Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

dadis
12. nov 2010

“moj syncek ma velmy hneva je velmy hiperaktyvny neviem co snim”
(Pred 4 dňami)
to hej aj ja sy mislim
ja si mislim ze ich tam len skusaju lebo oni su len chlapi skaredy a nemozu si najst zenu tak zato urobyli tuto reportaz..

dusanab
12. nov 2010

@dadis Ja a moj sin - napísala tá istá ako v tvojom prvom riadku 😉

dadis
12. nov 2010

@dusanab asi to bude chronicke...

dusanab
12. nov 2010

pizamko
mozno bude mu spinkat lepsi aj ty bude kludna ze sa neprechladne

2roki a 6mesiacou
niektory neposudzuju inich
o mojich problemou
sa vikasli na vsetko
shruba
stoho
jeji rodicia su ties biely
oni hu chcu
ani rodicou
otec to pochopy

okrem prvých dvoch riadkov je všetko z jedného príspevku 🙄

dusanab
12. nov 2010

ja ty radim
Nemisli nato
ten ty moze pomoze

nejak mi zblbol predchádzajúci príspevok, malo to byť ešte tam (tá istá spoluobčianka)

ellise
12. nov 2010

...pýsala som....

dusanab
12. nov 2010

Moji ostatny gratulanti
cosi tim mislela
aj v zadu

erikasadek
13. nov 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja odpadnem....... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

briketa
13. nov 2010

vsade na svete sa plombuje, len na MK sa blombuje 😀
neviem preco si to neodvodia, plumbum - plombovat.
alebo to iste , ked sa clovek hanbi a nie hambi, ved niekoho hanime, nie hamime...

benne
13. nov 2010

@briketa tak, tak, preto ja každému radšej vravím, že si idem dať urobiť výplň 😉

ellise
13. nov 2010

@briketa, obávám se, že lidí, kteří takhle píši, neví co je plumbum... a už vůbec nevidí souvislosti

dusanab
13. nov 2010

gimnasium
vizeras
aka farba naramkou
kdo si
máťa niekdo rááát?
twojim snom je
a ti spadneš
co sa ty stane
do hlavi
Kďe
prezivky
Na kocho

berenika39
14. nov 2010

prosím, radu🙂

česky: pár slov navíc....
slovensky: pár slov naviac - nebo pár slov navyše....nebo jak???

dusanab
14. nov 2010

kazdy vravy

berenika39
14. nov 2010

histerycky...hraje sy....jakmyle...... 😝

dusanab
14. nov 2010

normálni rýchli internet

@berenika39 povedala by som že oboje je správne 😕

berenika39
14. nov 2010

@dusanab díky....

dusanab
14. nov 2010

nechot

dusanab
15. nov 2010

NACHILNA
CHCELA BIT LEN NA RUKACH
HISTERICKY PLAKALA
HISTERICKY PLAC
MAM DESAT MESACNU DCERU

ellise
15. nov 2010

moje nejsou tak zajímavé, ale dnes mně dostal obchoďák:.... cenami nestíháme.... moc tomu nerozumím

monkula
15. nov 2010

prosím vás, aká je oteplená vestička? 😀 😝 ja poznám len zateplenú a ani to mi k oblečeniu "neštimuje", ja by som použila skôr slovo podšitá 😉 😉 😉

dusanab
15. nov 2010

dievčatá z Čiech ak je to dobre opravte ma, ale mne to nejak nepasuje:
tak se svamy take podelym
tet v sobotu mněly
rozdělte sy to
rostrhla
Výtání

všetko písala tá istá 😉

katrin21
15. nov 2010

baby, viete co je zaujimave?? ze tu je takato tema pritom na modrej streche sa okrem ineho aj kvoli "grammar nazi", teda vysmievania z pravopisu blokluju uzivatelia.. napr. na jar Tadea, ja to nem chapem potom.... 😝

dusanab
15. nov 2010

@katrin21 no len vieš pokiaľ som si všimla nikdy nie je napísané kto napísal ten blud ktorý sme tu spomenuli 😉 takže sa nevysmievame z daného človeka ale len prevraciame očami nad pravopisom, čo je myslím dosť veľký rozdiel 😉 🙂

majdula
15. nov 2010

Prispivam poprve, ale tohle ted na me juklo z titulni stranky... 😅

ahoj holky tak se svamy take podelym mam 2 neteře dvojčatka(3) a tet v sobotu mněly narozeniny
daly sme jim darky a ja tam slavnostně nakráčela s pětistovkou podala to Nikolce a řekla rozdělte sy to na pu a mužete hadat co udělala rostrhla ji napul druhou pulku dala segře a mně řekla ,,teto díky"

katrin21
15. nov 2010

@dusanab no aj tak je to vysmech...

majdula
15. nov 2010

@dusanab Koukam ze jsi byla rychlejsi 😉

@katrin21 To si nemyslim, neni tu uveden nikdo konkretni a pokud se nahodou nekdo pozna, tak jedine dobre, treba si z toho vezme pro priste ponauceni... nevim jak ty, ja se neurazim, kdyz udelam chybu a nekdo me na ni upozorni, naopak jsem rada, ze se neco noveho dozvim a muzu se zlepsovat 😉

warholette
15. nov 2010

@majdula @dusanab to som tiez prave nasla a najprv som si myslela, ze je to pripevok do tejto temy, az potom som si vsimla, ze je to regulerny prispevok v inej teme 😅

@katrin21 grammar nazi upozornuje na pravopis v diskusii o uplne inych temach. cize odbocuje od temy a vyvolava rozbroje. toto je specialna tema o gramatike a spol. a podla mnozstva prispevkov by sa mali niektori ludia dost co ucit. minimalne sem zavitat a nechat si poradit 😉

katrin21
15. nov 2010

mne tiez kolu oci gramaticke chyby, o tom po tom, hoci sama robim pri pisani na stroji kvantum preklepov,ale skor inych ako I/Y , ale chybicka se vloudí, že jo... ale chcela som to napisat, lebo som sa stretla s tym nazorom, tak som to povedala...

warholette
15. nov 2010

zas preklepy sa tu neriesia, to je uplne o inom. ked niekto pise rychlo, na rukach mu vresti dieta, vari sa obed... preklep sa stane. ale aby niekto pisal vybrane slova s makkym i alebo podobne zalezistosti, tak to uz je trochu moc... myslim ze kazdy kto ma pocitac a pristup na internet ma urcite vzdelanie a kvalita pisaneho prejavu je rovnako dolezita ako napriklad vyzor. hlavne v anonymite internetu je prave pisomny prejav to, cez co clovek komunikuje a aky si asi utvorim obraz o cloveku, ktory pise "hraje sy" alebo "vizerat"?