Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

monkula
23. nov 2009

dzio, vidíš? Ako sa nám lepšíš... 😵 😵

diddi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blau
23. nov 2009

A to co toto dievcata??? Ja vam v texte nevidim ziadnu gramaticku chybu, tak sa chodte bit von 😀

monkula
23. nov 2009

eman, proste ma nemôže mať každý rád.... 😉 😉

emanka
23. nov 2009

nerob tu zlú atmosféru...

ellise
23. nov 2009

s předložkama problém nemám, ale jak píše frisbee,: zpracoval, zpíval, sleva, shoda, zprávy nebo správy. Ale prostě když nevím, tak to nahradím jiným slovem. Ale word to většinou opraví.

a docela problém je pojmenování gramatických výrazů, jako shoda podmětu s přísudkem, to když jsem slyšela poprvé, tak jsem vůbec nechápal vo co go.

a Mm byl hotovej z toho že ve slovenčině jsou vyjmenová slova po R

babula90
23. nov 2009

o čo tu išlo Monkula? prečo vymazali?

emanka
23. nov 2009

Toto napísala jedna baba v téme abstin.nark.maminkami, kde sme akurát rozoberali, aké sme boli chudé v minulosti:

caute babi gde najdem info ako mi pomoze lindax na hudnutie...

no úplne stratená, chúďatko... 😀 😀 😀

monkula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicolkarin
24. nov 2009

emanka - od tej istej pprispievatelky este daco:

mohla by som sa spitat na forum gde najdem temu o lindaxa15 vcera som zacala uzivat,akosa mam sravovat,gde sa podela ta cast gde bolo tolko pisan

inkinka
24. nov 2009

ellise, s tým s a z taká zaujímavosť, že niekedy v päťdesiatych rokoch sa robila úprava pravopisu a práve niektoré tieto slová sa menili. V starých knihách vidno tie rozdiely. Napríklad smena sa zmenilo na zmena, len noviny Smena ostali kvôli tradícii. Inak Angličania keď nie sú si istí so spelingom, tak hodia slovo do googlu tak aj tak, a na ktoré je viac odkazov, to považujú za správne. 😉

nguyen
24. nov 2009

inkinka, nie len anglicania😉

ale si nasypem popol 😉 , ja som dnes tu na koniku napisala dokonca "quantita" netusim ako sa mi to podarilo a ked som to potom po sebe citala, skoro mi oci z jamiek vyleteli 😀 😀 😀

inkinka
24. nov 2009

nguyen, skoro ako status na FB "mám sa squelo" 😀

ellise
24. nov 2009

mně docela překvapuje ve slovenčině to šturovské " píš ako počuješ" ( nebo to nebyl Štúr?) takže se píše cunami, mejkap....

babula90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula90
24. nov 2009

pani zjapala 😀

monkula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emanka
25. nov 2009

baby, keď to takto pôjde ďalej, ta si nič neprečítame, lebo všetko vymažú.... 😀 😀 😀

nguyen, tá quantita sa zadarila 😀 😀 😀

blau
25. nov 2009

ellise to pis ako pocujes, povedal A. Bernolak. Stur chcel stredoslovensku slovencinu...

emanka
25. nov 2009

...kupenu tento rok v apryly...

blau
25. nov 2009

emanka tak to bol tvrdy apryl 😀 😀 😀

ukmima
25. nov 2009

Ahojte, ale Vas nejako pomazali...co sa dialo?som mimo... 😉
Dnes mi dosla domov kniha od Jozefa Paulovica...Abeceda vcielky Maji.
Vysvetli mi niekto toto: Pri pismenku Č je text: neviem to uz presne ale pointu pochopite..
Je tam napisane..vela čerešieň
Nema byt nahodou vela čeresní??

babula90
25. nov 2009

ukmina, ale, len take ssurkomne blaboly 😉
ceresien je divne ajmne, ceresni znie lepsie...

ukmima
25. nov 2009

Babula, mrzi ma, ze som nestihla Vase blaboty... 😀 rda by som sa pridala...
aj mne sa to zda blbe, ze v slabikari pre deti je chyba...
čerešieň, čerešní

babula90
25. nov 2009

musis byt dlhsie hore 😀
sukromne-preklep 😕
inak ja vazne milujem pravopis 😀 😀 😀 , je to choroba?

krpito
25. nov 2009

nie, je to normálne, ja neznášam keď niekto robí chyby, hrubice 😠 nezazlievajte mi to, ale jednoducho mi to vadí ☹ a možno je to chyba, ale myslím si, že podľa písomného prejavu sa dá hodnotiť inteligencia človeka, samozrejme, ak tu nehovoríme o diagnózach ... ale myslím že tých zasa toľko nie je 🙂