Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

inkinka
28. feb 2012

@ikke myslí sa tým bodyčko a viac bodyčiek, celý balík? 😉

inak neviem, ked som chodila do skolky ja, dostavali sme len cervene a cierne body, ruzove vtedy este neboli, e-bazare neexistovali, tak ich pani ucitelky nemali kde kupit , skoda, ruzovy detsky bod je sen kazdeho maleho dievcatka 😕 😀

ikke
28. feb 2012

@berenika39 aj u vas su prazdniny? 😅

berenika39
28. feb 2012

@ikke hej 😀

ikke
28. feb 2012

@inkinka ziskavas balik virtualnych ruzovych bodikov 🙂

ikke
28. feb 2012

inak pojem "bodycko" je tiez dobry, neuveritelne, ze si na to nase jazyky este nenasli nejake normalne pomenovanie... 😉

luciferova
28. feb 2012
lenocka84
28. feb 2012

@luciferova tak ta ma tych tazkych znizeni viac 😉 😉

luciferova
28. feb 2012

@lenocka84 priznam sa, po takych zlacneniach sa mi ani patrat nechcelo 😅

lenka3007
1. mar 2012

Nie je to z koníka, ale som sa aj tak pobavila. Je to jeden inzerát 😉

displey bez skrbanca predavam to jak som to kupil...bez hier povodna cena 150 teraz 135 .. Krabica nabyjacka zarucny list priucka
😀 😀 😀

lenka3007
1. mar 2012

@luciferova "povodna velkost" 😀 😀 😀 😀

bodka13
1. mar 2012

@luciferova a súčasná veľkosť je aká 😕 keď "povodna je 29"
@lenka3007 ja som ešte pri žiadnom tovare nemala "priučku" ☹ 😀

lenka3007
1. mar 2012

@bodka13 Ved to keď si kupiš, tak dostaneš príučku 😀 😀 😀

luciferova
1. mar 2012

@lenka3007
@bodka13 a to som si ani nevsimla 😀 precitala som si nazov a mala som dost 😀

bodka13
1. mar 2012

@lenka3007 niečo hovoríš 😉 od takej nabýjačky to bude riadna priučka 😀 😀 😀

bodka13
1. mar 2012

@luciferova vidíš,ale keď jedna traktorka teraz stojí 6€ tak ak chcem na každú nohu musím jej poslať 12€ 😕 😀

lenka3007
1. mar 2012

@luciferova 😀 😀 😀 ja som si zase názov všimla až potom 😉
@bodka13 😀 asi ma nakope 😀 😀

petkave
1. mar 2012

Síce to nie je nič pravopisné, ale dalo by sa to považovať za gramatickú chybu (jáááj, keby som si spomenula, ako ma to ten prof. Findra učil...) - štylistická chyba z oblasti morfológie - zle zvolené podstatné meno... V každom prípade pekná predstava voziť 5-mesačné dieťa v marci v nejakej káre 😵

Kedy ste menili kocik za karicku ? (Nová)

frick
1. mar 2012

Ešte som sem len sadla a už mám slzy v očiach od smiechu a manžel nechápe 😀 😀 😀 😀

syslica
1. mar 2012

Ahojte! Kedysi sme tu riešili slovenský preklad Soba Boba a dlho som si myslela, že ma po tomto veľdiele už nič neprekavpí... ale omyl! Ak niekde nájdete knižku Zatoč s nudou, vyd. MP studio https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-audio-vi...
rozhodne odporúčam nekupovať (či skôr neodporúčam kupovať 😉 ), leda ako odstrašujúci príklad toho, čo sa dnes na knižnom trhu nachádza. MP studio je zjavne rodinný podnik a ich jazykový redaktor nemá vyštudovanú ani ZŠ. Inak by sa na takmer každej stránke nenachádzali pravopisné chyby. Napríklad nadpis Africký nosiči... alebo v hre Syslia rodinka nakupuje si MAMI Syslíkové majú sadnúť na stoličky (mmch, túto chybu identifikoval aj môj syn prvák po zbežnom prečítaní návodu na hru 😝 )...všetci robia kolečká či koliečka (striedavo), písanie čiarky pred "ktorý" a inými spojkami majú na háku... a mnoho ďalších prehreškov.
Hlavná vec, že autori/vydavatelia/distribútori majú tú drzosť ponúkať knižku priamo v školách systémom "doneste knižku domov a rodičia vám na ňu dajú peniaze" 😠 Hrôza!

bodka13
1. mar 2012

ach jaj 😒 ... sem by ani moji chalani nedali "y"

...aj by som dala,ale ked mi ho pychne aj ona?poradte čo krásne jej napísať do hodnotka teda?

berenika39
1. mar 2012

@bodka13 no,moc originální to není, ale pamatuj si, že se vždycky pýchá s tvrdým 😝

(pardon za nevkusnou odpověď 😉 )

inkinka
1. mar 2012

@syslica ale ta ponuka z tvojho linku je celkom konzistentna: uroven jazykoveho prejavu vysoko koreluje s urovnou vytvarneho prejavu, baloniky priviazane na nohach asociujujuce trestanecke gule zrejme naznacuju, ze citat tuto knizku je ako za trest a forma ponuky tejto knihy "Veci poslielam hned po nabehnuty peniazkou" je uz len logickym dosledkom predchadzajcich uchvatnosti 😒 kto dovolil rozsirovanie tohto vysoko toxickeho odpadu na statnych skolach? 😖 😔

syslica
1. mar 2012

@inkinka Mala by som ešte upozorniť, že mamička, ktorá túto knižku ponúka na Koníku, nie je oficiálny díler, len osoba ako všetky mamy tu. Distribútori to robia skutočne "invazívne" oslovia zrejme riaditeľa školy/škôlky, rozdajú knižky každému dieťaťu, sľúbia k tomu na dôvažok hru, čosi ako Twister ako bonus a za tento brak chcú 7 Eur (vraj PC 15E). Deti potom doma domŕzajú a drankajú od rodičov, aby im knižku kúpili. Majú to skrátka v MP studio dobre vymyslené...

bodka13
1. mar 2012

@syslica voči takýmto ponukám som ja maximálne odolná...knižku pekne pošlem naspäť....je strašné,aký nátlak vyvíjajú na rodičov cez "oblbnuté" dieťa 😠

syslica
1. mar 2012

@bodka13 Ja som s tým včera tiež nemala problém - po tom, ako si syslík prečítal, čo za bludy tam píšu. 😝

alamo
1. mar 2012

Nazev diskuse: Klučičí miminko 🙂 Je něco, na co si dát pozor?

Bohuzel nemohu tazatelce poradit, protoze mam doma jenom holcici miminko...

heni79
1. mar 2012

Práve som v jednej otázke čítala zistenie, že ani "rúžka" na ústach nie je 100% ochrana. 😀 😀 😀
Neuveriteľne ma to pobavilo.
No, 100% ochrana zjavne neexistuje.

(Maminka rieši, že je chorá, či môže dieťa od nej ochorieť.)

didiana333
2. mar 2012

Dnes v NČ...píšu o chalanovi,že ked si upratal izbu,našiel výherný tiket....

Po týždňoch naliehania mami si ju konečne upratal a našiel obrovské prekvapenie...

šak bulvár.... 😀 😀 😀

elledriver
2. mar 2012

Ahojte, chodím sa sem občas pobaviť, ale dnes sa teda konečne podaril kapitálny úlovok aj mne. Ak nerátam interpunkciu a diakritiku tak 5 chýb v jednej vete 😀

Prosim maminky ktore su s Novych Zamkou alebo okoli ak by ste nahodou vedeli o praci v Nz dajte my vedeť už tu na nete nič nenachadzam...

Možno by mohla robiť ako učiteľka slovenčiny, hm? 🙂

bodka13
2. mar 2012

@didiana333 no ,ale musíš uznať,že sa mu to oplatilo 😀 😀 😀 ...teraz už len dúfam,že bol ešte platný ten tiket