Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

sharlotta
28. mar 2012

Baby ja som sa tu teraz tolko nasmiala, normalne ste mi urobili den! 😀 Ale musim sa priznat, ze minule som ja do statusu na FB napisala "podstivo" na co ma upozornila moja mama (inak tiez moze byt mm 😉 ), taaaaaaaaaak som sa hanbila, ze az!!! To mam za to, ze kazdeho kritizujem za pravopis a nespisovne slova...Shame on me! 🤐

lenka3007
28. mar 2012

moj kamarat hodil status : " 30 minutovy bäh po plazi je za mnou" 😀 😀 😀

bodka70
28. mar 2012

@lenka3007 , to mu po tom bähu musel zmäknúť mozog 😉 😀 😀 😀

lenka3007
28. mar 2012

@bodka70 a to si este necitala tie vyroky, ake posiela mojej kamaratke jej byvaly 😀 to nie len chyby, ale to nedava žiaden vyznam, vždy mi to prepošle na skype a smejeme sa 😀 😀 😀

bodka70
28. mar 2012

@lenka3007 , veď pošli niečo , sa zasmäjämä 😉 😀 😀 😀

eaka
28. mar 2012

@lenka3007 potvory! 😉

eaka
28. mar 2012

od takeho maleho vonave batosteka,

alamo
28. mar 2012

Tak konečně Sam bez plýn na spaní

lenka3007
28. mar 2012

@bodka70 kazdy ci chlap ci zena sa hybrid a potkne to sama dobre vies,ja som si to uznal a uz to viac neurobim ale na toto si laska musis otvorit srce a hlavku viac aby si to vsetko zistila a uz potom vsetkom by si ma mohla poznat aby ti to prislo takto hmmmm

a nemozes povedat ze som bol neaki sebec a neviem co vzdi som chcel pre n a deti a nie pre seba aj sme boli chcel som kupil som a tak a snazil a bit co najviac s rodinou

😀 😀 😀 😀

eaka
28. mar 2012

@lenka3007 každý chlap či žena sa hybrid??

eaka
28. mar 2012

"AJ TOTOSA MY PACI"

sharlotta
28. mar 2012

hybrid a potkne....ale chudak, mozno je mu to fakt luto...

lenka3007
28. mar 2012

@eaka to vobec netusim, co to moze znamenať 😀 😀 😀
@sharlotta toto je u neho standartne vyjadrovanie 😀 😀 😀

ikke
28. mar 2012

nema ten "hybrid a" byt pokus o nejakeho smajla alebo nieco v tom zmysle? hlavne pri nestandardnych smajloch a srdieckach a podobnych veciach sa to niekedy stava. bez toho slova to totiz ma celkom zmysel 😉
no ale ak "snazil a bit co najviac s rodinou", tak je kazdopadne dobre, ze je uz prec, domace nasilie je zla vec... 😝 😕

eaka
28. mar 2012

@ikke práveže to tam vyzerá tak vložene, ako by to tam šupol ten skype... bez toho to celkom dáva zmysel... a biť namiesto byť je už tak časté, že to čochvíľa uzákonia ako povolený dvojtvar.. len potom nebudeme vôbec vedieť, či s ňou "je", či ju tlčie.. :-/

kvojtanikova
28. mar 2012

@lenka3007 jeeemine keby ste ma videli baby ako sa tu rehocem, normalne stary vybehol zo spalne ze ci ma trasie elektrika alebo co 🙂 "plýn na spaní" by sa aj mne dakedy zisiel, ci neviem, mozno mysli prdy ? 🙂
"sa hybrid" !!!! to hovorievala moja starka, namiesto slovicka "sú" pouzivala "sa". Napr. Toto sa moje štrimfle - toto sú moje pančuchy...

lenka3007
28. mar 2012

@ikke nie, ja som sa jej pytala, lebo to jej posielal tušim na mail, alebo sms, len ona mi to preposielala na skype 😀 😀 😀

mataharyy
28. mar 2012

@lenka3007 No a slovník k tomu nemáš?? 😕 Já totiž vůbec netuším, co tím básník chtěl říct... 😖 😀

petkave
28. mar 2012

😵

Dnes sme si aj poplakali zmodrom neba

baklik
28. mar 2012

@lenka3007 tak som sa davno tak dobre nezasmiala. 😀 ufff, silna kava 😀

jijitka
29. mar 2012

jen se chci ujistit: ještě pořád se tu píše česky a slovensky?? Nebo už jste přešly do jiného jazyka? 😨

berenika39
29. mar 2012

@jijitka to je vyšší dívčí, taky se sotva orientuji 😉

petkave
29. mar 2012

Zrejme Slovenka žijúca v Prahe. Pletie sa jej nielen reč, ale aj príslušná gramatika:

z priatelom sme sa milovali 11.3. a 13.3. som mala ovulku pravdebodobne dnes je už 4 den čo mi meška menštruacija urobila som si test a bol negativní potom som si kupila test za 200kč celearblue ukazal mi negativni.prsia ma nebolia len tak troška na dotik ale mam ich trocha akoby viedčšíííí

v praci som mala včera velke bolesti križe ma boleli a podbruškom akoby som to mala dostat každu chvilku a nič

poslednu menštruaciju som mala 25.2 a 30 dni ciklus mala so to dostat teraz v pondeli a dnes je štvrtok čo mam robit ja som nemala nikdy žiadne potiže ani problemi mam ist zajtra ku gynekologovi !!!!!!!!!

čo si myslite a ešte tížden pred očakavanim mentruace sem mnela velky boleti a bolo mi špatne krutila sa mi hlava a aj na zvracanie mi bolo no a včera to isteee myslite si že možem byt tehotna a momentalne mam rym zatim nic jiniho mi neni

berenika39
29. mar 2012

😝 zanámy 😝

ined77
29. mar 2012

Ahoj všem 🙂 ,
musím poděkovat za tohle téma, protože takhle od srdce jsem se dlouho nezasmála a to se mi podařilo přelouskat jen 7 posledních stránek 😀 😀 😀 .
Budu chodit častěji 😀 .
Přemýšlím čím přispět, když už...docela mě pobavil název téma...Červencovky jsem! 😀 ...admini už opravili na správné SEM 😝 .

inkinka
29. mar 2012

HN online:

Na stoličku ministerstva práce mieri poslanec strany Smer-SD Ján Richter. ..za dobrý typ ho považujú odborárski predáci.

žeby nejaký dobrý týpek 😕

ikke
29. mar 2012

"prave dnes som donho dostala 1-den termyx vanilkovy,a sladenu mineralku"

@inkinka no ono to moze aj byt, ze ho odborari povazuju za vhodny typ cloveka na ministra 😉

didiana333
29. mar 2012

...Baby je mozne mat 2krat v jednom cikle plodne dny.... 😀 😀 😀

jolinka
29. mar 2012

zeny priznajte sa...Ktore svojich muzov HICKATE , lebo vraj to muzi lubia. 😀 😀 😀

ined77
30. mar 2012

"Ahojky, dnes jsem byla s maličkým na ultrazvuku, který jsem si musela sama zaplatit, protože mi jej toto nehradí pojišťovna. Hradí se to snad kolem 20. týdne. Byla jsem nedočkavá tak jsem se zeptala pana doktora jestli nevidí pohlaví mého drobečka....Pousmál se na mě a řekl mi, že neví, prý je brzo....Tak jsem tak blouznivě koukala na monitor ultrazvuku a po nekonečné chvíli jsem vykřikla....vidím malího pindíčka.....řekla jsem panu doktorovi, že to je kluk, že jsem to viděla....tak mi najel zpátky na to místo, kde jsem to viděla...a řekl mi, že můžu mít pravdu...ale můžu říct....jím hodně sladkého a vždy jsem si myslela, že to bude holčička...tolik jsem si jí přála....Přát si můžu!! Ale stejně mi vždy vyšel protejšek...takže kluk . jsem v 16 týdnu...pohyby ještě necítím...ale určitě jedno vím....bude to kluk a zatím to mám zdravé tak uvidíme....na ultrazvuku byl i příítel...a nemohl se vinadívat miminka"
😅 😀