Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

eaka
15. máj 2012

😝 Našiel ná s jeden milý manželský párako sa potulujeme po lese. 😝

Sranda, čo urobí jedna zabudnutá medzierka 😀

inkinka
15. máj 2012

@eaka dnes už presčasuješ, už by mala nastúpiť druhá smena 😀 či zmena?

eaka
15. máj 2012

@inkinka 9 hodín v práci... 😉

petkave
15. máj 2012

@inkinka aj na MK si máme štikať príchod/odchod? A aj nám to zaplatia?

berenika39
15. máj 2012

@petkave česky tzv. píchačky 😀 😀 😀 . krásné slovo🙂

petkave
15. máj 2012

@berenika39 jj, u nás štikačky. I keď pochybujem, že sa v dnešnej dobe ešte niekde štiká 😀 Teraz je to už asi iba samé píp-píp 😲

zuzanocka
15. máj 2012

najnovšia vychytávka pre bábatko je "repolero" - neviete, kde by sa také čosi dalo kúpiť? 🙂
plus "všetko čo maju dopeli v detckej forme lopatka,metlička,zmetak,vysavač,na zahrade vsetko zahradne zariadenie hrable,pilka šrobovaky atd..v detckej forme a kuchinka,box na prenašanie psou" - je mi z toho nejak smutno ☹

inkinka
15. máj 2012

@berenika39 aj u nás pichačky, aj cvakačky 😉
@petkave sa nesmej, sú stránky, kde sa cvaká, aj príchod aj odchod (to samé) aj love (to musiš ty 😝 )

petkave
15. máj 2012

😝 WAAAA ženska ktora mi kedysi spravila peklo so života a chcela mi ukradnut manžela a rozbyť rodinu tak som ju celkom nahodne nasla na MK 😝

petkave
15. máj 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

😝 Milé mamičky,ktoré mate skusenosti o babatka, No, moja dcerka Barborka prečo má hnedy okruh okolo konecnika? neviem co sa deje? strasne sa bojim na nu... poradite mi prečo... 😝

berenika39
15. máj 2012

@petkave ty jsi děsná detektivka!!!!!! kam na to chodíš? hnědý okruh okolo konečníku aspiruje na Hlášku MK 2012 😀 😀 😀

petkave
15. máj 2012

@berenika39 To bol úplne normálny status jednej žienky. 😀 Našla som to medzi fotoblogmi. No čo už. Ja tak rada čítam. Počas VŠ som čítala veľmi veľa múdrych kníh a teraz, pár rokov po jej skončení, čítam veľmi veľa hlúpych hlášok 😀 Kam ten svet speje? Kam spejem ja???? 😲 😲 😲

eaka
15. máj 2012

😝 som tu a čakam na vaše otazky,či ochladom produktov alebo predaj vyrobkov,ozvyte sa 😝

eaka
16. máj 2012

klik, cvak, štik, pich, píp... 🙂

petkave
16. máj 2012

@eaka Tak teraz pozerám, že hlásiš príchod do práce a zároveň ponúkaš nejaké produkty... 😀 😀 😀 Ale docvaklo mi po zhliadnutí smajlíkov a tých chýb 😀

Inak, ženy! Konečne môžem aj ja zahlásiť:

Idú nám zuby.

Malému trojky, mne osmičky. Neviem, ktorého z nás to viac bolí, ale už mám toho akurát dosť 😠

nanulik
16. máj 2012

sem budem chodiť častejšie, som sa už dlho tak nenasmiala 😀
ale priznám sa že občas aj ja zaperlím, ale väčšinou sú to preklepy, gramatiku našťastie ovládam 🙂

eaka
16. máj 2012

@petkave Asi budeš jediná z tých skupinovo rastúcich zubov, kde zuby reálne rastú obom jedincov v tejto grupe zahrnutým.. 😀

petkave
16. máj 2012

@eaka Síce som výnimočná 😲 , ale žeby ma to nejako extrémne tešilo 😝 A perla jednej mojej známej zo včerajška:

😝 Ja: "Idú mi osmičky."
Známa: "Hej? A to sú ktoré? To mám aj ja?" 😝

limoncino
16. máj 2012

jedna užívateľka má v "pase" napísané, že žije v Holansku 😝 😝 😝 😝
a včera tu v meste tabuľa lákajúca na hokej, dnes, hokej Slovensko - Francúzko 😝

petkave
16. máj 2012

😝 Závysláčky na dolce gustovi - sú v akcii náplne v Bille tak šupky dupky na nákup ja som už bola 😝

inkinka
16. máj 2012

@petkave keď ho miluješ (Gusta) nie je čo riešiť 🙂

berenika39
16. máj 2012

😝 poraďte něco plsky 😝
(moje verze - zjemnělá varianta pls - please - jako třeba ahoj - ahojky) 🙄 🙄 🙄

berenika39
16. máj 2012

😝 Ponožštičky 😝

berenika39
16. máj 2012

co já tu dneska dělám????
😝 nejsu viet ziane chyby 😝

ikke
17. máj 2012

"čo narobyme život je niekedy tažky"

inkinka
17. máj 2012

@ikke vyzerá to ako odpoveď pre Bereniku 😉 to je výhoda všeobecných, nič neznamenajúcich fráz 🙂

berenika39
17. máj 2012

@inkinka fakt, vypadá to jako zoufalý pokus o duchaplnou konverzaci 😀

inkinka
17. máj 2012

@berenika39 😀 tu konverzáciu chápem takto:
včera neskoro večer si si povzdychla, že vlastne načo si tu, po celodennom pátraní nie sú vidieť žiadne chyby, teda nič si nenašla a kolegyňa ikke ti dala za pravdu, že áno,čo sa dá robiť, život je niekedy ťažký (ona tiež nič nenašla).

berenika39
17. máj 2012

@inkinka no přesně takhle jsem to myslela, jak to krásně plynulo🙂)))

Jinak to o těch chybách bylo u nějakého inzerátu, tuším..a v podstatě to asi znamená, že výrobek je totálně nepoužitelný, chyby má, ale nejsou vidět🙂))

inkinka
17. máj 2012

@berenika39 konverzácia vetami, ktoré náhodne vytiahneme z klobúka, teda z koníka by bola a la dada 😉 mohlo by to byť zaujímavé, ale náročné 😀