Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ikke
21. jún 2013

preklady z cestiny do slovenciny su niekedy carovne...

"predny cesky terapeut"

😅

nice202
21. jún 2013

@iviatko toto ma pobavilo 😀

jaja01k
23. jún 2013

"po 4řech měsícich"

ined77
24. jún 2013

😝 pozityvní 😝

limoncino
24. jún 2013

bolí to viac ako depylacia noh?? 😝

jaja01k
24. jún 2013

ještě jedna pěkná číslovka: "za 5 min. 12náct"

bodka70
24. jún 2013

😝 Dneska sme boly v bojniciach tak sa mala visantila a vitesila taku radost v jej ockach som za posledny rok nevidela . :- 😝

toľko gramatických chýb pokope som tiež za posledný rok nevidela 😀 😎

haley7897
24. jún 2013

SOM S DOBRYM SRDIECKOM KAZDEMU,,,,LEN????NIGDY TO NEMAM OPETOVANE SPET
😀 😀 😀

iviatko
24. jún 2013

@haley7897 neeeeeeechcem do tej skupiny :D

haley7897
25. jún 2013

@iviatko a to uz si opravili chyby v nadpise 😀 😀 😀

victory1
25. jún 2013

😕 anooo, som sa tam vivadila ale aj tak tomu nepochopila ale neide mi o to ale xcem aby doma konečne fungovala wifyna... 😝

....vsetko, co potrebovala, odprezentovala v Orange jednou jednoduchou, zrozumitelnou a gramaticky pravnou vetou... 😀 😀 😀

iviatko
25. jún 2013

mozem ty to premeriat lebo monthercare ma niake divne cislovanie co sa tyka aj gaty

pajenka
25. jún 2013

😝 Kolik ztuhy bude potreba na ozdobeni aut? 😝

pajenka
25. jún 2013

😨 žaluzije 😨

iviatko
25. jún 2013

dnes bola diskusia o hypotejke 😅 😅

ined77
25. jún 2013

😝 Jako pokud se ta matka vážně snaží a budí dětí na nočník tak to beru ale pokud má doma rozmazlenýho fagana,což má moje tchýně tak bych flágla oba dva ! Aby v 6 letech nosil plýnky a ona na to kašlala.A raději mu koupí a dá plýnky než aby ho v noci budila a odnaučovalaho.. 😝

neodolala jsem 😔

tvojezlatko
26. jún 2013

"To svokrovanie tahalo"

blovitc120
26. jún 2013

Párkrát som tu zahliadla "moje dedská" 😅

A dnes u nás na trhu nápisy "šery paradajki", "domáci timián" a "stevija domáce priesadki" 😀 😀. Všetko u tej istej trhovníčky 🙂. Milé 😵. Tak som si tie šery kúpila a fajné sú

blovitc120
26. jún 2013

Joj a ešte veľmi často čítam "včelý med". Prisahám, že snáď v 50% 😲 a to nepíšem teraz o trhu, ale tu na mk, prípadne v rôznych článkoch

victory1
26. jún 2013

@blovitc120 vsak ho robia VCELY, tak co sa cudujes.... 😀 😝

blovitc120
26. jún 2013

@victory1 však áno, ale číta sa to podľa mňa mäkko včeĽí med, tak mi to pripadá úplne nepochopiteľné s tým tvrdým 😅

garzonka
26. jún 2013

@blovitc120 nejde o "makke zakoncenie" (podla vzoru CUDZÍ) ale o sklonovanie podla vzoru PÁVÍ - spravidla pre zvierata .....(sklonovanie privlastnovacich pridavnych mien) 😉
/som si dovolila taku malu vsuvku, no/

blovitc120
26. jún 2013

@garzonka toto som uz zabudla, ale teraz som si spomenula, ze sme sa to kedysi ucili, ale to nic nemeni na veci, ze sa to necita tvrdo 🙂

kkl82
26. jún 2013

hrubky mi vadia, ale snazim sa ich tu na koniku ignorovat. no toto sa fakt nedalo:
Sportovy kocik *****,pouzivany v dobrom stave,pouzivanie vydno na kolieskach nic strasne. z mnozstvom funkciji.Nosnost kocika je 17,5 kg nie 15 kg ako u veciny kocikov ,patentovane nastavenie bespecnostnich pasov,vyskovo nastavitelna strieska ktora sa da zvecit zipsom o jeden diel tak ze nepotrebujete slnecnik ani clonu.Vrecko na zadnej strane striesky,moznost otvarania bocnich dielov lezmej polohe vyhodne vetranie v horucich dnoch ked ditetko spy.Nakupny kosik pod kocikom,spojena rucka ktora je vyskovo nastavitelna,madlo,drziak napoja ktory sa da umiestnit na roznich mietach(pre rodica alebo pre dieta).Zadne odpruzenie koliesok,predne kolieska otocne z moznostou zablokovania,priemer 17cm.polohovatelna opirka noh,chrbtova opierka je polophovatelna jednou rukou.Kocik je pekny nije vyblednuty.

blovitc120
27. jún 2013

@kkl82 cele dobre, ale "spy" ma dostalo

syslica
27. jún 2013

@kkl82
@blovitc120 Presne! Spy je čerešnička na torte 😉 Veľmi mi pripomína jednu príhodu s Jergušíkom (druhák ZŠ), keď som ho hrešila, že kde videl 3 napísané TRY... a on, že na jednej tvojej knižke... a hneď mi ju aj doniesol ako dôkaz:

adulikka
27. jún 2013

nerozdichala

iviatko
27. jún 2013

Baby dajte niake tipy na niake dobre pesnicky ak sa da presny nazov ja uz v tom nemam niaky prehlad
a tak som sa opytala, co je to za slovo :niake:
boze neni to jedno pisala som to rychlo kazdy pochopi co je to, hej presne je to nejake ale kazdy to tak pise vadcsinou
😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 🙄

victory1
28. jún 2013

@kkl82 spyace ditetko nema chybu! 😀 😀 😀