Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

jijitka
26. aug 2012

hezký překlep ve zprávě ohledně příkrmů 😝 začala bych mrvickou 😝

ikke
26. aug 2012

nazov temy: "Zháňam odskúšaný recept na predjedlo-nie obložené mysy..." 😅

rough
26. aug 2012

@bubbles
@stzu27
Tieto nahrady pismen "x" namiesto "ch" a "w" za "v" maju vraj povod v pisani textovych sprav cez klasicky mobil, kde vytukat "v" znamena 3 tuknutia, pricom "w" je na prve. Obdobne je to aj s "ch".
Priznavam, mam to ako sprostredkovanu informaciu, nakolko uz temer 8 rokov pouzivam dotykovy displej🙂

stzu27
26. aug 2012

@rough wďaka za wyswetlenie, ale stále mi to pripadá strašne xoré 😀

rough
26. aug 2012

@stzu27 aj mne a najma ak takto pise niekto s qwerty klavesnicou pri pocitaci🙂))

tvojezlatko
26. aug 2012

"hystoria pyrohov"

berenika39
27. aug 2012

😝 neni to brzi??? 😝
tady by se snad hodila konečně ta zdrobnělina, brzičko by bylo dobře🙂))))

jaja01k
27. aug 2012

Zase jedna svatební z beremese: "cilindr na auto ženicha"

pajenka
27. aug 2012

A má oblíbená autorka opět perlí 😀

😝 počkám na MS až dorazí bůh ví kdy sama a nebo chci iněkci tak sem si nechala dát iněkci 😝

berenika39
27. aug 2012

@pajenka jj, jedna zpráva - jedna věta. na sto řádků. já trochu pochybuju, jestli je to doopravdy. ale asi jo, nemá to holka jednoduchý, je mi jí víc líto než cokoliv jinýho. ráda bych jí pomohla, i jsem to zkoušela, ale výsledek byl, že si mě dala do přátel a pořád dál píše a píše a píše a píše a nepřemýšlí🙂.
ale jo, jsem tolerantní, tady je to stavu přirozené inteligence a to člověk nepřepere. komu není shůry dáno....hlavně aby se zadařilo těhu, byla spokojená, pak se i duše naladí, myslím to ted upřímně, žádná ironie.

pajenka
27. aug 2012

@berenika39 No, mně je jí taky líto, ale mám divný pocit . .. něco mi tam nesedí, takže neradím, neodpovídám, uvidíme, zda to bude pravda a paní se podaří a bude klid na duši 🙂

berenika39
27. aug 2012

@pajenka upřímně? proto tam občas mrknu, protože se mi to prostě nezdá. ale zase takhle komplet s alby, takové podrobné popisy situací, komplikované story....jsem poslední, kdo by někomu chtěl křivdit. možná, že je to všechno bohužel pravda.

berenika39
27. aug 2012

😝 Tvl, tak to me po*er na holy zada, fakt... 😀 😀
Prosím pěkně to je z krátké zprávy místní maminky.

pajenka
27. aug 2012

@berenika39 Tak nikdo do toho nevidí, těžko říct, jak to je, to ví jen autorka sama, taky nerada soudím, ale už jsem se nechala napálit, tak jsem opatrnější.

pajenka
27. aug 2012

@berenika39 😀 Taky jsem to četla 😀

pajenka
27. aug 2012

😝 Toto je naše první věta, jinak mluví hodně, ale větnamsky 😝

lenkove
27. aug 2012

vysačky, vysačky, vysačky.... Každý druhý inzerát. Jeden by sa z toho zavesil 😝

berenika39
27. aug 2012

😝 v 6.měsíci v těhotenstvý 😝

petkave
27. aug 2012

Božinku, baby, ja som sa tak dobre zasmiala teraz. 100 bodov každej.

Top of the day je pre mňa určite "hamba" - teda jej fundované obhajovanie. 😀 @syslica vďaka za tento skvost.

Ach, škoda, že sa vám nemôžem viac venovať. To viete, začala som chodiť do práce. ☹ No možno vám od septembra budem prinášať skvosty a perly mojich žiakov, ak nič iné 😅

petkave
27. aug 2012

@rough zámena v-w má určite pôvod v smskovaní, ale pôvod písania x namiesto ch by som odôvodnila asi tak ako @bubbles.

petkave
27. aug 2012

No schválne, žienky. Takto na večer mám pre vás predsa len niečo. Kvízovú otázku. Viete mi povedať, kto je pán Ginis? 😀

😝 Maly zlomil Ginisov rekord v spanku 😝

petkave
27. aug 2012

😝 išla SAMA po tme do svojej izbičky, a laškala si 😝

To znamená, že dcérka tam s niekým laškuje? 😅

rough
27. aug 2012

@petkave isteze to ma co do cinenia s fonetikou🙂 spominam si, ze prvykrat sa "x" objavovalo v popise smiechu ako xi xi, nuz pravdepodobne odtial sa tento neduh rozsiril do dalsich slov.

jijitka
27. aug 2012

z nabídkového letáku 😝 džegíny 😝 víte co je to??
Nicméně za takový patvar bych někoho kopla do ..

tvojezlatko
27. aug 2012

"vydela mäky kabat z Makity"

bubbles
28. aug 2012

S manželom sa spolu intímne nestíkame už 2 roky 😕

berenika39
28. aug 2012

@jijitka legíny pro DJ (nevím, chtěla jsem to napsat foneticky, ale neumím to, dýdžeje?

jarkalada
28. aug 2012

".final je č.8 , a korád. zmizne ten černej..." !?! 😀

pajenka
28. aug 2012

😝 no jo holky, to bych nebyla já byla jsem najivní příště vám napíšu až budu opravdu, akorát sem pitomá a chci něco co ani možná mít nebudu,ten nahoře mě faktycky drtí. 😝

jijitka
28. aug 2012

@pajenka někdy není problém uhodnout autora citátu 😉
@berenika39 jsi hodně blízko - ano jsou to legíny, ale džínového vzhledu 🙂 Mimochodem, móc hezké, v Lidlu je mají 😉