Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

dusanab
15. nov 2010

@katrin21 my sa tu nevysmievame, z tohto pravopisu sa dá jedine odpadnúť, ale vysmievať určite nie. Úplne súhlasím s @warholette

katrin21
15. nov 2010

@warholette si ma nepochopila, ja preklepy neriesim, to som napisala, ze ja robim kopec chyb, ale ze skor preklepy, nie ze vy tu riesite preklepy.. 😉
ja osobne som niektorých ludi tiez parkrat upozornila na i/Y, niekedy nechapem, ked uz niekto napise mi ideme a pod.... ale co uz...ale baby , co si to dovolili , ked to vazne bilo do oci, tak boli bloklnute a to ma mrzelo..
nevycitam vam, vasu temu, len konstatujem fakty, aby ste ma spravne chapali... som byvala ucitelka,takze tiez mi tie veci vadia v pisomnom prejave.... 🙂

majdula
15. nov 2010

Z jednoho fotoblogu...

Včera sme bili na Májce,ještě že nám vidrželo počasí.
Hrozné počasí,už bi mohlo bít pěkně,je to otravný.
Natynce vilezla stolička,a kolik zkusila,tak má ted 17zoubků.
Dneska to počasí vipadá jako bi mělo sněžit.☹

Kdyz nevite jake i/y, tak je jistota drzet se jen jednoho 🙂

dusanab
15. nov 2010

@majdula tak to je fakt otrasné....chúďa Májka, koľkí ju bili? 😀 😀 😀 😀

dusanab
15. nov 2010

nechcela som písať ale mi nedalo to
vymíšlať
17 kilov
vyslo my

dusanab
15. nov 2010

v príspevku vyššie má byť - nedalo mi to 😉

limyt

zuzanocka
16. nov 2010

ahojte, jazykarky 🙂
neboal som si ista, ci spoznam chyby naprikald v cestine, ale tu som si ista:

"ahoj holky tak se svamy take podelym mam 2 neteře dvojčatka(3) a tet v sobotu mněly narozeniny
daly sme jim darky a ja tam slavnostně nakráčela s pětistovkou podala to Nikolce a řekla rozdělte sy to na pu a mužete hadat co udělala rostrhla ji napul druhou pulku dala segře a mně řekla ,,teto díky""

fuha...

aale mam otazku (to mi tak napadlo vcera vecer v posteli, ked som zaspavala 😉 )
spravne je pri vykani, j.c.: kde ste boli - NIE kde ste bol, bola... ALE tu: mate rad/rada, NIE radi? je to spravne, alebo je to tiez "mate radi"?

dusanab
16. nov 2010

matkinych hormonou
z prsnikou
z dlhym rukavom
vybračné zvonenie

@zuzanocka no tak to som si teraz vôbec nie istá ako by to malo byť, asi skôr máte rád/rada. Páči sa vám? a je to vyriešené 😀 😀 😀 😀

dusanab
16. nov 2010

skvor
nepametam

neumisa
16. nov 2010

@dusanab vybracne zvonenie?? To jako, že dotyčné zvoní vybrátor??? 😀 😀 😀 😀

ikke
17. nov 2010

@neumisa jasne, vybrator od slova vybrat 😉

dusanab
17. nov 2010

@ikke alebo vibrácie? 😉

dusanab
17. nov 2010

lychotky
TV reklama (nie že by som im holdovala ale krpec nedovolí prepínať 😉 ): vyhrajte pobyt v blablabla pre dva (ale povedia normálne pre dvoch, iba napíšu pre dva)
Ďalej nechápem aký je to africký jazyk z inej reklamy. Žeby podobný ako európsky alebo ázijský? 😉

erikasadek
17. nov 2010

@dusanab 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vim kto si ti obicajna sprosta krava a no uzanaj ani nadavat uz spisovne nevedia; 😀 😀 😀

dusanab
17. nov 2010

@erikasadek keď človek nevie iné tak aspoň nadávať, že? 😀 😀
v septembry

eaka
18. nov 2010

zon stránky nového času.. ale z diskusie... 🙂
"po použitý zahodiť" (o A.Pariškovej a jej ďalšom rozvode...)
dať ypsilon, keď sa to ešte aj mäkko číta!!!

dusanab
18. nov 2010

@eaka inteligencia bez hraníc 😀

pod predkozkov
rukov to nejde

dusanab
19. nov 2010

taniere a mysy ( aj ja chcem vlastný mys 😀 😀 )

dusanab
19. nov 2010

toto sme mi, malý nezbedníci, stále usmiaty
naši krstný

jijitka
19. nov 2010

Už jsem chtěla chyby a hrubky ostatních ignorovat, ale dneska objevené 😀 výtání občánků 😀 jsem neustála

dusanab
19. nov 2010

Tak sa račej drž pri zemi
DECKY JEDALNICEK

monkula
19. nov 2010

@dusanab neviem, či sa smiať, či plakať... 😝 😝 😝

monkula
19. nov 2010

včera som bola na rodičovskom združení a malého triedna učiteľka neustále opakovala neni problém, mala som sto chutí ju opraviť... 😝

dusanab
19. nov 2010

@monkula prevráť očami a nemysli viac na nič 😉 mala si učiteľku opraviť, nech vidí že rodičia sú múdri ľudia 😉 😀 😀

monkula
19. nov 2010

@dusanab opraviť ju mali tie, čo sa tam naparovali, že sú tiež pedagogičky 😀 😀 😀 😝

ankan
19. nov 2010

@monkula ja by som ju opravila(veď aj učiteľka je len človek) , nech neučí deti nesprávne rodnú reč. Ale potom by si asi na moje dieťa zasadala a malo by peklo... ☹

monkula
19. nov 2010

@ankan veď rodičia ju chuderku tak zdeptali, aj riaditeľku si zavolali, tak som už nechcela rýpať... 😝

ankan
19. nov 2010

A potom, že učitelia si nezaslúžia väčšie platy, keď ich ešte aj rodičia deptajú.... 😉

dusanab
19. nov 2010

@monkula to musel byť zážitok 😉 aj kamarátka je slovenčinárka ale doma rozpráva ako stará baba z lazov (bez urážky obyvateľov lazov 😀 )

dusanab
20. nov 2010

cajiki
podporkiňna
pri vecery
budeme zdravy
v inej myske
gaštanoveho pire
aj z doskou