Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

suezana
9. aug 2012

gde? gdo? 😅 😅

pajenka
9. aug 2012

@suezana 😨 Opravdu tohle někdo napsal? To je síla 😀

suezana
9. aug 2012

@pajenka áno - nejaká mamička sa pýtala gde nakúpi niečo v H&M 😅 , alebo gdo jej poradí 🤐

pajenka
9. aug 2012

@suezana Ups 😅

berenika39
10. aug 2012

😝 pod pažičkou smdinkala 😝
malé dítě, malý zápach, pod malou rukou.... 😀 😀 😀

zuzanocka
10. aug 2012

@berenika39 dobre, že si to vysvetlila.. inak by som bola stratená 😀

pajenka
11. aug 2012

😝 V něm se podělil o zážitky s pankrácké věznice 😝
Takhle se prezentuje veřejný portál Novinky.cz 😕

ellise
11. aug 2012

" NO NUTNE BY STE SA MALI OTOM POROSPRAVAT NORMALNE MU POVEC ZE TY TO VADY A ZE TA ZANEDBAVA,A ON TO UZ MA AKO DROGU PROSTE SI TO MUSI POZRIET A TY HO MUSIS OD TOHO ODNAUCIT INC VAM TO MOZE ROZBYT AJ VAS VSTAH"

těžko vybrat nějakou lepší část
🙂

ellise
11. aug 2012

dnes v MF Dnes, byl článek a v něm slovenčiny "znalá" napsala že len( rostlina) je po slovensky lien... ha ha

zuzanocka
11. aug 2012

"Kúpim lacno niaky bicykel do mesta. Skladačka alebo tak niako." 😉

pajenka
11. aug 2012

😝 Pečené kuřátko s nádivečkou a brambůrkem, to jsme si s Nellinkou pošmákly 😝
Zdrobněliny a ještě plurál ve 23.tt 😅

suezana
11. aug 2012

@pajenka 😀 😀 😀 😀 😀

lenosko
11. aug 2012

co a kedy sa musi stat aby zena zacala pouzivat ten hrozny "matersky plural"? alebo je to materinsky? no nevyznam sa v tom, len sa mi chlpy jezia ked vidim napisane napr. idu nam zubky, vazime uz 2,5kg, ockovali nas, uz vieme sediet a pod. 🙄

petkave
11. aug 2012

@lenosko 😀 😀 😀 Mozno si to ani nevsimnes a spadnes do toho aj ty 😀 😀 😀

lenosko
11. aug 2012

@petkave uf, to si za normalnych okolnosti neviem ani trosku predstavit. Manzel dostal pokyny aby razne zakrocil ked zisti taketo "odchylky" od normalu 😎 Zatial su to tieto situacie: obzerstvo, ten hrozny plural a suslanie na dieta 😀

leiladelly
11. aug 2012

@pajenka
@lenosko K některým krátkým zprávám by mělo patřit upozornění před přečtením, že mohou následně snižovat IQ 😀
Nedá mi necitovat kohosi, kdo napsal : " tak u GINEKOLOGA jsem dopadla tak, že..." a gynekolog byl psán velkým písmem, takže ta naprosto droboulinká gramatická chybička (slovníkem některých přispěvatelek zde) opravdu velmi pěknňoučce vynikla.
😉

bubbles
12. aug 2012

"mna sa nespíta, a don ho nahudie" 😒

nae
12. aug 2012

@bubbles no nazdar, asi ani nechcem preklad do slovenčiny 😀 😀 😀

pajenka
12. aug 2012

😝 Pražská zoo si dnes připoměla ... 😝
Veřejnoprávní TV placená z našich daní by se měla stydět 🙄

jijitka
12. aug 2012

@leiladelly jestli si vzpomínám, GINEKOLOGA jsem viděla u té samé, která si měří balzámní teplotu, no co už?? 😀 Jo, a ještě se snaží samovolně otěhotnět.

jijitka
12. aug 2012

@bubbles co prosím??

bubbles
12. aug 2012

@nae @jijitka
malo by tam byť: "mňa sa nespýta a doňho nahudie".. svokra niečo nepreberie s mladou, len nahovorí syna.. 🙂
ináč, dnes v telke mali nejakú súťaž, otázka vypísaná na obrazovke "... na záverečnom ceremoniály"!!

zuzanocka
13. aug 2012

"je to tak oveľa ťahšie" hm.. život je veru ťahžký.... 😝

berenika39
13. aug 2012

😝 ¨Chlapecké jména 😝
a doplňující dotaz zní, jestli cizí nebo české....bych začala tou češtinou, pro jistotu 😀

lenosko
13. aug 2012

date si niekto kakauko? 😀 😀 😀

grej
13. aug 2012

Jsem ráda, že taky někomu vadí ty hrůzy, co tu lze na fóru číst. Pořád jsem si myslela, že jen já jsem úchylná, když to pořád řeším...
Nechápu třeba výmluvu mého bratra nebo mé kamarádky. Spisovně (dle pravidel) píší prý jen když se na to soustředí. Když si psali zápisky z přednášek, tak tam bylo hrubek nasekáno až hrůza. To není důležité, nikdo to nevidí, tak můžou psát hrubky. A podotýkám, že oba mají vysokou školu.
Nevím, podle mě buď prostě umíš gramatiku, tak píšeš správně, a nebo neumíš a píšeš hrubky...
Taky nemyslím, že je to spojeno s inteligencí, spíš s leností a důsledností.

lenosko
13. aug 2012

vlastne ani neviem ako sa pise ta zdrobnelina - kakavko? ani jedna verzia mi nejde cez oci 😀

jijitka
13. aug 2012

@lenosko já raději ani jedno, už od pohledu to vypadá divně 😉 U nás je to kakaíčko nebo snad kakajíčko ??

kubkatka
13. aug 2012

citujem koment pod fotkou: "toto sme maly aj mi...." 😀 - preklad: toto sme mali aj my (teda aj my sme mali takuto vecicku doma), dufam, ze pisatelka urobila len preklep tych i-čiek, ale pobavilo ma to 🙂 a vobec ju nehanim, nemozeme byt dokonali vsetci, kazdy mame nieco, co nevieme ci neovladame

matax
13. aug 2012

Citujem z otázky o tutu sukničkách: "Mojej dcere by som to urcite nekupila.aj keby to bolo zadarmo al... Tuto suknu vydim zvacsa iba na ciganka... Nepochopim na co to je vyzera to ako sukna do cirkusu... emoticon takze NIE"