Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

heni79
23. nov 2011

Dievčatá, tak toto je už ozaj sila, prikladám "výpis".
"...moje deti si naozaj nemaju co obliect yba ak to co mi mily a dobry ludia poslu ..."
Je to zo srdcervúceho výlevu istej Dagmar Bendíkovej, ktorá žiada kdekoho na fóre o oblečenie a podobne.
Tých hrubíc je tam neúrekom, ale to "yba" ma zabilo. 😅 😅 😅

jijitka
23. nov 2011

@heni79 ... tak to by jí ti "mily a dobry ludia" mohli přibalit i učebnici slovenštiny

adelaida33
23. nov 2011

...skola nema zo zakona urcene, ze nesmie primat neockovane dieta, takze kedto ot teba vyzaduju...

syslica
23. nov 2011

@heni79 Však si si prečítala, že ide o známu Dagmar 😉, slovenčinu má na háku, špecializuje sa na žobranie po internetových fórach... 😅

heni79
23. nov 2011

@syslica Je mi jasné, že jej zrejme chýba základné vzdelanie, ale i tak - dorazilo ma to. 😅 Tí "milý s dobrý ľudia", ešte beriem, častá chyba, ale "yba". To už ako dokázala? 😀

adelaida33
24. nov 2011

... je tam asi riziko vatsiepredsa...

didiana333
27. nov 2011

toto som vážne musela prekopírovať...:

Dnes som prvikrad varila ..... 😀 😀 😀

filipal
27. nov 2011

@didiana333 mozno aj prvy krat pisala..... 😅

lenka3007
27. nov 2011

Čo vyžadujeťe od škvôlky? (Nová)
kamilia Ahojte mamičky, zakladám túto tému z dôvodov budúceho štúdia na fakulte predškolskej pedagogiky, Veľmi by ma zaujímalo čo by ste očakávali a čo vyžadujete od kvalitnej škôlky. Zaujíma ma všetko cez jedlo, program, výučbu, zariadenie, výlety.

Nová téma, a zakladatelka ide študovať predškolsku pedagogiku... 😀 😀 😀 😀

berenika39
27. nov 2011

@lenka3007 už jsem zaregistrovala, super vyhlídky🙂

bodka70
27. nov 2011

@lenka3007 , tiež som si to všimla, no poteš pánboh, že toto má byť budúca učiteľka detí 😖

syslica
28. nov 2011

Malacké kultúrne stredisko ponúka kurzy žonglovania a kúzlenia... majú zaručene pozitívny vplyv na OBYDVE mozgové hemisféry.. bohužiaľ schopnosť (na)učenia sa gramatiky podľa letáku zjavne nepodporujú 😅 😝 .

adelaida33
28. nov 2011

@syslica asi by na ten kurz... s pozitívnym vplyvom na mozgové hemisféry... mal ísť aj ten oznamovateľ 😀

kvojtanikova
29. nov 2011

ahojte musim sa podelit co som tu zase nasla. Nie som sice typ, ktory rad upozornuje na gramaticke chyby, ludia su fakt rozni a nikdy nevies, ake vzdelanie maju ci nemaju, ale fascinuje ma ked niekto ani neodpise spravne z hracky/veci a napise ze predava auticko "MEKVINN", pripadne "pyzamko so Spaydermannom"... 😉

benne
29. nov 2011

@kvojtanikova ale ja som to autíčko už čítala v inzeráte aj ako Mrkvin .. mala som slzy v očiach 😅 😅 😀 😀 😀

kvojtanikova
29. nov 2011

@benne to bol asi preklep, kedze na klavesnici je blizko seba "e" a "r" ale aj tak je to mile 🙂

benne
29. nov 2011

@kvojtanikova zlatá.. pozitivita čistá z teba ide .. 😅 😅 neviem si predstaviť ako sa dá Mcqueen preklepnúť na Mrkvin 😀 😀 😀

kvojtanikova
29. nov 2011

@benne no akoze chcela napisat Mekvin a napisala Mrkvin... to bola asi ta ista pani, lebo mas pravdu, dve take osoby by som po celom Slovensku musela hladat...a asi aj tak nenasla 😀 😀

benne
29. nov 2011

@kvojtanikova dovolím si opäť oponovať.. tvoja dala aspon 2x N 😅 😀 😀 😀 takže budú naozaj dve 😕 🤐 😀 😀 😀

filipal
29. nov 2011

baby, ale cudzie slovo ma tak velmi neprekvapuje..... 🙂 myslim, ze mate velke naroky. 😉

filipal
29. nov 2011

https://www.modrykonik.sk/forum/skolak/ucitelka-vzala-synovi-mobil/
precitajte si uvodny prispevok, tam si zgustnete....

alamo
29. nov 2011

@filipal haha, ta prvni odpoved je dobra.

berenika39
29. nov 2011

@filipal ale větě
😝 no konečne dobrý nazor máš ako ja. 😝
chyba není.-).

ikke
29. nov 2011

fotoblogy - nekonecna studnica jazykovych zvrhlosti:

Šatnik nikolaskou
Aj takto sa viem zabavyt
Adamka od 1 roka (na fotkach je chlapec - aspon podla oblecenia)
Už sme pokrstený (MY, kral hlava pomazana...sa mi ziada dodat)

benne
29. nov 2011

@filipal ja si tiež musím niektoré názvy postavičiek overovať.. ale napísať Mekvinn alebo Mrkvin je vždy horšie, než .. postavička z rozprávky Autá... , keď to nepoznám, tak nepíšem, alebo sa opýtam

filipal
29. nov 2011

@benne ja si tiez overujem, takmer vsetky nazvy....ale zalezi mi na mojom prejave. niekomu asi na nom nezalezi.
aj tak s udivom zistim, ze najdem po sebe preklepy 😝 ....neviem, akym sposobom sa tam dostali.... 😅 cim dalej, tym viac... 😅

benne
29. nov 2011

@filipal no ja sa priznám.. že ked idem písať visačka... velmi často prepisujem.. ešte to síce nie je v štádiu, že to aj odošlem.. ale už to len napísať s "y" .. brr.. stoja mi chlpy.. ale to preto, že to toľkokrát tuto čítam 😅 😅

syslica
30. nov 2011

Ako dobyť baterky? 😅 Najlepšie rýchlym prekvapivým útokom! 😀 😝

berenika39
30. nov 2011

oběktivně
pak se udělá sestřích

V zápalu emocí se dějí věci.....

kvojtanikova
1. dec 2011

este nieco mimo Konika, spomenula som si na jeden dokument, ktory je sice gramaticky spravne, no aj tak ma slovencina v nom dostala "do kolien". Iste viete, ze v poistovacich spolocnostiach sa "likvidujú" poistne udalosti, a teda existuju likvidátori, oddelenie likvidácie a tak podobne. Moj stary bol sefom jedneho takehoto oddelenia a dostal pochvalu od riaditelky, ktora znela takto: "Vážený pán XXX, týmto Vám vyjadrujeme uznanie za významný prínos pre likvidáciu našej spoločnosti YYY..." som nevedela, ci sa mam smiat alebo plakat 😀 😀 😀