Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

emjee
7. jan 2009

alebo suchy opeceny chlebik a zapekany plneny chlebik a mas to bez problemov 😀 😀 😀

aponchie
7. jan 2009

no jasne emjee 😀 chlebik 😀 ne rozhodla jsem se,ze v prilohach bude toast 2ks +cena a v drobnostech k pivu bude Toast(plneny toast s....) 😎 jeste opravit vam Vam a je to dikes 😀

ikke
9. jan 2009

"prajem uprimnu sustrast"

...dufam, ze to ludia nemyslia vazne 😝 😔

majka35
9. jan 2009

ikke ... tiež som tu na to upozorňovala, ide ma pri tejto "hláške" rozhodiť ... už keď niekto také niečo vysloví, tak si o ňom "naozaj" budem myslieť, že to hovorí od srdca ... 😒

slnieckova
9. jan 2009

prijmi uprimnu sustrast.... ale urcite nie prajem 😕

maja22
9. jan 2009

S tou sústrasťou to asi bude tak, že význam toho slova je mnohým ľuďom neznámy, preto ju "prajú"... 😅

mexx
9. jan 2009

Mna vzdy obchadzaju mrakoty, ked niekto namiesto "k moru" alebo "k vode" hovori napriklad "pri more" a "pri vodu"... 😝 😝 😝

zdenallicka
9. jan 2009

Me stve vsechno, co je spatne napsane.. ryfle, vydela, psychycke, drzel v kazde ruce dva chlebi... To me berou vsichni certi.. Nadosmrti budu vzpominat na sve cestinare... 😵 😵 😵

mexx
12. jan 2009

Vcera ma zabil "hystorycki film". 😀

emjee
12. jan 2009

davate prepitne alebo sprepitne?

slaviq81
12. jan 2009

Emjee, ani jedno ani druhe 😀 (kde nan z materskej vziat?). A co tak baksis? 😉

monkula
12. jan 2009

emjee, my dávame tringelt 😀
ael myslím si ,že spisovne je to sprepitné... 😉

slaviq81
12. jan 2009

... alebo tip...

monkula
12. jan 2009

aký tip? 😅

slaviq81
12. jan 2009

Monkula, tam kde som bola sa daval tip. 😉

monkula
12. jan 2009

jaaj ,to ako sprepitné? 😀

slaviq81
12. jan 2009

Jasne 🙂

daniela84
22. jan 2009

Darmo riesite tvar sprepitne a prepitne, obidva su cudzie vyrazy a po novom vraj to som sa dozvedela na prednaskach lexikologie su uz zauzivane, takze v dnesnej dobe je vela zauzivanych uz tzv. dvojtvarov

elise
22. jan 2009

ešte sa dá povedaj provízia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to si od nás vypýtal jeden čašník vraj aby si zarobil viacej musíme mu dať províziu 😀 😀 😀 😀

emjee
22. jan 2009

len mi pride ozaj trapne, ked sa v jednom clanku spomina raz prepitne a raz sprepitne - ako keby sa nevedeli rozhodnut, co je spravne 😝

ella1
22. jan 2009

náhodou som tu v jednej diskusii objavila užívateľku, ktorá všade všetko píše opačne...ešte aj v albume..... 😅 keby nebola zo stredného slovenska, tak nepoviem nič, ale takto......

mmch prepitné ma zvádza k prepité 🤐

briketa
22. jan 2009

ak je to naozaj vzdy, to je jeden zo znakov dyslexie, alebo dysgrafie, alebo ADHD, za to clovek nemoze.

vivere
23. jan 2009

... a vcera v dabingu v seriali na verejnopravnej tv... "jedna sa o to" a "som asi vadny"......... 😠 😠 😠

martina46
26. jan 2009

Ako je správne?
Hrať karty, alebo hrať sa v karty.
V knihách (ale sú to zväčša rozprávky, kde je kadečo popísané) býva aj ten druhý prípad. Ja si myslím, že prvý prípad je správne.
Viete niekto s istotou poradiť?

sranda
26. jan 2009

hrať karty je určite správne......

martina46
26. jan 2009

Ďakujem 🙂

monkula
26. jan 2009

vivere, hovorí sa v seriále, nie v seriáli...
a v poslednom čase, najmä na MMb so mnatrafial na slovo vysačka 😕 😕
Správne má byť visačka, pretože vy ej predpona ,takže slovo musí mať po odstránení predpony vy význam a slovo sačka mi nič nehovorí 😀

elitera
26. jan 2009

monku, styď se, neznáš základní vyjmenovaný slova po V - vydět, vyset, vyklat a výřivka 😉

monkula
26. jan 2009

elitera, ježiš, fakt, tak sa teda ospravedlňuje, samozrejem, sa vysí, nie visí.... 😔 😔 😉

a ešte ma dosť vytáča slovo sesterka 😅

jabber
26. jan 2009

elitera 😀