Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

jaja01k
24. aug 2012

"To od někud znám."

katyxq
24. aug 2012

Holky znáte v Praze dobrího a ne moc drahího profi fotografa?

bubbles
24. aug 2012

@domak2 tuším pri fonetickej transkripcii sa CH píše ako X, má to niečo s tým, že CH sú 2 písmenká, ale ako zvuk to chceš vyjadriť len jedným písmenkom? slovenčinárky, správne?

pajenka
24. aug 2012

@katyxq 😀 Tak jsi mě předběhla 😀

katyxq
24. aug 2012

@pajenka Autorka perlí snad v každé zprávě 😕, tahle ale fakt bila do očí, brrr.

pajenka
24. aug 2012

@katyxq Všimla jsem si, už mám dost přehled, kde by mohla být nějaká perlička 😉 a taky u jedné mě irituje její neustálé zvýrazňování slova 😝 GINEKOLOG 😝 to mám vždycky sto chutí jí k tomu něco napsat, protože je to v každé zprávě! 😀 Pro ni je to asi něco jako 😝 BÚCH 😝

jijitka
24. aug 2012

@katyxq spíš by měla hledat "dobrího" češtináře 😀
a kdyby pisatelka psala spisovně, nemá problém s gramatikou - jednoduše "dobrého" a nemusí řešit i/y (i když to zřejmě neřeší 😀 )

katyxq
24. aug 2012

@jijitka Téhle by, myslím, nepomohlo ani doučování 😒 (z více předmětů než jen češtiny).

jijitka
24. aug 2012

@pajenka tuším, že bych uhodla o koho jde 😀 Krátké zprávy na min. 10 řádků, navíc formou jedné věty bez interpunkce 🙂

pajenka
24. aug 2012

@jijitka Přesně 🙂 já to ani nečtu, protože mi to nedává smysl

jijitka
24. aug 2012

@pajenka tak tam je ten "ginekolog" omluvitelný. Obsah zpráv naznačuje, že tam nebude haprovat jen ta gramatika ☹

pajenka
24. aug 2012

@jijitka Těžko říct, co tam je všechno špatně

bodka13
24. aug 2012

"....pritom som sa neviadrila že tovar beriem...."

"...vaši drobcovia ...."

domak2
25. aug 2012

@bubbles to mi chces naznacit, ze ked to vidim v komentari vo fotoblogu, tak to vlastne pise nejaka zaryta slovencinarka? muhehe 😀 😀 😀

stzu27
25. aug 2012

nemôžem si pomôcť, dúfam že ma autorky neukameňujú,tu je výber:

😅 ved to aj svädčí o všetkom a aj o charaktere...a všetko od teba si vymazujem 😅

😝 chod do banky a povec že si omylom poslala peniaze na zlý účet, banka ju vyzve že mosí peniaze vrátiť ,to máš najjednoduchejší spôsob 😝

😀 nemozu ma predsa optazovat dymom... 😀

🤐 mesky policajti su len panackovia...odydu 🤐

stzu27
25. aug 2012

@domak2 ja okrem toho nemožného X namiesto CH mám dobrú alergiu aj va W - no powedz, ako to wlastne je, brrrrrrrrrrrrrr

domak2
25. aug 2012

@stzu27 nexapem co tym xces powedat haha 😎

stzu27
25. aug 2012

@domak2 😀 😀 😀

stzu27
25. aug 2012

ja sa veľmi úprimne vopred ospravedlňujem, je to jazykové okienko, tak len konzultujem, je možné, že ja neviem, ako to má byť správne....
a už dám dnes pokoj, aby mi nebolo vytknuté, že nemám čo iné robiť 🙂

😲 nevadi ked mam este 600nedelie a nedodrzali sme to? 😲

😅 dva as try krat denne 😅

🙄 a kolko maju tvoje drobce teras rockou 🙄

😨 tak sme akujat pjisli od dokiho 😨

😕 eksistuje aj taka moznost, 😕

😵 veci budeme mat vetšinu mc qean a mickey maus 😵

inkinka
25. aug 2012

@stzu27 žiaden div, že nedodržali 600nedelie, to by jej máloktorý chlap schválil 😉

- Dámy, najmä čo sa sexuálnej abstinencie týka, nepleťte si, prosím, termín "šestonedelie" so slovom "šesťstonedelie"...!

http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbi...

chikitka
25. aug 2012

... mna zakrili takou tou ich zelenou plachtou a hlavne mi potom aj daka zima bola, tak ma pozakrivali
😲

vejula
25. aug 2012

@stzu27
@inkinka aj tak to veľmi mýli. Podla mna by malo byť šesťnedelie. PRečo šestonedelie? Divny tvar. Mne to tiež pripomína šesťstonedelie - podla výslovnosti...

vejula
25. aug 2012

Znova sa ospravedlnujem, že nedavam všetky mäkčene a dlžne. Niesom na to zvyknutá. Niektoré mi do ruk idu, iné vôbec.

stzu27
25. aug 2012

@vejula jasné že je to blbý výraz, ale tie holky čo v kľude napíšu 600 si akože čo pod tým predstavujú, vôbec sa nezamyslia nad tým, prečo 600? je to 6 týždňov, tak čoho 600? napriek blbému slovu som si myslela, že keď niekto vie čítať, tak snáď aj písať a možno aj rozmýšľať 😀
ale už si to dlhší čas nemyslím......

matax
25. aug 2012

@stzu27 600 týždňov po pôrode 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja sa im nečudujem, že nedodržali 600nedelie 😀 😀 😀 😀

syslica
25. aug 2012

@vejula Vejka, šestonedelie - názov je archaizmus, ktorý skutočne označuje 6 týždňový úsek, teda šesto(ro) nedieľ. To máš ako dvojo nohavíc, trojo ciest, štvoro koní... lenže mnohým z dnešných "mladých" toto jazykové pozadie jednoducho uniká a preto si potom môžeme prečítať skvosty ako 600nedelie. 😉

syslica
25. aug 2012

Pozrite tuto: https://www.modrykonik.sk/forum/skolak/spolupraca-s-detmi-ktore-nie-su-celkom-standardne-vychovane/
tu nám pani učiteľky a diskutujúce mamy normálne suplujú Jazykové okienko... a ja sa nestačím diviť nad "vedomosťami" niektorých pedagógov. 😅

didiana333
26. aug 2012

😀 😀 😀 Jupiii:D.....moja babika my povie MAMA :D tesim sa velmy :D 😕

didiana333
26. aug 2012

😝 😝 😝 Och mam taku debku...ze az... ale aspon viem, ze je pravda, ze skor ti pomoze cudzi ako vlastny....

😝 😝 😝

DEBKA je od slova debil??????? 😀 😀 😀 😀 😀

pajenka
26. aug 2012

😝 Můžou být jen v oblyčeji? 😝