Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

romcovaklarka
14. feb 2012

Jo tak tohle mě dostalo 😀 😀 😀

"Holky když vašim prckům rostli zoubky byly hodně ukníkané? "

bodka70
14. feb 2012

@romcovaklarka - áááále, to si úplne zle pochopila, otravné boli tie panie na sociálke, dotyčná ich bila a bila, dokiaľ jej nedali sociálne dávky 😝 😀 😀 😀 😀

kvojtanikova
14. feb 2012

@romcovaklarka aaaano, zubky vo vseobecnosti su velmi hlucne, napr. skripu, cvakaju o seba... no a ked rastu, mozno aj "kníkajú"...ktovie?

didiana333
14. feb 2012

V názve témy.... stimuľujúce .... 😀 veď je stimul a nie stimuľ.....nie????? 😅

adelaida33
14. feb 2012

@didiana333 a kto to písal? nejaká "miľujúca" maminka? 😅

didiana333
14. feb 2012

@adelaida33 asi nie,,,je to názov témy tu na MK...reklama na Kids World....stimuľuju detičky ku kresleniu.... 😀

romcovaklarka
15. feb 2012

Eliška začala při pasení zkoušet pérovast v kolýnkách 😝

romcovaklarka
15. feb 2012

Holky, můžu dotaz? Nevím, zda to sem patří, ale já už prostě nevím, jak dál 😀 Co to znamená, jak teď děcka pořád říkají "ten zabil"?!? Slyšela jsem to i v kontextu a stejně jsem si z toho nevybrala, co se tím chce říct 😒 Díky moc 🙂

kvojtanikova
15. feb 2012

@romcovaklarka znamena to, ze "sa mu to podarilo, trefne (vhodne, zabavne) to okomentoval/ urobil"

romcovaklarka
15. feb 2012

@kvojtanikova Ó díky 🙂 Někdy si připadám jako řádná vykopávky 😖 🙂

bodka70
15. feb 2012

@romcovaklarka , 30 rokov a vykopávka? 😕 😕 😕, no ja už radšej so svojimi 41.rokmi nič nehovorím 😝,
kým mne dorastie posledné dieťa do puberty, ja už budem pred dôchodkom 😀 😀 😀

inkinka
15. feb 2012

@kvojtanikova neviem, ci v povodine to nemalo opacny vyznam
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=...

bodka70
15. feb 2012

Nová diskusná otázka: "Ako sa mám odstaviť od kojenia?"
No milá moja, nehanbíš sa? Dospelá žena a nevie sa odtrhnúť od maminho prsníka? 😝 😀 😀 😀 😀

alamo
15. feb 2012

@bodka70 Pomoooc, volejte docenta Chocholouska a auto s houkackou 😀 .

bodka13
15. feb 2012

@bodka70 toto mi nerob sestrička bodečka 😀 😀 😀 však muž na m§a kuká ako na šialenú - som sa začala nahlas smiať 😀 😀 😀 😀

stardust
15. feb 2012

@bodka70 nevidela si zaciatok filmu Velka zranica? Patdesiatnik, tusim sudca, cucal este stale mliecko z mamickinho prsnika 😀

bodka70
16. feb 2012

@stardust , no hej, videla som, "pamatám mama" 🙂 len v žensko-ženskom prevedení sa mi to zdá ešte viac, ako to povedať... bizardnejšie 😉 😵 😀 😀

romcovaklarka
16. feb 2012

Je nejaka stranka kde mi poradia s formulaciov staznosti? 😅

bodka70
16. feb 2012

@romcovaklarka , áno, príď do jazykového okienka na MK 😉 😉 😉

petkave
16. feb 2012

@romcovaklarka Treba viac sledovať Rytmusa a jeho hlášky. 😀

Možno to tu už máte, ale zahliadla som v niektorej téme "pochidérne praktiky".

romcovaklarka
17. feb 2012

Zakládám tuto diskusy ...

A není to překlep, je to tam 2x 😝

didiana333
17. feb 2012

@romcovaklarka a predstav si,že ja mám doma dvoch brutál pubišov... 😀 😀 😀 takže ja takéto zabité hlášky doma stále počuvam....že OMG...(Oh,mein gott) Môj bože...ale minule som tiež nevedela,že čo u nich na facebooku znamená že "jj"...si predstav,že v preklade po našom je to "áno".... 😀 😀 😀

romcovaklarka
17. feb 2012

@didiana333 To aby se člověk učil jakožto další cizí jazyk 😅 No jo, koukám, že máš mezi dětmi pěkný rozestup, musíte mít doma veselo, od každého kousek 🙂

romcovaklarka
17. feb 2012

Bylo me dnes řečeno že se malé zvýšily trombocity co to znamena? Na netu jsem to nenašla.

... no to se ani moc nedivím 😀

berenika39
17. feb 2012

@romcovaklarka no spíš nehledala. našlo by to to i city i cyty....tohle mě dokáže naprosto regulerně vytočit, jeden pojem, jedno slovo, frekventované, a "na netu jsem to nenašla" 🙄 🙄 🙄

frick
17. feb 2012

ta nepoberem ziadne tabletky a ano mam sex nechraneni ale neurobi na domna..ta som bola u doktora a nepovedali mi nic len ze is mam pris po visletki o dva tizdne aj na ultrazvuku som bola dnes a nepovedali vobec nic len ze mozem odist

🙂 to je už sila

berenika39
17. feb 2012

@frick buď vliv alkoholu nebo nevím 😉

frick
17. feb 2012

@berenika39 😀 som si čítala celú diskusiu ale toto ma dostalo 😀

romcovaklarka
17. feb 2012

@frick 😲 😀

romcovaklarka
17. feb 2012

tak my jsme pres den bez plyny uz do minulyho leta ted budeme ucit spat vecer bez plyny protoze v zari jde malej do skolky a ja to udelala tak ze malej behal v lete nahej jen v tricku po zahrade mame baracek a malej se naucil curat na travicku a pak na ten nocnik to slo uz samo

A já jsem pořád nechápala, o jakých plynech se tam mluví :_D