Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

dusanab
1. dec 2010

@elixia tak za toto by sa fakt aj ten spomínaný hotentot hanbil 🙄

spitat
apsolvovat
ties
sa mi narodila z parezou
problemi
zniektorimi
konbinovany
nevivinul

a to všetko napísala tá istá osoba 😨 🤐

dusanab
1. dec 2010

zjiest
stanový liečbu
problemy z prieduškami,

dusanab
1. dec 2010

mi sme teplotovaly

elixia
1. dec 2010

@dusanab to hej...ale on sa isto nehanbi,kedze ani len netusi,ze je to zle,zle,zleeeee 🙂

marianka79
1. dec 2010

cez víkend idú deťi tam ..........

dusanab
1. dec 2010

druhi hiry
pomali
farmamy nazvala

majdula
1. dec 2010

@dusanab Prosimte ty posledni prispevky mi preloz 🙂

dusanab
1. dec 2010

no malo to byť správne že druhý hýri /flámuje a pod.
pomaly
farmami nazvala (tie ukážky polorozpadnutých chatrčí chcela pomenovať farmy)

stačí? 😉

ywana
1. dec 2010

...poznám jedného čo stále vypisuje, že má psichické problémy... 😀

dusanab
2. dec 2010

@ywana keby som čítala vlastné príspevky s takou gramatikou tiež by som ich mala 😀 😀 😀 😀

bilinkove (čaje)

ywana
2. dec 2010

@dusanab ...a ešte milujem zámenu V a U na konci slov - napr. idem domou, od doktorou...alebo hambím sa...
...tiež si myslím, že ovládanie pravopisu patrí k všeobecnému vzdelaniu a vypovedá o určitej miere vzdelanosti, resp. lásky k rodnej reči...
...ale tiež sa sem-tam "seknem"... 😀

...mojou najčastejšou chybou býva - boli to pekný mladí ľudia... 😀

ikke
3. dec 2010

@ywana tak tak... za hambu na gambu 😉 😅

dusanab
3. dec 2010

vivolená
normalný
s triedi (z triedy aby sme predišli nedorozumeniam 🙂 )
Pozry
s ktorov
najvecsia
schválily

dusanab
3. dec 2010

máčaly
prevezovaly
poťešil
krsná
prišly
Ešte sme sa stavily
zarámovanje
ďen
spolu žily
malí pirátik
v hotely
zo sebou
mi sme
kôli ďetom

všetko tá istá, ani som radšej nečítala všetky hlášky čo tam popísala 🙄 (fotoblog)

erikasadek
4. dec 2010

Kevinko som čierni a som suprovi chlapec čo nemusy robit, vzdy sa volačo nájde. 😀 😀 😀 😀

dusanab
5. dec 2010

čo z väčne studenými

ankan
6. dec 2010

Baby ja som už dávno tak dobre nezasmiala. Manžel volal známemu a keď sa ho opýtal či ho neruší a čo robí odpoveď znemal : Neruším, len loadujem 😀 😀 😀 .
Myslím, že toto vysvetlenie nepotrebuje. podotýkam, len že ten známi má cez 35 rokov...

ankan
6. dec 2010

A čo už povedať na tento inzerát na nemenovanej stránke fakt neviem:
Citujem:
dobry den prajem sme rodina ktora bola zaplavena prisli sme o vsetko co sme si vibudovali za celi zivot prisli sme o dom ktory sa nam rozpadol teras bivame v unibunkach a blizia sa vianoce a prosime dobrich ludi o pomoc ci s oblecenim alebo neakim stromcekom pre deti aj sa im roziaria ocicka ozdoby a neake hracky pre nich aj sladkosti mi sme na tom financne zle ak sa najde dobra dusa moze pomoc aj financne a sa hambim prosit ludi ale ked je clovek v nudzi prosim pomozte dakujem moj meil ... a budeme vam vdacni za aku kolvek pomoc ak mozem poprosit aj neake higienicke veci stokrat dakujem

dusanab
6. dec 2010

Je smutné keď sa človek ocitne v takejto situácii (aj keď ktovie koľkí záplavy zneužívajú), ale niekomu kto napíše takéto čosi pošlem akurát tak slovník slovenského jazyka 😖 (ja viem som hnusná 😀 )

dusanab
6. dec 2010

najnovšých (internetový obchod)

blovitc120
6. dec 2010

@dusanab 😲 😲 😲 😕 😕 😕 😀 😀 😀 , tak toto si zabila

ikke
6. dec 2010

ad zaplavy: takto podobne zneli viacere prispevky aj v teme o zaplavach na tejto stranke, vsetci pritom tvrdili, ze su z jednej dediny. tiez nechcem byt hnusna, ale prve co mi napadlo, ze tej dedine by prospel dobry ucitel slovenciny. vzapati na to mi doslo, ze to zjavne vsetko pisala jedna osoba... 😝 😔

ellise
6. dec 2010

..ležela jsem ve špytále...
.. mně tam rači chtěli nechat...

didiana333
7. dec 2010

Spoluzakladateľ servera WikiLeaks je zvláštna postavička. Od malička žil kočovným životom a o syna Daniela sa musel byť na súde. .......... 😝 to bolo dnes na nete...NČ samozrejme 😝 tam musia robYť blbcY.... 😀

dusanab
8. dec 2010

@didiana333 iba blbcY musia robYť 😀 😀 ostatní oddychujú 😉 😀

pôštôlky
sme veliky a silny
peste
kolko pesti tolko štesti
zo zubkou
s mojho
zatepleny fleasom
Vipil
debyl
u ňho
na ostatních
z kamaradkamy
nezvedne (nezvädne)

dusanab
8. dec 2010

chlapcekovy
niake recepty
sme zvyknuty

blovitc120
8. dec 2010

@dusanab u ňho naozaj nemá chybu, to sa snáď ani nedá napísať 😀

murinka
8. dec 2010

vedší 😅 😕 🙄 akoze väčší 😝

dadis
8. dec 2010

Ani ja som nevibrala naj krstneho otca ale uz stym nic nespravim 😒

monkula
8. dec 2010

mňa pobavilo v jednej téme skloňovanie slova tiramisu...
Tá tiramisa... 😀