Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

nobody
24. okt 2008

skolióza ... bez křídel a oprátky 😀

simply.vero
24. okt 2008

já se držím hesla nebuď labuť, když jsi husa, takže dvojky píšu zcela standartní 😀

jabber
24. okt 2008

simply - no hlavní je, že labuť nebudíš.....to ti chválím 😝 😀

nobody - hm, tak to je taky chudák 😝

simply.vero
24. okt 2008

jabber, to bych si nedovolila, bojim bojim. taková labuť dokáže věci...

jabber
24. okt 2008

simply -no to jo, já se jich celkem bojím - jednou nám labuťák málem utopil novofundlanďana, to byl mazec 😅 , takhle rychle jsem ho na břehu nikdy neviděla 😀 - psa

simply.vero
24. okt 2008

jo jo, labuťáci, ti jsou ještě horší. ty už tuplem radši nedráždit. ale novofundlanďana, to je fakt docela mazec, chudáček z toho měl jistě trauma..

jabber
24. okt 2008

no jo, asi mu vlezl do rajónu nebo co, rozlítl se na něj, běžel po hladině, krk dopředu, plácal křídlama - to byl hukot 😕 ještě, že ho nedohnal, by ho utopil jak nic 😠 - a od tý doby jim dělám pod krkem tu oprátku právě 😀 😀

simply.vero
24. okt 2008

😀 😀 😀

jabber
25. okt 2008

Nedávno jsem si tak zkoušela napsat velký psací písmena a u některých už to byla celkem fuška 😀 - třeba G, L, Q, Y 😀

tictac
25. okt 2008

Tak velka psaci uz asi ani neumim 😒 A stejne by to tady po mne nikdo nebyl schopny precist, memu krasopisu tady rikaji nevylustitelne ceske pismo 😀

nobody
25. okt 2008

já taky psacím nepíšu ... akorát podpis
L nevím ani 😀

herminka
25. okt 2008

Ještě pomůcka pro Lukin na mně/mě. Dosaď si tam Karla, takže bude:
2. pád: Karla => je to krátké, takže MĚ
3. pád. Karlovi => dlouhé, MNĚ
4. pád Karla => MĚ
6. pád Karlovi => MNĚ

jabber
25. okt 2008

No já právě velký psací taky nepoužívám 😀

katwind
25. okt 2008

holky, mně včera přišel mail od "ředitelky" jedné služby - "Vážená paní Š..., potklady Vám můžu poslat ihned, schůzku vidím ale až na příští výkent, máte čas?"

Normálně doteď nevím, zda si ze mě nedělá prdel😀

dicinka1
25. okt 2008

ajojte...tak ja prispejem tak isto....mne nevadi ked niekto urobi chybu,len sa pousmejem a idem dalej...ja robim tiez chyby....a dost velke...ak ma niekto na fore opravi,tak to beriem ako keby ten clovek chcel byt dolezity...ze aaaaaaaaa opravila som ju..ja som inteligent...je to forum..a nie sme v skole..tak mi to je jedno...a nedavam ani makcene,naco....nemala som strojopis...ani nic podobne....a nechcem to ani vediet..proste mi to nevadi....neviem co je na tom take....dakujem 😉

draga
25. okt 2008

na mně,mne,mě a mi já zásadně používám pomůcku Tobě, tě, ti....takže třeba chce mě (mne)? si řeknu chceí Tě (tebe) a už vím 🙂)

co mi dělá problém je S a Z 😔

tictac
25. okt 2008

draga, to ME a MNE taky tak pouzivam, je to nejjednodussi.

Na S a Z taky existuji ruzne pomucky, jen si je nemuzu vybavit, pisu spis citem, proste jestli to nevypada napsane blbe 😀

jabber
25. okt 2008

katwind - 😕 😀

lukin
25. okt 2008

Jednou mi nějaká koníkovka napsala do IP opravu IY. Už nevím, co to bylo přesně, ale opravila mi to špatně 😅 😀 a ještě mě sprdla, že jsem důležitá, když řeším pravopis 😀

kvixa
25. okt 2008

Ahojte🙂 ja síce študujem slovenský jazyk ale stáva sa mi, že sa veľakrát pomýlim. Hlavne keď sa ponáhľam 😒 ako teraz🙂 A väčšinou sa mi to stáva, keď píšem na PC alebo SMS. Ale rukou nemám problém - neviem prečo 🙂 a hlavne to neberiem to tak vážne 🙂

simply.vero
25. okt 2008

nobody, to je fakt hezoučký 😀 a proč mu učitelka škrtla sádlo? vždyť to husa taky dává, ne? 😕

katwind
25. okt 2008

holky, dejte sem některá shrnuté těch pravidel na s, z, s tím mám občas trochu problém... mě/mně umím, to mi přijde jednoduché - 3. a 6. pád jsou 3, zbytek 2 písmena😀

zabka78
25. okt 2008

ahoj, ja ked som v uplnych koncoch co sa tyka i,y tak si velmi rada pomozem googlom 😀
slovo, ktore sa vyskytuje najcastejsie v odbornych textoch je to spravne 😉
najhorsi problem mi robia ciarky......ved to nema poriadnu logiku 😠

zabka78
25. okt 2008

Pardón písala som bez diakritiky 😲

vinka
25. okt 2008

Katwind ja si poviem s kým s čím a tam je S a zvyšok dávam Z.Ale či je to strávne tak to neviem.Ja by som najradšej prijala pravidlo píš ako počuješ.No nebolo by to super? 😀

jabber
25. okt 2008

nobody 😀

lukin
26. okt 2008

I a Y mi moc problém nedělá. A když už, tak si dané slovo řeknu jakoby ještě s tvrdějším Y a s měkčím I a co z toho zní líp, tak to napíšu 🙂

sisstin
26. okt 2008

tak já jsem se přistihla, že začínám psát jako prase 😲 a pravopis zapomínam 😖

lukin
26. okt 2008

sisstin: Jakto???? 😲 😀