Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bodka13
13. jún 2012

@nanulik a je pekný ten trištvrťák 😕 😀 by sa mi celkom hodili/hodili 😀 😀 😀

petkave
13. jún 2012

@nanulik 😀 😀 😀 😀 😀

ikke
13. jún 2012

opat novotvar:
"ako pomact babatku ked ma cikutku?"

nechcite vediet, co som si pod tym slovom ako prve predstavila... 😕 🤐

ined77
13. jún 2012

nedá mi to 😅
"Já mám už za sebou tři porody prvního jsem se vubec nebála,porod jsem hned poznaly ale myslela jsem si jednu chvílu že je to jen planej poplach a bohužel nebyl.
Ten druhej jsem si myslela že mě odtekla plodová voda jely do porodnice ale bohužel planej poplach posla y nás domu.
Ale v noci jely na novo ale to už bylo 100% porod .
A poznaly jsme to hned bolesti šílené hned od začátku,třetí porod jsme taky poznaly nechali si mě totiž v porodnici kvuly vysokému tlaku a těhu cukrovce a v noci jsem odrodila u obou se mě zdálo těsně před porodem a počítala dny kdy se oba kluci vylodí na ten svět a bála se jak něco bylo to pro mě utrpení. .
Ale všechny porody zvládla.
prostě svládnout to musíme a budu držet palečky.
Kluci se všechny narodily o týden dříve.
Ten poslední prod byl ze všeho nejlepší t en p rostřední byl nejhorší šílené bolesti."

petkave
13. jún 2012

😝 Baby nikera my neporadi preco mi uz skoro tyden nechodia maily?ked sa my niekto ozve na moje inzeraty?? 😝

nanulik
13. jún 2012

@petkave jáj tie 😝 závesky 😝 , ja rozmýšlam že asi nejaká zdrobnenina závesu 😀 😀 😀

mna fascinujú slová ako 😝 šiatky 😝 nieaký a podobné tvary 😝 užastné ale to už tu bolo 😝

nanulik
13. jún 2012

@ikke čo mám to dieťa niečím namočiť ked má štikútku?

jaj no pozrela som jednu stránku a idem do kolien

ikke
13. jún 2012

@nanulik hmm, vo mne skor "cikutka" vyvolala zmiesane pocity... 😀

petkave
13. jún 2012

@nanulik šiatky som ešte schopná tolerovať, ale šatky ako zdrobnenina od šiat jednoducho neviem predýchať 😀

nanulik
13. jún 2012

@petkave a ako je zdrobnenina od šiat? (mám české základy tak v niektorých veciach mám medzery 😀 ) asi šatočky? ale to mi prídu na rozum lekvárové alebo orechové šatôčky z lístkového cesta...

petkave
13. jún 2012

@nanulik noooo, dobrá otázka. Mali by to byť šatočky, alebo aj šatôčky. I keď to druhé je fakt používané asi hlavne v kulinárskej terminológii. 😅

petkave
14. jún 2012

😝 Krásny biely natielnik 😝

mateson
14. jún 2012

teskam sa na fotocky

bodka13
14. jún 2012

@mateson môžem sa teškať s tebou 😕 😀 😀 😀

bodka13
14. jún 2012

@petkave tak už jej volakerá poradila,prečo jej tie maily nechodia 😀 😀 😀

petkave
14. jún 2012

😝 mne sa urobili akoby "zrasty" a bola som to vyrezovat... 😝

bodka13
14. jún 2012

@petkave to "papáčko" je horšie znejúce ako "ajojček" 😝 😀

petkave
14. jún 2012

@bodka13 myslíš, že to naozaj niekto používa? 😲

bodka13
14. jún 2012

@petkave dúfam,že nie 😲 😀 sú to veľmi čudné výrazy ...kto vie odkiaľ ich pozbierali 😕

petkave
14. jún 2012

@bodka13 ale to snažilkovanie v tom zozname je za 100 bodov 😀

bodka13
14. jún 2012

@petkave to určite majú z Modrého koňa 😀 😀 😀 😀 lebo však tu každá druhá snažilkuje a tehulkuje 😀

ikke
15. jún 2012

pre infotmaciu...:

"Dnes máme piatoček a čakajú nás riadne horúčavy"

tak neviem, my mame piatok a je u nas ledva 15 stupnov... 😅

bodka70
15. jún 2012

"malý nevyniačik" 😕 😀 😀

bodka70
15. jún 2012

@petkave , u mňa vedie "zdrobnelinka " z jedného nemenovaného (emimino 😀 😀 😀) českého serveru: postežováníčko 😝 😝 😝

bodka13
15. jún 2012

@bodka70 😕 kto to je 😕 ....akože neviniatko 😕 😀

bodka70
15. jún 2012

@bodka13 , no také niečo by to malo byť, aspoň podľa foto, ku ktorej bol tento popis 😉

eaka
17. jún 2012

😝 počkajte 2 tiždne 😝

lubenka01
17. jún 2012

ten ventyl sa teplom rozpína

eaka
18. jún 2012

Pridávam vlastnú hrubku, písala som v noci (na moje ospravedlnenie 😉 ), pre prípadné ďalšie osoby urazené našou formou zábavy 🙂
😝 bol tu recept na prírodný odstrašovač kliešťov, tuším nejaký vývar z timiánu... do rozstrekovača a použiť ako repelent. 😝

Koho zaujal aj obsah nad formou, tak ten vývar je nakoniec z rozmarínu, zle som si pamätala.. 🙂