Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

terrs
16. máj 2011

skoro som sa rozplakala!
"baby nechcem bit zla ale ako
viete ze tie kremi boli otvorene pred
12.m robila som v obchode a ked
som videla ako vatcina zakaznikou
kremi otvaraja tak tiez
kozmetiku,spirali,ruze,pilingi a
podobne."

ikke
19. máj 2011

dalsia podarena logicka hadanka:
"Bolo to zanepatrenim..."
😀

didiana333
22. máj 2011

No tak toto ma zložilo totáááálne...otázka na MK: decká doktorka ?
o spodobovaní sa dotyčná asi v škole neučila...možno bola chorá a bola u deckej doktorky.... 😅

ellise
22. máj 2011

@didiana333, vždyť je děcko a ne detsko 😎

didiana333
23. máj 2011

@ellise tak to to som dufam správne pochopila ako pokus o fftip????haha 😀
dieťa-detské-detská...decko je na sk nespisovné 😅

ellise
23. máj 2011

@didiana333 to byl jen pokus o vysvětlení logického myšlenkového postupu pisatelky 😀 😀

didiana333
23. máj 2011

@ellise tak fajn.... 😀 som sa normálne zlakla,že to myslíš vážne 😉 😀 😀

warholette
24. máj 2011

"mame psika bosska čivavu čo vilehava stale na pohovke v našej vyle" lol

blovitc120
25. máj 2011

@warholette ešte štastie, že majú len vylu, nie aj čyvavu 😀

syslica
26. máj 2011

@blovitc120 😀 😀
Pridám tiež čosi, čo ma takmer zhodilo zo stoličky (zdroj MK): neexistuje idealny vek, existuju iba extremi... napr. mat dieta v 15. alebo v 50. .. inak je to individualen a zalezi na jednotlivcoch..... najviac ovplyvnuje prostredie.. ja som VS vzdelana a tak do 23. som na svadbu a mimi ani nemyslela a do 28 neboli podmienky..... preto sa nezabyjem a ani neaku 21. nie......
Je smutné, keď niekto "VS vzdelany" zanechá takúto výpoveď s toľkými chybami - a ešte sa svojím vzdelaním aj pochváli 😔 .

elixia
26. máj 2011

@syslica no slovencinu urcite nestudovala 😀

syslica
26. máj 2011

@elixia Ale aj tak... ja som asi beznádejná stará vykopávka .. kde sú tie časy, keď VŠ vzdelaní ľudia boli "elitou národa" v tom najpozitívnejšom zmysle... predsa taký vysokoškolák musí mať kopec literatúry naštudovanej, robiť projekty, práce, diplomovku... a mať pritom prejav v materinskom jazyku na takejto úrovni, veď to sa nedá!

elixia
26. máj 2011

@syslica uplne s tebou suhlasim. Ak sa navyse niekto 'chvali' VS vzdelanim a ma takyto ubohy pisomny prejav, je to na zaplakanie 😒

warholette
26. máj 2011

@syslica asi ta sklamem, asi si naozaj stara 😀 dnes su ludia na VS preto, ze musia, ze sa to patri, ze sa im nechce robit... a malokto sa tomu vazne venuje. word ti opravi vsetky chyby, wikipedia za teba napise diplomovku, pripadne si ju rovno kupis hotovu a mas v podstate pat rokov volnych na zurovanie. nechcem zovseobecnovat, kedze sama som sa na VS dost ucila, ale velke mnozstvo mojich spoluziakov so SS isli na VS len tak, ze nevedia co zo sebou a dnes s titulmi pracuju ako predavaci mobilnych telefonov, sekretarky a podobne. takze ziadna elita naroda, ale zabijanie casu 🤐

blovitc120
26. máj 2011

@syslica dnes už na VŠ študuje hocikto, teda aspoň na niektorých VŠ, kde sa každý dostane a aj doštuduje. Nebudem menovať školy

elixia
31. máj 2011

z inzeratu:
Učebnica fyziki pre 8 ročnyk 🙂

syslica
31. máj 2011

@elixia Iný 😉 fiktívny 😉 inzerát tej istej užívateľky: " Súrne vimeným za za učebnicu slovenského jazika".

ikke
31. máj 2011

@syslica nieeee, takto by to urcite nenapisala, pozna predsa vybrane slova (fyzika) 😅 😉

blovitc120
31. máj 2011

Čítam na fb:
blízka sa

berenika39
31. máj 2011

@blovitc120 hm, asi nad Tatrou 😝

elixia
1. jún 2011

ideme s krbcom do mesta vybrat detsky nabytok do izbycky ..tak uhadnite,kto alebo co je ten krbec 😀 😀 ...

blovitc120
1. jún 2011

@elixia asi niečo odvodené od krbu 😀?

elixia
1. jún 2011

@blovitc120 no aj mne to napadlo....krbec cez plece a ides do mesta 😀

ikke
1. jún 2011

"skoro 3 tt som jej drzala tovar"
obcas mam pocit, ze velka cast ludi netusi, co skratka tt znamena...

blovitc120
1. jún 2011

@ikke áno, to som si aj ja všimla, napr. o 2tt ideme na dovolenku a pod.

berenika39
2. jún 2011

😝 oni budou stejne mlyt tu svou pravdu 😝
Tak to mě semlelo🙂)))

ikke
2. jún 2011

@berenika39
som musela pogooglit, kde je tam chyba 😅 to je podobna jazykova nelogika ako uz spominane rizoto z ryze 😀 hmm, takze mlit ve mlyne...

berenika39
2. jún 2011

@ikke 😀 já vím, že to je nelogické, ale tahá to za oko - i kdybych nevěděla, jak to má být správně, asi by mi pohled stačil....
Oblíbené je i brzy-brzičko, ale tam se to neplete tolik. 😉

berenika39
2. jún 2011

😝 já si mislím že by bylo nejlepší kdyby se koupila stavebnice nebo plišák 😝
dneska vyjmenovaná slova vyloženě frčí🙂

berenika39
2. jún 2011

šup, další, asi nějaké eeerupce na Slunci 😀
😝 vihledej Google 😝