Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

iviatko
9. júl 2013

s odloženou dochadzkov maju biť v 0ročniku

hviezdicka111
9. júl 2013

@iviatko paráda 🙂 a dotyčná, ktorá to písala, by si rovno mohla zopakovať všetky ročníky zo základky 😀 😀 😀
Pekná témička toto 🙂 už sa tu celkom slušnú chvíľu kochám nad gramatickými znalosťami niektorých pisateliek. Ale bohužiaľ, je teraz asi taká doba, hocikto písať poriadne nevie... Pár rokov dozadu mi na zježenie všetkých vlasov stačila ospravedlnenka, ktorú doniesol spolužiak na strednej. Písala to naozaj jeho mamina, ale v dvoch riadkoch zo pätnásť chýb...tak a vraj len mladí nevedia...pche! 😀
A ešte jedna pikoška, raz sme akosi začuli susedku, ako svojej dcére pomáha s úlohou - malá mala určit, ktoré zo slov v nejakom texte sú prídavné mená.... a teraz tá múdrosť...najprv jej prečítala, ze sa na prídavné mená pýtame otázkami aký, aká, aké...a neskôr prešla na daný text a vraví "ako? pekne...vidíš, tu máš hneď prvé" 😀 😀 😀 😀 😀 nám s mužom až slzy vybehli od smiechu. No takže nedivím sa, ak takto dobre svoje deti učia viacerí rodičia, tak o pár rokov tu bude zázrak, že sa niekto bude vedieť vôbec správne podpísat 😀 😀 😀 😀

nefertitka
9. júl 2013

jezys ze aka tema🙂 niekomu bi snad vadylo, ze takto pysem? heh....no veru, aj mne to kole oci niekedy....ja normalne niektore prispevky, ked su takto napisane, ani docitat nemozem...to sa neda...

nibiru
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iviatko
9. júl 2013

@nibiru tu nejde o priznanie,kto pridal,ale o pikosky 🙂

iviatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hviezdicka111
9. júl 2013

@victory1 podobný mail sa dostal aj mne raz...s obsahom: "Vážený študenti..." od pani docentky 😀

p4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iviatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
p4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iviatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dicinka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iviatko
9. júl 2013

@dicinka1 super zmyslanie 🙂 komu vadi, nech sem nechodi, vsak co. /drz sa toho/ viac nemam o com ;) baaaaj

nibiru
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iviatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dicinka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nibiru
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dicinka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iviatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dicinka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dicinka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarmillka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svano
9. júl 2013

Najviac ma vytáča názor : ,,veď ja takto píšem len na PC,,. Veď keď raz niekto gramatiku ovláda,tak ju bude ovládať aj o polnoci a je jedno na čom a čo píše. Tie ,,ryfle,, boli dobré, mne sa celkom páčili aj ,,čižmyčki,,😀😀😀.

iviatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
9. júl 2013

😕 ach jaj,zase niekto rieši čo nemusí 😉
...nikdy tu nebol spomenutý nick autora/autorky, takže nechápem o akom zosmiešňovaní je reč 😉 ...proste sú baby,ktorým je jedno či napíšu mylujem svojho muža a sú také,ktorým bijú chyby do očí ...tak ich sem napíšu,a hádam ani samé neveria že aj to sa môže niekomu podariť
...pre mňa je zbytočná napr. téma o výmene nálepiek , pre inú téma o očkovaní ....takže každá pekne k téme,ktorá ju zaujíma a je po probléme 😉 🙂

iviatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarmillka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iviatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarmillka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haley7897
9. júl 2013

inak cim bude vätcia tym bude aj smotana na mlieku vätcia a v ladnice sa bude oddelovat od vody vizera to divne ale mliecko je ok.