Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

inkinka
6. nov 2009

presne tak som to myslela, že 3 jazyky dokonale ovládať je dosť ťažké. Ja ovládam slovenský pravopis dosť dobre, ale v angličtine a nemčine mi robia problémy predložky napríklad, takže keď píšem nejaký mail in english tak tiež to nie je bezchybné...všetko je relatívne a ten tvoj oco je dobrý 🙂 ja mám babku maďarku, otec vie po maďarsky dokonale a ja ani ahoj - tak ahoj

babula90
6. nov 2009

tá maďarčina je pre mňa nepochopiteľne ťažká a v živote by som sa ju nenaučila 😔
ale Slovák by mal slovenčinu a gramatiku ovládať, Ty si v inej situácii.

krpito
6. nov 2009

cmulinko, kým som napísala svoj príspevok, pribudli ďalšie a teraz viem, že to máš ťažšie ako ja, ale stojím si za tým, že manžel Ti nechce zle, určite Ťa má rád 🙂

cmulinko
6. nov 2009

krpito....ja mu to nezazlievam,len niekedy sa nad tym pozastavujem,ze na chyby vie upozornit,ale o to menej chvali.Je vseobecne zname,ze madari su v slovenskom jazyku velmi slabi,ale kde je snaha,tam musi byt aj pochvala...co u nas ani nie je.Potom clovek straca inpiraciu.Jeho rodinu neriesim ohladom toho ci si myslia,ze neovladam zaklady slovenskeho jazyka.....somnou sa z jeho rodiny nikto nerozprava spisovne...iba po zahoracky.Prvy krat,ked som bola u nich doma,tak nikto neriesil tu situaciu ci ja tej zahoractine rozumiem alebo nie.Ani sa nesnazili o normalnu slovensku rec.

krpito
6. nov 2009

cmulinko a skúsila si sa ním o tom porozprávať ? jednoducho mu to povedať, ako to cítiš ? 🙂

babula90
6. nov 2009

nahodou by som nepovedala, ze nevies SJ, mas bohatu slovnu zasobu, aj sklonujes dobre.

ikke
6. nov 2009

ja myslim, mile damy, ze 10 stran vysvetlovania kto, co, ako, kedy a preco myslel a nemyslel by uz stacilo, nie? mam pocit, ze uz tu tukate pismenka len zo zotrvacnosti. 🙄 😔

ak este chcete prispievat, prosim, dodrzujte pravidla diskusii aj pravidla stranky, hlavne tie o provokaciach, odbocovani od temy, ohovarani a vnucovani nazorov... 😉
v opacnom pripade bude musiet byt tema (docasne?) zamknuta!

krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cmulinko
6. nov 2009

Ak sa hovori o pravopise,tak moj manzel nepozna ziadnu empatiu.Jednoducho je toho nazoru,ze to patri k zivotu,tak isto ako trafis s jedlom do huby,tak musis trafit aj makke i ci tvrde Y-to mi furt pripomina....mne je to uz aj smiesne,ake mi dava prirovnania.Mal sa stat radsej ucitelom.

cmulinko
6. nov 2009

Kedze admin trva na tom,aby tema pokracovala dalej hladanim chyb,tak sa budem musiet vzdat svojej huzevnatosti a opustit tuto temu a dat priestor tym,ktore neporusuju nic.Ospravedlnujem sa ikke,ze som docasne zastavila prival novych objavov.

krpito
6. nov 2009

ikee, teraz Ti vôbec nerozumiem, pretože s babulou90 si normálne píšeme a to že som napísala či je rada že som tu, je odpoveď na jej IP kde ma nahovárala aby som sa vrátila do témy, takže nechápem tomu čo si teraz napísala 😖 ☹
babula90, je tak ? 🙂
bolo by asi dobre trocha porozumenia od Vás adminov a zistiť čo je vo veci a potom robiť uzávery 😉

krpito
6. nov 2009

cmulinko, teraz som to teda vôbec nepochopila ani ja ☹ čo vadí adminke 😔

krpito
6. nov 2009

myslím že je tu teraz úplne normálna debata, čo Ti ikke vadí ? 😠

ikke
6. nov 2009

na IP mozes odpovedat cez IP
tato tema ma nazov: Pravopis, gramatika ...
tak sa prosim venujte tymto veciam a nie fyzike, plavaniu a rozoberaniu Internej posty.

inkinka
6. nov 2009

náhodou egessegedre je pekné a podľa mňa do jazykového okienka patrí
a to že cmulinko neodišla, ale sa mnohé vysvetlilo, je fajn, nie? Ju téma slovenského pravopisu zasahuje možno viac ako hocktorú z nás a chce nedostatky riešiť. Tak ešte nezatvárajte, prosím.

Stalo sa na jednom družstve. Diktuje šéf sekretárke:
- Schódza bude v úterý.
- Pán predseda a aké y sa píše v slove úterý?
- Hm. No tak napíšte ve stredu.

cmulinko
6. nov 2009

krpito..admin je admin...ona sa rozhoduje co uzna za vhodne,ma na to pravo a je to jej povinnost reagovat ak to tak citi.Takze musime respektovat jej city.Tato stranka nepatri len nam...ale zato casto zabudaju admini,ze ani im.

krpito
6. nov 2009

a keď sa opýtam či je rada že som tu, porušujem pravidlá ? Čudné 😎

babula90
6. nov 2009

ja tým pravidlám MK nerozumiem už vôbec, takže no comment, ale je mi to trošku smiešne ako sa to tu všetko dodržuje, akoby sme nejaký zločin páchali, keď trošku z témy odbočíme. V každej druhej téme sa už hovorí aj o úplne niečom inom ako je názov témy, to nikomu nevadí? 😢

ikke
6. nov 2009

krpito, mas aj nieco k teme? ci len tak si chces pokecat s babulou?

krpito
6. nov 2009

cmulinko, keby si čítala čo všetko sa rozoberá v iných témach ... preboha veď je to pre matky, nebudú predsa písať vždy do inej témy, keď si nájdu spriaznenú dušu v napr. tejto ☹ no asi fakt zabúdajú 😠

babula90
6. nov 2009

presne tak, mozem uviest 1000 pripadov, asi si na nas zasadli, ostro sledovana tema 😠

ikke
6. nov 2009

pokecat mozte, ale k teme.
ak chcete kecat len tak, co vas napadne, najdite si temu, ktora nema presne vymedzeny predmet, ako sami vravite, je ich tu takych dost - pomaly "kazda druha"

babula90
6. nov 2009

ok ikke

inkinka
6. nov 2009

a admin mi v inej téme dodnes neodpovedal, prečo zrušil jeden príspevok, ktorý vraj nebol k téme (a bol) a zrušil tým štruktúru jednoho vlákna ☹ tak ja som len pripomenula, lebo už neviem kde a toto sa môže zmazať, lebo nie je k téme

cmulinko
6. nov 2009

ikke..ale ja som neodbocila ani raz od temy...cely cas pisem presne na temu,tak nechapem,kde som spravila chybu.Snazim sa tu o diskusiu presne o pravopise a slovenskom jazyku..ci o jazykoch vseobecne.S nikim nerozoberam nedelny obed ani nic podobne a baby reaguju tak isto na temu ako ja.Prepac,ale myslim si,ze nic takeho nemiestneho sa nestalo.

krpito
6. nov 2009

babula90, ale keď napíšeš k téme a vypichneš nejaké perličky, zasa Ťa "zotrú" baby, tak ja už sa bojím napísať čokoľvek 😒

a veru je to tak ikke, "každá druhá" nie je len o téme, baby si píšu čokoľvek a nemažú sa príspevky, ale 😢

babula90
6. nov 2009

veru tak, ked napisem k teme, zase do nas budu rypat a lingvistky hladat banalne chyby ako nespisovne vyrazy apod. tak neviem, založíme inú, volnejsiu temu?

ikke
6. nov 2009

cmulinko, ale ved nikto nehovori, ze pisat k teme nemozete 😉

krpito
6. nov 2009

áno 🙂

inkinka
6. nov 2009

no v tých niektorých témach je už na 258 strane taký chaos, že to už neukočíruje nikto, tu to ide dosť nalinajkovane, tak sa ešte 😒 dá