013

Moji maly vely lyziary🙂 😵 😵

zapka21
2. mar 2013

"Egzem máme preto všeličo skúšame" 😀 😀 😀 na taku chorobu este nic nevymysleli

tvojezlatko
2. mar 2013

Vidim, ze egzem som uz nestihla ale mesto Rým je tiez asi zaujimave...

blovitc120
2. mar 2013

V pivnicy 😲

kikulienka19
2. mar 2013

Ako môže niekto napísať "vetsie" a "tristvrtove", by som mu ruky polámala :D Keď vidím inzerát podobného znenia, (ktoré som v tomto prípade ani nedočítala), ani nemám chuť od toho človeka niečo kupovať... :( Je smutné, že sa niektorí Slováci nedokážu naučiť ani jeden jazyk, a to ten materinský. Pán Štúr asi radšej nemal pokračovať v rozvoji Bernolákovčiny, píš ako počuješ by bolo pre mnohých ľahšie :D

pajenka
2. mar 2013

@blovitc120 😀 au moje oči

zapka21
3. mar 2013

"Baby,ja mám super nápad 🙂 Vytvorim skupinu s názvom UŽ SE PEROU ... 🙂 bude to skupina pre všetky mamičky ktoré sa chcú hádať,urážať a osočovať...Tam sa mozte krásne sliepočky aj pobyť a bude to "legálne" 🙂 ... A ked sa budete hadať tam,aspon bude na ploche viac miesta pre zazivne témi a rozhovory 🙂 🙂 Ťa super nie ??? 🙂 🙂 🙂 "

limoncino
3. mar 2013

@kikulienka19 nahrala si mi, včera som niečo pozerala na nete a na obrázkoch bolo napíšané zvetšiť 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

pajenka
3. mar 2013

😝 sterilyzátor 😝

zapka21
3. mar 2013

"3. deň periem do pol 23:00" to je kolko hodin??? 😀

nice202
3. mar 2013

@zapka21 hahaha, to som este necitala. 😀

berenika39
4. mar 2013

😝 holki, slišela jsem.... 😝
..a pak mi to urvalo uši.....

haley7897
4. mar 2013

Dievčata mislite že domaca praca v narodnom slovenskom paneli je dvoverihodne nebudu s tim žiadne problemi myslim či to neni podvod prosim ak mate s tim skusenosti dajte mi vediet strašne rada bi som si doma prirobila nejake peniašky ale sa aj bojim dakujem za každe info

staci im napisat... ak ta aj napriek tvojej gramatike prijmu, je to podvod... 🙄

iviatko
4. mar 2013