Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

vivere
14. nov 2008

po chvili je tiez v poriadku, podla toho, v akej vete...

3558
14. nov 2008

o minutu jedna hodina, nie za minutu jedna hodina.

jabber
14. nov 2008

Tak u nás je po chvíli i za chvíli 😀

skuska - tak to nevím, jestli je to čechismus, já bych řekla, že je to prostě hovorově táta, taťka, tatík 🙂 u nás je 'tati' 5. pád od táta (taky táto, ale to zní tak nějak hrubě - aspoň mně) a 'tatino' ani nevím, jestli se v Čechách používá, ještě jsem to od nikoho neslyšela, ale možná jo. Já třeba používám tatoušek 😀

jabber
14. nov 2008

zuzana - a my zas máme za minutu jedna 😀

No hlavně, že si mezi sebou všichni rozumíme 😉 😀

nobody
14. nov 2008

emjee... a sakra ... tonque ... no toto
dík 😉

lukin
18. nov 2008

Všimla jsem si, že se opravila hrubka v názvu v jedné diskuzi 🙂 Ale jsem ráda, protože to fakt bilo do očí.

slzicenka
18. nov 2008

aj kôň má štyri nohy a potkne sa,každý je omýlný

emjee
19. nov 2008

mna irituje v poslednej dobe telka - vcera v hlavnych spravach "somalski unosci" a kazdy den pred serialom "vychutnajte si hrdinov panelaka"

bubba
26. nov 2008

som to slubila mlademu panovi ze to posuniem dalej do jazykoveho ustavu MK 😀 😀 😀

luky24 • Včera o 19:11 [Užívateľ nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
TO tannah: Toto je presne moja reč. Pekne si to povedala. Ja osobne som jetix začal pozerať až keď som mal sedem. Myslim že do vtedy by ma to aj tak asi nebavilo. Pre zmenu opakuj že jetix je vižšia veková kategória preto myslím že táto téma tu nemala ani byť rozoberaná a myslím že táto téma by sa mala proste zmazať a mali by ste na to zabudnúť. Aj tak to skoro asi nikto nepochopí.

zdoraznujem,ze este nikomu na celmo MK sa nepodarilo urobit 3 chyby v jednom slove 😀 😀 😀 to je na titul 😀 😀
PS:a este v teme kde obhajuje Jetix aky je vhodny pre maldez 😀 😀

bubba
26. nov 2008

mladez 😀

asitka
26. nov 2008

bubba..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bubba
26. nov 2008

preklepy sa nerataju 😅 😅 😅 lebo rychlo pisem a uz chcem ist spat 😀 dobru

elitera
27. nov 2008

co je vlastně jetix? 😅 jsem asi zaostalá... 🙂

vivere
27. nov 2008

emjee,
televizia je ina kategoria. moderatori teda vedia zaperlit ☹ mne sa vzdy vlasy zjezia pri pouzivani slova "castokrat"... ved predsa mame casto alebo mnohokrat, velakrat...

lienka26
27. nov 2008

vivere - moderátoři to je fakt kapitola. Včera jsem se dívala na Novu a v hlavních zprávách se objevil komentář: "Shodou okolností byli bratři" 😀

nanyka
27. nov 2008

no tu na koníku sú teda perly..práve som v jednej diskusii našla:

"vedšiu sumu" 😀

slnieckova
27. nov 2008

nanyka to je podla mna talent 😀 to hocikto nevymysli... 😎

nanyka
27. nov 2008

😀

som zvedavá, či ozaj budú uplatňovať v praxi tie pokuty za gramatické chyby u obchodníkov, ako bolo včera v správach - to by sa štát poriadne nabalil 😀

vivere
27. nov 2008

ja tiez, ale podla mna nakoniec nebudu. ale velmi sa mi pacilo, co povedal riaditel Jazykovedneho ustavu L. Stura, ze pokutovanim sa to aj tak nenaucia 😉 no svata pravda...

monkula
27. nov 2008

u nás na regionálenj televízii boli písané výsledky z hádzanárskeho zápasu v znení:
Malacky -Lehota pod Ftáčnikom 😀 😀 😀
A opis zápasu a asi trikrát to isté Lehota pod Ftáčnikom, asi si mesto pomýlili s politikom 😀

monkula
27. nov 2008
monkula
27. nov 2008

no, preč osa mi tam skoplo celé? len stranu som chcela.... tak nič, no... 😅

blau
27. nov 2008

JEj Monkula, Lehota pod ftacnikom na nu sa pozeram z okna ked som na Slovensku 😀

emjee
27. nov 2008

bubba ja som asi slepa ale kde su tie 3 chyby v jednom slove? ja tam vidim 2

zanett
30. nov 2008

...ja teda rozhodne nechci rypat, jen dnes neverim vlastnim ocim, pac jsem dnes nakoukla jen do dvou diskuzi a tam mel teda prastily do oci strasny hrubky jako 'garas' (spravne tedy garaz) nebo 'mi vsichni' (spravne my vsichni) 😝 To by snad melo byt zarazeno do Konikovskych pravidel; 'Nepis s hrubkami' 😝 😀

nobody
30. nov 2008

zanett ... to je ještě v pohodě

ale třeba: my bysme se na chvíly stavily ---- to je celkem moc 😀

bubba
30. nov 2008

emjee :
ano dve 😀

nobody
30. nov 2008

bubba .. a že je to ve slově jetix??? .... , že joooooo 😀 😀 😀 😀

zanett
30. nov 2008

jj, nobody, 😀 , nebo to otrepane a notoricky pouzivane 'vydet', to je konikovska specialita 😀

elitera
30. nov 2008

co je to to jetix?? 😅
vydět, vyset, vyklat a výřivka, ne? 😉