Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

blau
3. dec 2009

Som sa teda pobavila a zas mi z toho vyslo: Sto sto chuti. 😉
Ci sto ludi sto chuti?

Ja som rada naozaj, ked ma niekto opravi. A z nikoho sa nevysmievam. Len mi je niekedy divne, ze napise taku hrubku. Potom si myslim : cita ten clovek noviny, alebo knihy? Lebo tam si to moze precvicit ako je to gramaticky spravne.
Ked zakladam temu, tak si nazov aj prispevok po sebe radsej precitam. Lebo mi to neda, napisat hrubku, ktora bije do oci, ked si niekto otvori stranku modry konik. 😉

inkinka
3. dec 2009

blau, ale smutné je, že chyby sa nájdu aj v novinách a oficiálnych tlačovinách 😖

katrin21
3. dec 2009

ludia: ja som skoro odpadla... co mi napisla a poslal do jednej firmy ma objednavku chalan, co to tu zariaduje:ze:

Poznamka: potrebuje do bitu vifi pre bezdratove pripojenie notebuku
pripojka konci v krabici za televizorom v obivacke na stene spolocnej s kuchinou

tak to je cista divocina 😀 😀

blau
3. dec 2009

No najdu sa, ale urcite nie tolko kolko na tomto fore 🙂 denniky stylu, novy cas a bulvar, nepovazujem za oficialne tlacoviny. To je pre mna smet. Niet nad dobru knihu 🙂 tam by tolko chyb nemalo byt.
Ale na knihy si uz teraz malokto najde cas. To si radsej podebatuju tu na modrom koniku.

no typicky chalan je makky! 😀 to napisat spravne 🙂

babula90
3. dec 2009

katrin, tak to nemá chybu 😀 on ypsilony ani nepozná 😀 to je vizitka písomného prejavu, bravo!!!

katrin21
3. dec 2009

ludkovia, ale bola som spucovana, ze sama robim chyby a druhym vycitam..
ano, priznava, robim .Ale to preto, lebo rychlejsie rozmyslam , ako pisem... a napr.na ciarky tu na konovi dlabem.. Ibaze v tom prispevku, co som dala, su hrubky v oficialnom dokumente! a to je teda na mna silne kafe....
takze mieeeer 😉 .... ja som strasne rychly clovek, aj preklepov robimna mraky, ale ked treba, morfologiu, syntax, lexikologiu a ine srandy ovladam 🙂) 😉

babula90
3. dec 2009

aj ja robím preklepy 😝 to akože Ťa v IP spucovali?? 😕

blau
3. dec 2009

*To asi preto, lebo citas knihy.
A uznavam v oficialmom dokumente taketo hrubky nemaju co robit. To by som mozno odpustila nejakemu cudzincovi co sa naucil nas jazyk. 😉

katrin21
3. dec 2009

ale nie ze spucovali,ale upozornili... OK, beriem to, zle som sa vyjadrila... mne sa casto stava, ze zacnem pisat nejaku vetu, pisem, pisem a potom uz uvazujem akoze " niekto"..ale pritom pisem " niektorí".. a ujde mi ííí... ale inak to ovladam 😉

blau: nie preto, ze citam knihy, ale preto, ze mam statnicu zo SJ.. komplet.. mali sme to na Univerzite.. 😝 brutáááá, najhorsia bola jedna mrcha co ucila syntax... ta vyberala take chytakove vety, ze dodnes by som niektore nevedela dobre napisat 😀 , ale uz som mimo toho oboru, takze som dost zabudla, ale take ako Y sa neda.. da sa len v rychlosti pomylit :.-))))

blau
3. dec 2009

A co si ty za rocnik? AJ moj brat ma, ale ty si asi mladsia. On je rok 1971 🙂
Myslim tu statnicu....
Jejda, ved aj ja robim chyby. Ale tak o tom to okienko je.
Mne sa napr. nepaci tema: Ako naucit psika na WC. No ani tam neleziem a ani nikomu nevycitam, ze ci nemaju ine problemy a neprosim nikoho, aby tu temu zrusili.

Kedy sa mi ludia trosku naucime tolerovat? 😖 😕

blau
3. dec 2009

A aha co som napisala MI!!! pardooooooooooon MY ludia sme tvor omylny 🙂

babula90
3. dec 2009

blau 😀
veru, tolerancia, ach jo... ani ja nelozím iným do kapusty , ani psíkovi na WC 😀

babula90
3. dec 2009

dnes som našla v novinách: dvojíčiek 😕 namiesto dvojičiek...

monkula
3. dec 2009

brindzové halušky

😅 😅 😅

leniciatko
4. dec 2009

bože,mne dnes zas všetky chlpy stáli! na riadiu ok reklama na nábytok kika :....... akčná a akciová ponuka nábytku....
akčná : to ako sa tam budeme nahánať s nožom,alebo čo? kde je ten jazykový zákon? to by malo platiť aj tuto,nie? 😠
ako sa máme učiť spis. slov. ? 😖

babula90
4. dec 2009

veru, hanba 🙄

leniciatko
4. dec 2009

idem radšej spať, možno budem mať akčný zážitok. 😵

blau
4. dec 2009

Mam hiperaktivne deti ... 😕 😅

nikollette
4. dec 2009

- vyzážistka 😝

podotýkam, tú školu študovala dotyčná 😕

katrin21
4. dec 2009

blau: ja som rocnik 77.. a tu statnicu som musela mat, lebo jedným z predmetov, kt. som mala ucit bol SJ 🙂

leniciatko
4. dec 2009

ale baby,snád sa tu nebudeme žrať,ja som dospela k jednému,kúpim si slov. slov. pravopisu. 😵

blau
4. dec 2009

nooo aj on, tak to ste sa minuli( katrin)

nikol- do kelu, tak to je pekne, ked si clovek nevie ani svoju vlastnu profesiu napisat bez chyby. To ako ucytelka, ze?

Leniciatko ja ho mam, ale takto je to zaujimavejsie. Nedozvies sa tam spotvorene formy pisaneho slova 😵

leniciatko
4. dec 2009

tiež pravda,ale ja už kolkokrát už neviem,ako sa píše naozaj. 😔

blau
4. dec 2009

Ved to je na tom ta sranda, ze nevies ako sa to pise a hodis to sem a 1Oti Ti napisu ako je to spravne a z toho polovica je pravda 😉 😕

grettka
4. dec 2009

napis na dverach vchodu do intraku na Mlynoch, tam kde byva napis "tahat" a "tlacit" je napisane XEBE... kolegyna nechapala co to je, tak jej vravim ze "k sebe"

babula90
4. dec 2009

grettka 😀
ja som dnes videla:
3 MUSKETIERY

bihan
5. dec 2009

4 tiždne.. toto na mňa dnes skočilo z jednej tém 😀

a keďže sme všetci omylní, minule sa mi podarilo napísať obylie.. a asi to nebola jediná "preklepová" hrúbka. 😅

blau
5. dec 2009

obylie sa mi paci. To je odvodene od obyvatelov? 😉

veru preklepovych hrubok ma tu kazdy vela. Kto nie, nech hodi kamenom 🙂

monkula
5. dec 2009

bihan, že obylie 😀 ale máš prepáčené, lebo Ťa mám rada 😉 😵 😵 😵

emanka
7. dec 2009

helou kiti